Kitap
Peygamberimizin Bir Günü

Peygamberimizin Bir Günü

OKUYACAKLARIMA EKLE
10.0
2 Kişi
14
Okunma
10
Beğeni
57
Gösterim
188 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 20 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İdrak Yayınları · 2021 · Karton kapak · 9786057047106
Vahyin indiği günlerin Medine'sinde, Allah Resûlü'nün yakınında hatta kişisel ve özel hayatının ayrıntılarına şahit olacak kadar yanı başında bulunabilsek neler görürdük? Peygamberimizin Bir Günü, okuru Allah Resûlü'nün sosyal ilişkilerinden kendi evindeki alışkanlıklarına, anlık tepkilerinden ibadet rutinlerine ve daha birçok başlıkta hem insanî hem nebevî kimliğinin pratiklerine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. Yazar sunduğu bilgileri güçlü bir arkaplan ve kütüphaneyle destekleyerek 24 saatin her dakikasına mercek tutuyor. Sünnet-i seniyye ve hadis ilimleri üzerine eserleriyle bilinen Abdülvehhâb et-Tarîrî'den içinizi ısıtacak anlatımı ve içten üslubuyla farklı bir siyer çalışması.
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺24,98

Puan ve İncelemeler

10
10 üzerinden
2 Puan · 4 İnceleme
okurhanım ؛
Peygamberimizin Bir Günü'ü inceledi.
188 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Bir kitap damakta lezzet bırakır mı? ... bırakır bu kitap alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Efendimiz sallahu aleyhi vesselami anlatıyorsa doyamazsınız okumaya, bitmesin diye sindire sindire okursunuz... Siyer kitapları, Resûlullah aleyhissalâtu vesselamın altmışüç yıllık ömrü içinde büyük olayları ve özel günleri anlatır bize. Peki, Hz. Peygamber ﷺ diğer günlerde, o özel günlerin akışını da belirleyen ‘herhangi bir gün’de nasıl yaşamıştır? Neler yapmış, nelerden sakınmış, güne nasıl başlamış, gündüz ne ile meşgul olmuş ve geceyi nasıl ihya etmiştir? Bu kitapta Efendimiz ﷺ24 saatine konuk oluyoruz. Sosyal ilişkilerinden kendi evindeki alışkanlıklarına, anlık tepkilerinden ibadet rutinlerine ve daha birçok başlıkta hem insanî hem nebevî kimliğinin pratiklerine uzanan bir yolculuğa çıkarıyoruz. İçerisinde kıymetli dualar yer alan Abdülvehhâb et-Tarîrî'nin yalın anlatımı ve içten üslubuyla bir çırpıda okuyacağınız kıymetli ve özel bir siyer çalışması. Okunmaya doyulmayan dönem dönem,  tekrar okunması gereken bir kitap, okuyun okutturun kesinlikle tavsiye ederim. 26 Şevval 1442 26 Haziran 2021
Peygamberimizin Bir Günü
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
okurbirmuallime
Peygamberimizin Bir Günü'ü inceledi.
188 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
Peygamberimizin Bir Günü Okuru Allah Resulü 'nün sosyal ilişkilerinden kendi evindeki alışkanlıklarına, anlık tepkilerinden ibadet rutinlerine ve daha birçok başlıkta hem insani hem nebevi kimliğinin pratiklerine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. Yazar sunduğu bilgileri güçlü bir arkaplan ve kütüphaneyle destekleyerek 24 saatin her dakikasına mercek tutuyor... Eserle Efendimiz'in saatleriyle bir gezintiye çıkmışcasına hayatındaki sadeliğe doğallığı ve ibadetle doluluğa şahit oluyoruz. Birçok kaynaktan yararlanılmış ve hem Peygamber kimliği hem beşeriyeti başarı ile aktarılmış. Severek okudum. Keyifli okumalar dilerim...
Peygamberimizin Bir Günü
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
aynulhayat
Peygamberimizin Bir Günü'ü inceledi.
188 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
ℙ𝔼𝕐𝔾𝔸𝕄𝔹𝔼ℝ𝕀𝕄𝕀ℤ𝕀ℕ 𝔹𝕀ℝ 𝔾𝕌ℕ𝕌 ~Abdülvehhab et-Tariri~ " And olsun, Allah’ın resûlünde sizin için güzel bir örnek vardır.” (Ahzâb,21) ✰Selamun aleyküm✰ Peygamberimizin Bir Günü, bizleri Allah Resûlü'nün ﷺ sosyal ilişkilerinden kendi evindeki alışkanlıklarına, anlık tepkilerinden ibadet rutinlerine ve daha birçok başlıkta hem insanî hem nebevî kimliğinin pratiklerine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. ✰Sabah namazı ile başlayan ve mescidinden evine arkadaşları ile olan muhabbetinden, hasta ziyaretine varıncaya kadar büyük bir emek ve Araştırma ile hazırlanan 24 saatine şahit oluyoruz ★Okurken ahh ben de o zamanda bir çocuk olsaydım da benim de yüzüme su serpse şakalaşsaydı diyerek okudum. ✰Medine sokaklarında Sanki O'nun yanında yürüdüm. Ey Sevgili "kardeşlerimi çok özledim" demiştin ya Bizde seni Çok özledik Ey Resul ﷺ. ★Öyle yoğun duygular ile okudum ki ne yazsam eksik kalacak . Resulun dilinden Gönlünden dökülen duaları defalarca okudum. Ve beynim de bir soru yankılanıyor? Peki benim 24 Saatim nasıl geçiyor? ✰Bizler siyeri tarihi bir kitap gibi değil Örnek almak için okumalıyız. . Vesselam bu kıymetli kitabı Okuyun, okutturun..
Peygamberimizin Bir Günü
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Züleyhakvl
Peygamberimizin Bir Günü'ü inceledi.
188 syf.
·
14 günde
·
Puan vermedi
Peygamberimizin bir günü bizleri Allah Rasulü'nün sosyal ilişkilerinden kendi evindeki alışkanlıklarına, anlık tepkilerden ibadet rutinlerine ve daha bir çok başlıkta hem insani hem nebevî kimliğin pratiklerine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.
Peygamberimizin Bir Günü
OKUYACAKLARIMA EKLE
3