Peygamberler Tarihi

8,6/10  (19 Oy) · 
44 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.460 gösterim
Bu eserde, peygamberlerin soyları, hayat ve şahsiyetleri, üstün kişilikleri, gönderildikleri kavimlere neler tebliğ ettikleri, nasıl karşılandıkları kavimlerinin tutum ve davranışlarına göre ne gibi akıbetlere uğradıkları kaynaklara dayanılarak açıklanmıştır.
Taner durmaz 
27 May 16:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı ilk elime aldığımda nasıl bitecek diye düşünüyorsun ama öyle güzel ve sade bir dil kullanılmış ki akip gidiyor ve Kuranı Kerim de yer alan peygamberlerden bahs ediyor ama Hz.Muhammed (s.a.s) hayatından bahs etmiyor

ALPER KOÇ 
 24 Nis 11:36 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlara gönderilen Peygamberlerin ilki Âdem Aleyhisselâm, Sonuncusu da, Muhammed Aleyhisselâmdır.

Eshab-ı kiramdan Ebû Zerrül Gıfârî der ki:

"Nebî aleyhisselâm´a: (Yâ Resûlallâh! Nebilerin evveli hangisidir?) diye sordum.

(Âdem´dir) buyurdu.

(O, Nebî mi idi?) diye sordum.

(Evet! Mükellem bir Nebî idi.) buyurdu.

(Yâ Resûlallâh! Nebilerin sayısı, kaçtır?) diye sordum.

(Yüz yirmi dört bindir.) buyurdu.

(Yâ Resûlallâh! Onlardan, kaçı, Resuldür?) diye sordum.

(Üçyüz onbeş veya üç yüz on üç kişilik bir cemaat!) buyurdu..

Ali celik 
24 Tem 05:50 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabin sayfalari cok fazla gorunsede kitabi elinize aldiginiz zaman sizi alip goturuyor merak uyandiriyor hemen peygamberlerin hayatini okuyup bitirmek istiyorsunuz tek eksigi peygamber efendimiz s.a.v hayatina yer vermemesidir sanirim onuda baska eserlerinde ayrintili ger verdiginden olsa gerek

Muhammed A. 
18 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabimiz Kur'an-i Kerim'de adi gecen peygamberlerimizin (as) hayatini, oldukca guzel akici sade ve baslayinca kisa bir surede okumadan birakmayacaginiz sekilde anlatan enfes bir kitap. Allah Mustafa Asim Koksal hocamizdan razi olsun.
Kitapta Efendimiz(sav) in hayati bulunmuyor. Zira Efendimiz(sav) ve sonrasi islam tarihi icin 18 ciltlik ayri bir eseri mevcut. Insallah bir gun okumak nasip olur.

Bilgilendirici olmasıyla meraklarınızı da gideriyor.
Özellikle kendi adıma Peygamberlerimiz hakkında merak ettiğim çok şey vardı. Hala da var fakat kitabı elime aldığım zamanlarda sanki dünyada başka kimse yokmuş gibi hissediyordum. Sürekli başa dönüp okuduğum kitaplar arasına girdi:)

Hilal sena yıldırım 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her kütüphane de bulunması gerek bir kitap kuran'ı kerimde geçen bütün peygamberlerin hayatlarını anlatan bu kitabın anlatım şekil ile herkes kolaylıkla anlayacaktır

Kitaptan 1 Alıntı

Yusuf Ali Erol 
02 Tem 01:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ad Kavmi' nin Helakı ?
Âd kavmi, gösterilen mucizelere rağmen inanmadılar. “Sen bizi putlarımızdan ayırmak için mi geldin? Doğru söylüyorsan, haydi bizi tehdit ettiğin azâbı getir de görelim!” dediler.

Hûd aleyhisselam kavmini îmâna dâvete devâm etti. Pek az kimse îmân etti. Kavmi ise hakâret edip kendinden geçinceye kadar dövdü. Kavminin ıslâh olmayacağını anlayan Hûd aleyhisselam; “Ya Rabbî! Sen her şeyi biliyorsun. Ben onlara peygamberliğimi bildirdim. Ey Rabbim! Onlara, ders almalarına vesîle olacak bir musîbet ver?” diye bedduada bulundu. Hûd aleyhisselamın bedduasını kabul buyuran Allahü teâlâ, Âd kavmine önce kuraklık, kıtlık musîbetini verdi. Üç sene müddetle akan pınarlar kurudu. Yeşillikler sarardı, soldu. Meşhûr İrem Bağları yok oldu. İnsanlar bir yudum suya, bir parça ekmeğe muhtaç hâle geldiler. Hayvanlar susuzluktan telef oldular. Devamlı olarak bunaltıcı kuru bir rüzgâr esiyordu. İnsanlar ağızlarını güçlükle açıyor, zor nefes alıyordu. Tozdan göz gözü göremiyordu.

Bu arada Hûd aleyhisselam kavmini îmâna, tövbe ve istigfâra dâvete devâm ediyordu. Hûd aleyhisselamın kavmine meâlen şöyle dediği bildirilmektedir:
“Ey kavmim! Rabbinizden mağfiret dileyin. Sonra O’na tövbe edin ki, gökten üzerinize bol bol bereket (ekinleri yetiştirecek yağmur) indirsin ve kuvvetinize kuvvet katarak sizi çoğaltsın. Günahlarınıza ısrar ederek îmândan yüz çevirmeyin.” (Hûd sûresi: 52)

Peygamberler Tarihi, Mustafa Asım Köksal (Sayfa 14)Peygamberler Tarihi, Mustafa Asım Köksal (Sayfa 14)