Pazarlama Stratejileri Yönetsel Bir Yaklaşım

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
4 gösterim
Pazarlama uygulamalarının insanlık tarihi kadar eski olması yanında bir disiplin olarak yüzyılı henüz aşmış olan birikimleri, bazı ortak çıkarımların hem pazarlama eğitimi hem de pazarlama uygulamacılarına rehberlik etmesi bakımından önemini ortaya koymaktadır. Bu tür birikimlerin paylaşılmasında, küreselleşmenin benzeşme etkilerine rağmen bölgesel ve yerel farklılıklara vurgu yapılmasına özen gösterilmesi gerekir. Türkçe pazarlama yazınında son yıllarda konuya ilişkin daha duyarlı çabalardaki artış elbette sevindiricidir.

Bu kitap böyle bir kaygıyı esas almak suretiyle yazında özellikle eksikliği hissedilen pazarlama stratejilerinin detaylı olarak açıklanmasına hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Kitapta, küreseli önemsemeyen ancak yereli ihmal etmeyen bir bakış açısıyla ve özellikle lisansüstü düzeyde hissedilen boşluğu doldurmak çıkış noktası olmuştur. Yine kitabın iş dünyasında pazarlamacılara da rehberlik etmesi, daha sistematik olabilmelerine katkı sağlanması da amaçlanmaktadır. Lisans düzeyindeki programlarda da Pazarlama İlkeleri ya da Pazarlamaya Giriş yanında Pazarlama Yönetimi veya Pazarlama Stratejileri gibi dersler için de ders materyali olarak önemli bir boşluğu dolduracağı düşünülen bu kitabın ilk fikri yaklaşık 2 yıl önce oluşmuştu.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  411
 • ISBN:
  9786053777892
 • Yayınevi:
  Beta Basım Yayın
 • Kitabın Türü: