Pazarlamada Değer Yaratmak Pazarlamada Değer Çağı Türkiye'de Değer Pazarlama

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
6 gösterim
Pazarlamanın değerleri, değerlerin de pazarlamayı etkilediğini kaydeden Prof. TEK, kitabın arka kapağındaki açıklamasını şöyle sürdürüyor, Bir ülkenin kültürünü ve alt kültürlerini iyice analiz etmeden ve pazarlamaya ilişkin felsefeleri hazmetmeden, o ülkede ticaret yapmak büyük risktir! Herkes ´Değer´den söz ediyor ama kimse Değer Paketi´nin içinde neler var saymıyor. Bu kitapta ayrıntıları ile sayıyoruz. Bu kitapta Türkiye´de YAŞANAN PAZARLAMA´yı bulacaksınız. Yabancı pazarlama guruları değerlidirler ama onların Türkiye´yi bilmeleri için bu ülkede uzun yıllar yaşamış olmaları gerekir.
Bu bir ders kitabı değildir. Ama isteyenler ders kitabı olarak da görebilir, ihtiyacı olanlar da ders alabilir! Kâr Amaçsız Kuruluşlar (STK) ve Hizmet sektörü dahil, her sektörden firma yöneticilerinin, müşteri ilişkileri yöneticilerinin ve de özellikle pazarlama ve satış yöneticilerinin okumalarında yarar olacak bir kitap.
Çünkü bu sayede, konumlandıkları pazarlarda, hedef müşterilerine sunacakları rakiplerden üstün Değer Teklifleri´ni ya da Paketleri´ni (Fiyat ve satış koşulları, Dağıtım-Teslimat, Uygun ve yeterli mesajlar, Pazarlama İletişimi ve de kaliteli ürün-hizmetler) içeren Pazarlama Karmaları hazırlamalarında, kendilerini rahatlatıcı ve işlerini kolaylaştırıcı önemli ipuçları bulacaklardır. Örneğin, istedikleri müşteriler ile sağlıklı ve kalıcı ilişkiler geliştirmenin yararları, yolları ve ince ayarları gibi.

Kitabı okuyanlar, aynı zamanda rekabet yarışında başarısız olanların başarısızlıklarının altındaki, özellikle Türkiye kültürüne özgü, bazı sosyo-ekonomik ve sosyo-psikolojik nedenleri de görebileceklerdir.
Firma yöneticileri, bu kitapta Müşteri Değer Paketi hazırlamanın yolları ile ilgili işe yarar ipuçları da bulacaklardır. Ama bu kitap bir reçete ya da yemek tarifi değildir. Her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır. Yine de, yiğitler arasından en yiğidi olabilmek için bu kitap işinize yarayabilir!

Pazarlama sözünü hep duyup ama fazla bilmeyenler de bu kitabı okuyunca bir kerede öğrenmiş olacaklardır!
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2006
 • Sayfa Sayısı:
  349
 • ISBN:
  9789758821204
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü: