Peygamberim (s.a.s.) Efendimiz'in Örnek Ahlakı

10,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
335 gösterim
Hz. Peygamber (s.a.v) ile birlikte insanlık en yüce değerlerine ulaşmıs, bütün övülmüş meziyetlerin kemali Hz. Resûlullah’ta ziyadesiyle görülmüştür. Onun dillere destan güzel ahlâkı en azılı düşmanları tarafından bile kabul edilmiştir. Ehl-i beyt ve sahabilerin her biri ondan aldıkları feyiz ve ilham ile birer yıldıza dönüşmüştür. O hayatı, ibadet ve ahlâkıyla kıyamete kadar müminlerin en güzel örnegidir.

Semerkand Yayınları’ndan çıkan Peygamberim/Efendimiz’in Örnek Ahlâkı’nda; Peygamberimiz’in (s.a.v) tüm insanlığa insan örnek olmuş ve olmaya devam eden ahlâkı, şefkati, nezaketi, doğruluğu, sabrı, adaleti, cömertliği, güvenilirliği ve ümmetine düskünlüğünün anlatılıyor.

Peygamberim/Efendimiz’in Örnek Ahlâkı, Selim Uğur tarafından hazırlandı.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  6055207519
 • Yayınevi:
  Semerkand Yayınları
 • Kitabın Türü:
GüLden Bayraktar 
17 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Peygamber Efendimizin s.a.v. SaadetLi Hayatından kıymetLi hatıraLar, Bir kerede eLinize aLıp okuyacağınız bu kıymetLi kitabın diLide çok sade, muhabbetLe okunuyor...

Kitaptan 4 Alıntı

"Hoşlanmadığın şeye sabırda büyük hayır vardır." Hz. Muhammed (s.a.s)

Peygamberim (s.a.s.), Selim Uğur (Sayfa 24)Peygamberim (s.a.s.), Selim Uğur (Sayfa 24)

Ebu Said el-Hudri (r.a) Efendimiz'in şefkatini şöyle anlatmıştır:
Bir defasında Hz. Peygamber ile bir seferde bulunuyorduk. Bu sırada devesine binmiş bir adam çıkageldi. Bir şeyler umarak sağa sola bakınmaya başladı. Bunun üzerine Resul-i Ekrem,
"İhtiyacından fazla binek hayvanı olanlar, olmayanlara versinler. Fazla azığı olanlar, azığı olmayanlara versinler." buyurdu. Hz.Peygamber daha birçok şey saydı. İşte o zaman kimsenin ihtiyacından fazla bir şey bulundurmaya hakkı olmadığını anladık.

(Müslim, Lukata, 18.)

Peygamberim (s.a.s.), Selim Uğur (Sayfa 28)Peygamberim (s.a.s.), Selim Uğur (Sayfa 28)

"Ey Allah'ım, ayrılığa düşmekten, ikiyüzlülükten ve kötü ahlaktan sana sığınırım. Beni ahlakın en güzeline kavuştur; çünkü insanı güzel ahlaka senden başkası kavuşturamaz. Kötü ahlaktan da beni uzaklaştır; çünkü kötü ahlakı senden başkası benden uzaklaştıramaz."

(Tirmizi, Daavat, 32.)

Peygamberim (s.a.s.), Selim Uğur (Sayfa 45)Peygamberim (s.a.s.), Selim Uğur (Sayfa 45)