Percy Jackson ve Yunan Kahramanları

9,2/10  (13 Oy) · 
23 okunma  · 
12 beğeni  · 
380 gösterim
Percy Jackson bu sefer de Yunan kahramanlarının süper iç karartıcı ve birbirinden garip öykülerini anlatıyor!

Kim kesti Medusa'nın kafasını? Kim dişi bir ayı tarafından büyütüldü? Kim Pegasus'u evcilleştirdi? Ve ne oldu şu Altın Post'a? Bu soruların yanıtlarını ancak bir yarı-tanrı verebilir ve Percy Jackson, Perseus'un, Atalanta'nın, Bellerophon'un ve diğer önemli Yunan kahramanlarının maceralarını anlatmak için tekrar karşınızda!

Okuyucuların Percy'den bekleyeceği şekilde eğlenceli bir tarzda yazılmış bu hikâyeleri Rick Riordan'ın sadık takipçileri ve bir kahramana ihtiyacı olan herkes kesinlikle okumalı.

"Benim başımdan da bazı kötü olaylar geçti geçmesine ama size anlatacağım kahramanların hikâyeleri tam anlamıyla eski toprak kötü şans vakaları. Bu kahramanlar daha önce kimsenin batırmadığı yerlerde on numara beş yıldız batırdılar..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  532
 • ISBN:
  9786050937053
 • Orijinal Adı:
  Percy Jackson's Greek Gods
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Doğan ve Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ambrosia// 
 16 Oca 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Pofff, okurken içimin daraldığı kitaplardan biriydi. Pekala, Percy Jackson'u çok severim ve onun espritüel anlatımı hoşuma gidiyor ancak bu kitapta birazcık da olsa sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Yunan Tanrıları'nda sıkıldığımı hatırlamıyorum ama bu kitap biraz bunalttı hatta bazen okuyasım gelmedi ve çok uzun bir sürede okudum. Yunan kahramanlarının o kadar da ilgimi çekmediğini fark ettim.

Kitabın konusu hakkında bir şey söyleyemem çünkü bilgilendirici bir kitap. Eğer Yunan mitolojisini öğrenmek istiyorsanız ama belgesel tadındaki sıkıcı kitaplardan nefret ediyorsanız bu kitabı öneririm. Sıkıntıdan terler dökmeden rahat rahat okuyabileceğiniz bir eser.

En sevdiğim kahramanlar Psyche, Otrera, Atalanta ve Orfe oldu. Herkül'ü pek sevdiğim söylenemez ama cesareti ve azmine hayranlık duyuyorum. Ancak Herkül için yüz sayfa ayrılması biraz baydı.

Eh, daha ne diyebilirim ki? Umarım siz beğenirsiniz ve benim gibi ayılıp bayılmazsınız.

Okur bir Penguen 
17 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı Yunan Tanrıları kitabını okuduktan sonra okumanızı öneriyorum, çünkü daha iyi anlayabilmeniz için. Yunan mitolojisini serileriyle öğreten, eğlence ve esprili akışı ile sıkılmadan okutan bir kitap. Yunan kahramanlarının hayatlarını neler yaşadığını öğreniyorsunuz. Ben ansiklopedilerde ya da internette bir yerde bulup okusam sıkılırım. Ama bu kitabın elimden nasıl düşmeden sayfalarının hızlıca akıp bir anda bittiğini anlayamadım. Kitapta favori kahramanım kesinlikle Atalanta ve Herkül. ~ Instagram: @annabethstagram

Kitaptan 25 Alıntı

Ambrosia// 
07 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Krallık neden kız çocuklarına kalamıyordu? Bilmem. Aptalca ama durum buydu işte.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 12)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 12)
Ambrosia// 
11 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Bence ilk başta insanların hepsi koyu tenliydi ve bir çamaşır tanrısı, kazayla Avrupalıları beyazlatıcıyla yıkadı.Bu yüzden de Avrupalıların tenleri ağardı.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 141)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 141)
Ambrosia// 
11 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Antik Yunan herifler, Otrera'nın nereden geldiğini ya da onu neyin zıvanadan çıkardığını umursamıyordu.
Bunun nedeni ne olabilir?
1- Otrera bir kadındı.
2- Otrera korkutucu bir kadındı.
3- Otrera Antik Yunan herifleri öldüren korkutucu bir kadındı.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 146)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 146)
Sena 
13 Oca 07:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"..Spor müsabakları üzerinde hiç nüfuzum yok. Bu türden şeylerle Nike ilgileniyor. Ne yalan söyleyeyim, o da çok sıkıcı bir kadın."

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 293 - Afrodit)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 293 - Afrodit)
Yağmur 
14 Şub 11:56 · Kitabı okudu · 10/10 puan

''Güzel olduğum için mi bana aşık olduğunu düşünüyorsun?''
''Hayır,'' dedi adam. ''Eh, evet. Elbette çok güzelsin. Ama seni, bu durumu idare ediş şeklin yüzünden seviyorum. Güzelliğinin aklını başından almasına asla müsaade etmedin, İnsanlara hayır demeye çalıştın. Tanrılara olan inancını korudun. Üzüntüne ve yalnızlığına dayanışını takdir ediyorum. ''

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 73)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 73)
Okur bir Penguen 
17 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Giriş
"Ama kadim Yunan kahramanlarını okumak için en iyi nedeniniz, bu hikayelerin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak olması. Hayatınızın ne kadar berbat olduğunu düşünürseniz düşünün, bu heriflerle hatunların hayatları çok daha kötü. Her daim kısa çöpü çekmeyi başarmış tipler."

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 9 - Percy Jackson)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 9 - Percy Jackson)
Ambrosia// 
16 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

En azından bazı önemli şeyler öğrendik:
*Çocuğunuzu yabani dünyada ölüme terk etmeyin.
*Bir tanrının tapınağında yiyişmeyin.
*Turuncuyla küf yeşilini yan yana getirmeyin.
*NE OLURSA OLSUN HERA'DAN UZAK DURUN!

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 533)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 533)
Ambrosia// 
 16 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

as bayrakları as
Memleketi Likya, denizin karşı yakasında, bugün Türkiye olarak bilinen topraklardaydı.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 309)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 309)
Ambrosia// 
16 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Olimpos Dağı'nda Ares, Hephaestus'un omzunda ağladı. Afrodit'le Athena günlerce divandan kalkmadan ağlayıp çikolatalı dondurma yediler. Taht odasında koşturan Hestia herkese mendil yetiştirmeye çalışıyordu.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 354)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 354)
Ambrosia// 
11 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Artemis bize erkeklerin aptal zorbalar olduğunu söylüyor. O zaman erkeklerin en aptalı ve en zorbası Ares'e tapınalım!

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 150)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 150)
3 /