Pazar Felsefe Kulübü

6,0/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
500 gösterim
Isabel Dalhousie başarılı bir felsefeci ve Uygulamalı Törebilim Dergisi'nin editörü olarak iyi ile kötüyü birbirinden rahatlıkla ayırt edebiliyor. Belki de içgüdüsel olarak amatör dedektifliğe merakı bu yüzden ve içgüdüleri ona,opera binasında gözlerinin önünde tepeden aşağı yuvarlanan genç adamın bir kaza sonucu düşmediğini söylüyor. Delikanlı aşağı itilmiş olmalı.

Isabel resmi konumuyla ilgili eksiklerini suç ortakları ve tanıdıkları sayesinde kapamaya çalışıyor;öncelikle Edinburgh'un her konuda haklı,dünyanın geri kalanın ise haksız olduğuna inanan hizmetçisi Grace var;sonra güzel yeğeni Cat ve Isabel'in cinsel cazibe konusunda kendi ahlaki değerlerini yeniden gözden geçirmesine neden olan Cat'in eski erkek arkadaşı Jamie...

Pazar Felsefe Kulübü; ahlaki açıdan benzerlikler taşımakla birlikte "Bir Numaralı Kadın Dedektiflik Bürosu"nun yazarının kaleminden taptaze bir konu. Alexander McCall Smith, Isabel Dalhousie'nin kimliğinde,cinayetleri ve hayatın gizemlerini araştırmaktan hoşlanan yeni ve huysuz bir kadın karakteri okuyucusuyla tanıştırıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2006
 • Sayfa Sayısı:
  271
 • ISBN:
  9789751024435
 • Orijinal Adı:
  The Sunday Philosophy Club
 • Çeviri:
  Aylin Yengin
 • Yayınevi:
  İnkılap
 • Kitabın Türü:
bronte 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Pazar Felsefe Kulübü, felsefi açıdan adının hakkını tam olarak vermiyor belki ama olay örgüsünün yanında hayata ve insanlığa dair düşüncelere sık sık yer vermesiyle belirli bir derinliğe sahip bence. Zaten Alexander Mccall Smith kitaplarında sevdiğim şeylerden birisi de bu, en ufak bir ayrıntıyı bile üzerinde kafa yormadan geçmenize izin vermiyor yazar. Bol bol okuyunca günlük hayatta da detaylar üzerine dalıp gidebiliyor ya da sohbet etmeye başlayabiliyorsunuz.

http://herkitapayribirdunyadir.blogspot.com.tr/...lexander-mccall.html