Peygamberimizin Diliyle Gençlik

7,7/10  (3 Oy) · 
13 okunma  · 
1 beğeni  · 
613 gösterim
Hayatımızın en renkli, zevkli, ama bir o kadar da hassas ve tehlikeli olan gençlik dönemi hakkında herkes bir şeyler söylüyor. Piyasada, gençliğimizle ilgili yığınla kitap bulmak mümkün.
Hiç düşündünüz mü, Sevgili Peygamberimiz (a.s.m.) gençlerle ilgili neler söylemiş, hangi tavsiyelerde bulunmuş, gençlere nasıl davranmış?
Bütün insanlığın en büyük öğretmeni olan Yüce Efendimiz (a.s.m.), gençlerle muhatap olurken, onları en iyi tanıdığını, fıtratlarını ve psikolojik yapılarını en iyi bildiğini göstermiştir.
Gençlere öylesine şefkatli, öylesine candan ve sevgiyle dolu bir yürekle davranmıştır ki, onlar etrafında pervane olmuş, ona can ü gönülden bağlanmışlardır.
Yüce İslâm davasını öncelikle gençler omuzlamış, rahmet Peygamberi olan Yüce Efendimiz (a.s.m.), onları şefkatle bağrına basmış, gençliğin tehlikelerine karşı uyarmış ve bu imtihanı başarıyla sonuçlandırabilmeleri için tavsiyelerde bulunmuştur.
İşte bu kitap, Peygamberimizin (a.s.m.) özellikle gençlere yönelik hadislerle derlenmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  138
 • ISBN:
  9758499815
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşenur Kartal 
06 Nis 17:53 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap, Peygamber Efendimizin gençliğe dair hadislerini ele alarak gençliğe dair önerilerde bulunuyor. Hayırlı bir gençlik, gençlik ve kötü alışkanlıklar, gençlik ve arkadaşlık, gençlik ve moda, gençlik ve eğlence, gençlik ve boş zaman, gençlik ve aşk gibi başlıklar altında akıcı bir dille açıklıyor. Hadislerin "sıhhat derecesine bakmadan" bulduğu hadisi zayıf veya hasen veya sahih olarak, kaynağını vererek dile getirmesi bence eleştirelecek bir yanı. Keyifli okumalar dilerim.