Percy Jackson Ve Olimposlular: Melez Dosyaları The Demigod Files

8,7/10  (56 Oy) · 
179 okunma  · 
58 beğeni  · 
1.214 gösterim
Melez Kampı başkatibi Rick Riordan’ın hazırladığı bu kılavuz kitap sana rehberlik etmenin yanı sıra Percy Jackson’ın daha önce yayınlanmamış üç yeni macerası, kamptan en sevdiğin karakterlerle eğlenceli söyleşiler ve daha pek çok şey içeriyor.

Beş kitaplık Percy Jackson ve Olimposlular serisinin dışında yer alan bu kitaptaki öyküler, Labirent Savaşı ile Son Olimposlu kitapları arasındaki zaman diliminde geçmektedir. Genç yarı tanrılar Kronos’la savaşmadan önce neler yaşadılar, birbirleri hakkında neler söylediler, hepsini öğreneceksin.

Percy Jackson’ın dünyasındaki her şeye hakim olmak ve otoriteni konuşturmak istiyorsan bu kitabı kaçırmamalısın, Melez Dosyaları, sevilen karakterlerin resimli kimlik bilgileri ve Olimpos tanrılarının güç çizelgesi ile birlikte genç bir yarı tanrı için tehlikelerle dolu bu dünyada hayatta kalmanın ipuçlarını veriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  149
 • ISBN:
  978-605-111-543-6
 • Orijinal Adı:
  The Demigod Files
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şevval Türkmen 
 02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Güzel ve macera dolu üç farklı hikaye ve bazı karakterlerin söyleşileri sizleri bekliyor.Ayrıca bu kitabı Labirent Savaşı'ndan sonra okumanız tavsiye edilir.Ondan sonra da Son Olimposlu'yu okuyabilirsiniz.

Tolunay Tüsüz 
13 Oca 22:13 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitap serinin 4. ve 5. kitabı arasında zamanlarda geçen olayları kapsıyor yani bunu Labirent Savaşı'ndan sonra okumanızı öneririm. Kısa hikayelerle geçen güzel anılar var. Bu kitabı okuduktan sonra rahatlıkla serinin son kitabı olan Son Olimposlu'yu okuyabilirsiniz.

Percy Jackson Ve Olimposlular: Melez Dosyaları benzeri kitaplar

Tuğçe 
22 Oca 19:45 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

kitap güzeldi.ara kitap olduğu için okunmasada olur ancak okumak istiyorsanız 4.kitap yani Labirent Savaşından sonra okumanızı tercih ederim çünkü kitap 4. ve 5.kitap arasını anlatıyor

Ebrar 
16 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Seri muhteşem özellikle okumaya başladığınızda 12 yaşındaysanız;) ancak bir tavsiye: Olimpos Kahramanlarını Olimposun Kanını okumayın tüm hevesinizi yitirirsiniz.

Mertcan Yüce 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ara kitap.İlla illa okumanıza gerek yok, ama ara bir soluk için güzel bir kitap.Almanızı ve okumanızı öneririm dostlar.

Kitaptan 3 Alıntı

Şevval Türkmen 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Arkanızda bir ejderha varken bir yere daha çabuk gidiyorsunuz, o gün bunu öğrendik.

Percy Jackson Ve Olimposlular: Melez Dosyaları, Rick Riordan (Sayfa 54)Percy Jackson Ve Olimposlular: Melez Dosyaları, Rick Riordan (Sayfa 54)
Yağmur 
15 Şub 12:47 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hani öğretmenlerin en sevdiği sözcüğün lütfen olduğunu söylerler ya? Yalan. Büyülü sözcük kusmak. Bunu söylediğiniz anda sınıftan çıkmanıza izin verirler.

Percy Jackson Ve Olimposlular: Melez Dosyaları, Rick Riordan (Sayfa 6)Percy Jackson Ve Olimposlular: Melez Dosyaları, Rick Riordan (Sayfa 6)