Peygamberimizden 101 Hatıra

7,9/10  (8 Oy) · 
11 okunma  · 
6 beğeni  · 
438 gösterim
Öğrenmenin en güzel yolu sormaktı. Sahabe dediğimiz Peygamber dostları da öyle yaptı. Her biri sıkıntısını ona açtı ve derdine çözüm istedi. Böylece, hayatımızın her safhasında bize ışık tutacak ilkeler ortaya çıktı. Bu ilkeleri bize ders veren Peygamber hatıralarından 101 tanesi, güvenilir hadislerden derlendi. Asr-ı Saadetten derlenen bu gonca güller, burcu burcu kokusuyla sizi alıp o kutlu çağa götürecek, dünyanın en bahtiyar insanlarıyla birlikte Peygamberin gül bahçesinde gezinmenizi sağlayacak.
(Arka Kapak)
Yeliz Erol 
28 Mar 14:33 · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

Kitap okumanın gerçek manada insanın hayatını değiştirdiğine inanıyorum.Özelliklede Peygamber Efendimizin(s.a.v)hayatının anlatıldığı kitapları.Hem nasıl değiştirmesin."Bir kimse hak etmediği halde bir şeye lanet ederse lanet kendisine geri döner"hadisini okuduktan sonra eğer hala önümüze gelene ve hatta çocuğumuza lanet edebiliyorsak,"şeytan besleme çekilmeden başlanan bir yemeğe katılmayı pek sever"hadisiyle hala yemeklerimize besmelesiz başlayabiliyorsak,"her namazın ardından 33'er defa sübhanallah,elhamdülillah,allahuekber tesbihlerinin söylemesinin herkesten üstün duruma geçirecek bir amel olduğunu bilip namaz sonunda seccadelerimizi hızlı hızlı topluyorsak "amel yüklü eşek"lerden bir farkımız kalır mı?
Bir de elbette böyle okumaları güvenilir kaynaklardan okuyup bid'atlere düşmemekte çok önemli.İşte bu kitapta Efendimizin (s.a.v)hatıralarından 101 tanesinin güvenilir hadislerden derlenmiş hali.Bizleri o dönemlere götürecek,şöyle kendimize çekidüzen vermemizi,toparlanmamızı sağlayacak güzel bir eser.