Paris Bir Şenliktir Bütün Eserleri 12

7,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
796 gösterim
"Patrick ve Seán Hemingway tarafından büyük beceriyle ve zarafetle üretilen 'düzeltilmiş' basım hakkında söylenilecek ilk şey, adına yakışır olduğu; almaya fazlasıyla değer."
-The Atlantic'ten Christopher Hitchens-

Ernest Hemingway'in 1920'lerdeki Paris'le ilgili olup 1964'te ölümünden sonra yayımlanan klasik anıları, en sevilen eserlerinden biri olmayı sürdürüyor. Eserin metninde Hemingway'in kişisel evrakının 1979'da ortaya çıkmasından beri yapılan değişiklikler, metin yayımlanmadan önce araştırıcılar tarafından incelenip tartışıldı. Şimdiyse düzeltilmiş yeni özel bu basım, orijinal elyazmasını yazarın yayımlanmasını düşündüğü şekilde sunuyor.

Bu kitapta Ernest'in yaşayan tek oğlu olan Patrick Hemingway'in kişisel önsözü ile yazarın torunu ve editör Seán Hemingway'in tanıtımı da yer alıyor. Ayrıca Hemingway'in oğlu Jack, ilk karısı Hadley, F. Scott Fitzgerald ve Ford Madox Ford ile yaşadıklarını gün yüzüne çıkaran, tamamlanmamış, daha önce hiç yayımlanmamış bir dizi eskiz yanı sıra sanatı konusunda ilk başlardaki denemeleriyle ilgili derin görüşlü anıları da var. Düzeltilmiş bu basım, Paris'in Birinci Dünya Savaşından sonraki coşkun ruh halini, Hemingway'in örneklediği dizginlenemez yaratıcılığı ve bastırılamaz tutkuyu parlak şekilde hissettiriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789752206694
 • Çeviri:
  Saydam Özel
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Fatma Çatal 
02 Mar 22:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

her kuşağın kayıp bir yanı bulunduğunu, bunun hep böyle olmuş ve hep böyle olacak olduğunu düşündüm

Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 80 - Bilgi Yayınevi)Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 80 - Bilgi Yayınevi)
Fatma Çatal 
06 Mar 18:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hemen hemen herkes yalan söyler ve yalanlar, önemli sayılmaz. Bazı insanları yalanları için sevdik ve en iyi hallerini ortaya koymalarını umutla bekledik.

Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 239 - Bilgi Yayınevi)Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 239 - Bilgi Yayınevi)
Fatma Çatal 
05 Mar 20:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yaşamınıza karışanlar, bunu hep sizin iyiliğiniz için yaparlar ve sonunda anladığıma göre tek istedikleri, tamamıyla uyumlu olmanız ve kabul edilen yüzeysel standarttan asla ayrılmamanız

Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 222 - Bilgi Yayınevi)Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 222 - Bilgi Yayınevi)
Fatma Çatal 
04 Mar 19:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Geleceğimizin tohumlarının içimizde olduğunu söylerler ama bana bu tohumlar, hayatta nükte yapanlarda sanki daha iyi toprakla ve daha yüksek nitelikli gübreyle örtülüymüs gibi geldi hep.

Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 113 - Bilgi Yayınevi)Paris Bir Şenliktir, Ernest Hemingway (Sayfa 113 - Bilgi Yayınevi)

Kitapla ilgili 1 Haber

Paris'te saldırılardan beri Hemingway çok okunuyor
Paris'te saldırılardan beri Hemingway çok okunuyor Paris bugün hâlâ koruduğu popülerliğini, 1. Dünya Savaşı sırasında ABD’den kaçan Amerikalı yazar ve sanatçılara (Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald, Gertrude Stein ve daha niceleri) kucak açmasına borçlu diyebiliriz. Paris Bir Şenliktir romanında Hemingway, o dönemi anlatıyordu. Bugünlerde kitap, terör olaylarından sonra gelişen kültürel başkaldırının bir sonucu olarak Fransa’da çok satanlar listesine yeniden girdi.