Percy Jackson ve Yunan Kahramanları

8,9/10  (12 Oy) · 
27 okunma  · 
10 beğeni  · 
445 gösterim
Percy Jackson bu sefer de Yunan kahramanlarının süper iç karartıcı ve birbirinden garip öykülerini anlatıyor!

Kim kesti Medusa'nın kafasını? Kim dişi bir ayı tarafından büyütüldü? Kim Pegasus'u evcilleştirdi? Ve ne oldu şu Altın Post'a? Bu soruların yanıtlarını ancak bir yarı-tanrı verebilir ve Percy Jackson, Perseus'un, Atalanta'nın, Bellerophon'un ve diğer önemli Yunan kahramanlarının maceralarını anlatmak için tekrar karşınızda!

Okuyucuların Percy'den bekleyeceği şekilde eğlenceli bir tarzda yazılmış bu hikâyeleri Rick Riordan'ın sadık takipçileri ve bir kahramana ihtiyacı olan herkes kesinlikle okumalı.

"Benim başımdan da bazı kötü olaylar geçti geçmesine ama size anlatacağım kahramanların hikâyeleri tam anlamıyla eski toprak kötü şans vakaları. Bu kahramanlar daha önce kimsenin batırmadığı yerlerde on numara beş yıldız batırdılar..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  532
 • ISBN:
  9786050937053
 • Orijinal Adı:
  Percy Jackson's Greek Gods
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Doğan ve Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
lavin// 
 16 Oca 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Pofff, okurken içimin daraldığı kitaplardan biriydi. Pekala, Percy Jackson'u çok severim ve onun espritüel anlatımı hoşuma gidiyor ancak bu kitapta birazcık da olsa sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Yunan Tanrıları'nda sıkıldığımı hatırlamıyorum ama bu kitap biraz bunalttı hatta bazen okuyasım gelmedi ve çok uzun bir sürede okudum. Yunan kahramanlarının o kadar da ilgimi çekmediğini fark ettim.

Kitabın konusu hakkında bir şey söyleyemem çünkü bilgilendirici bir kitap. Eğer Yunan mitolojisini öğrenmek istiyorsanız ama belgesel tadındaki sıkıcı kitaplardan nefret ediyorsanız bu kitabı öneririm. Sıkıntıdan terler dökmeden rahat rahat okuyabileceğiniz bir eser.

En sevdiğim kahramanlar Psyche, Otrera, Atalanta ve Orfe oldu. Herkül'ü pek sevdiğim söylenemez ama cesareti ve azmine hayranlık duyuyorum. Ancak Herkül için yüz sayfa ayrılması biraz baydı.

Eh, daha ne diyebilirim ki? Umarım siz beğenirsiniz ve benim gibi ayılıp bayılmazsınız.