Pinokyo'nun Rüyası

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.340
Gösterim
Adı:
Pinokyo'nun Rüyası
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059809368
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Gecenin karanlığı üzerine en derin koyuluğuyla çöktüğünde Gazel, bir binanın en üst katındaydı. Ve o binadan canlı çıkması imkânsızdı. Hayatta tek bir kez bile olsa, geleceğiyle ilgili bir kararı kendisi verebilmek istedi. Nasıl öleceğini seçebilmek istedi. Onu kovalayan adamlar çoktan o binaya girmiş ve merdivenleri çıkmaya başlamışlardı. Birazdan yakalanacaktı. Ve yine, birilerinin onun adına verdiği kararları uygulamak zorunda kalacaktı. Başkalarının elinde oyuncak olmaktansa, ölmeyi tercih etti. Ve kendini boşluğa bıraktı.

Aynı gece, Ömer'in üzerine de kopkoyu bir karanlıkla çökmüştü. Bütün gün hastalarıyla ilgilenmiş ve ameliyattan ameliyata koşturmuştu. Trafikten kurtulmak için girdiği ara yolda ilerlerken aklından geçen karmakarışık düşünceler, büyük bir gürültü ve sarsıntıyla bölündü. Pat!

Arabasının üzerine bir şey düşmüştü. İlk anda ne olduğunu anlayamadı ama birkaç saniye sonra ön camına doğru uzanan bir kadın eliyle karşı karşıya kaldı. O el Ömer'e, 'beni tut' diye yalvarıyor gibiydi. O eli tuttuğu anda, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Ne Ömer için; ne de Gazel için…
(Tanıtım Bülteninden)
424 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
Gazel peşindeki adamlardan kaçarken yaşamayı aklında geçirmiyordur.Artık hayatından vazgeçmiştir.Ama bilemezdi Ömerle karşılaşıp hayatının tepetaklak olacağını.Sadece Gazelin hayatımı Ömer de bilmediği duyguları yaşıyor.Ömer peki bunlarla başa çıkabilecek mi? Peki Gazelin sırları Ömer bunları öğrenince ne yapıcak? Merak ettiyseniz mutlaka okuyun .Hiç bir kaybınız olmaz.
424 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Selvi atıcı nın anlatımını çok beğendim. Daha ilk sayfalardan içine alan, akıcı bir kitaptı.. Tabi bu kitapta da gözümü tırlmayan ayrıntılar yok değildi ama konusu ya da daha doğrusu hissettirdiği aşk güzeldi.
424 syf.
Ömer & Gazel
Bazı kitaplar vardır okurken içinde yaşıyormuşsun gibi olur işte öyle bir kitaptı sanki onlarla aynı evin içinde aynı havayı soludum çok güzeldi ve severek okudum.
424 syf.
·Beğendi·9/10
Çok şiddetli bir tavsiye ile karşınızdayım. Kayıp Şehir serisinin ikinci kitabını bir günde okumak zorunda kaldım. Evet "zorunda kaldım" çünkü elimden bırakamadım! Çok sevdim, çok bayıldım. Çünkü çok sıcacık bir hikaye okudum. Çok tatlı karakterler tanıdım.
.

İlk kitabın kahramanı Deryal'in doktor dostu olarak tanıştığımız Ömer Pinokyo'nun Rüyası'nda sadece beyaz önlüklü doktor olmaktan sıyrılıp beyaz atlı bir prense dönüşüyor. Ama ne prens! Diğer yanda ise hayatının bitme noktasında, peşindeki adamların elinde ölmektense hiçbir zaman hakim olamadığı hayatını kendi seçtiği şekilde sonlandırmayı seçen bir Gazel. Ve ölmek için yüksek bir binadan atlayıp Ömer'in arabasının üstüne düşünce bittiği yerde yeniden başlayan yeni bir hayat!
.

Selvi Atıcı'nın okuduğum ikinci kitabı bu... Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki karakter yaratma konusunda gerçekten çok başarılı. Ayrıca hikayeyi çok savurmadan ve çok kalabalıklaştırmadan anlatmayı başaran bir yazar olduğunu düşünüyorum. Müthiş enteresan bir hikaye yaratmanın derdine girmek yerine varolanı iyi anlatmayı tercih ediyor. Okumayı düşünüp de kararsız kalanlarınız varsa ben kesinlikle tavsiye ederim. Yormadan akıp giden ve keyif alacağınıza yürekten inandığım bir kitap. Umarım sizler de beğenirsiniz. Herkese keyifli okumalar.
424 syf.
·Beğendi·10/10
Her şey çok yerindeydi kitapta. Ne bütün kitap dram şeklinde ilerliyor ne de hep esprili. Kapağını çok sevdim ben ve kitabı ciltli olarak almanızı öneriyorum. Gözüme batan şey tek tük yazım yanlışları oldu. Yayınevine sesleniyorum: Umarım yeni baskılarda bu tekrar gözden geçirilip düzeltilir. Bu harika kitap bir tane bile yazım yanlışını hak etmiyor.
424 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Bu yazarın okuduğum ikinci kitabı, öncesinde “Kimliksizi” okumuştum ve çok beğenince hemen sıraya ikinci kitabı “Pinokyonun rüyasını” aldım.
Yoruma geçmeden önce gruptaki “Deryal” fanatiği kızlara sesleniyorum, bence Ömer açık ara farkla solladı Deryalı :D benim yeni favorim Ömer :D
Yakışıklı, çapkın, aşkla işi olmayan vurdumduymaz, ukala, hastanede herkesi deli eden iç dünyasında yalnız bir adam Doktor Ömer... Ancak bir o kadar yardımsever…
Çaresizlikten yaptığı birçok yanlışa rağmen masum, güzel ve hayattan ağır darbeler alan Gazel…
Hayatı için savaş vermekten vazgeçtiği anda Ömer’in tamda tepesine düşüyor :) “Başına taş düşsün” deyimi vardır ya :) valla tamda öyle başlıyor hikayemiz….
Gazelin arada savurduğu küfürler :) Ömer'in buna verdiği tepkiler çok hoştu :) Birde o her gün alınan çukulatalar yokmu :)
Deryal ve Ademin de olduğu kısımlara gelince daha bir keyif aldım diyebilirim :) Yazılacak çok şey var ancak açık vermek istemiyorum…
Ben kitabı çok severek okudum, hepinize tavsiye ediyorum :)
Selvi Atıcı yüreğine, kalemine sağlık.. Başarılarının devamını diliyorum :)
424 syf.
·8/10
Pinokyo'nun Rüyasını okurken bir kez daha Selvi Atıcı'yı seçtiğim için mutlu oldum. Neden mi? Çünkü kitaptaki kadın karakterleri aşk romanı seviyesindeki kitaplar için gayet yüksek bir seviyede. Bir kere çok güçlüler. bu güçlü yanları elde etmek için çok şey kaybediyorlar. kimi zaman ailelerini kimi zaman özgürlüklerini kimi zaman da bu kızımız gibi hafızasını. Gerçi bu kız her şeyini kaybetmişti. son olarak elinde nasıl öleceğini seçmek kalmıştı. O da bir binanın çatısından atlayarak bunu seçmişti. Belki ölümü gerçekleşmedi ama esas çocukla böyle tanıştı.:)
424 syf.
·3 günde·Beğendi
Selvi Atıcı'nın ilk okuduğum kitabıydı. İlk kitabıyla başlayamadım maalesef. Şu aralar Türk yazarlara takıldım kaldım. Önyargılarımı kırdım artık. Karakteri Ömer ve Gazel karakterlerinin çok güzel anlatıldığı bir kitap. Çapkın dr Ömer bir iş çıkışı evine giderken arabasının üstüne bir kadın düşüyor... Kadın kimdi neden çatıdan atladı Ömer sorular sordukça bizim Pinokya yalanlara başvuruyor. Keyifle okunacak bir kitap.
424 syf.
·12 günde·5/10
Güzeldi! Bazı sebeplerden dolayı ben çok tadını alamadım diye düşünüyorum. Erkek karakterimiz Ömer'in kıza olan sevgisi, kıza olan davranışları fazla abartılmış geldi bana. Kızın kendisi, tepkileri falan daha gerçekçi geldi, sevdim. Birde hoşuma gitmeyen diğer bir durum ise; yazarın yakınlaşma sahnelerinden biraz uzun bahsetmesiydi. Neyse konusundan bahsedeyim: Ömer, yakışıklı, çapkın, şebek, aşkla işi olmayan ama hayatın silsilesini daha ilk başta yemiş, iyilik sever dokturumuzken; kızımız Gazel, zorlu hayat şartlarıyla geçinmeye ve ailesine bakmaya çalışırken, yanlış aldığı bir kararın doğurduğu sonuçlarını ve de bu çiftimizin birbiri arasındaki filizlenen aşklarını okuyoruz. Her şerde bir hayır vardır dedirtiyor, bu kitap; çünkü kitabı okuyunca gidip bir yerden atlayasım gelmedi değil. https://www.instagram.com/sena_booklovers/
424 syf.
·7 günde·7/10
Selvi Atıcı kitapları arasında en çok beğendiğim kapak, bu kitaba ait. İçeriği de kapağı gibi güzeldi. Selvi ne yazarsa yazsın beğeneyim beğenmeyeyim okuduğuma asla pişman olmayacağım yazarlar arasında zaten. Beğenmediğim olmadı ya neyse.

Bu kitaptaki ana karakterin öyküsü cidden trajik. Çok zor bir hayat ve talihsizlikler kızımızı intihara sürüklüyor. Atıyor kendini bir apartmanın tepesinden aşağı. Bu karar onu Dr. Ömer'le tanıştırıyor. Çünkü bir arabanın üzerine düşüyor, araba da serseri doktor Ömer'e ait.

Kitap Kayıp Şehir serisinin 2.kitabı. Trajik hayatına rağmen güçlü bir kadın karakter var. Sevilesi bir çiftin hikayesini okuyacaksınız kısacası.
Hmm. Bakalım bu kadar iyi yorum alan kitabın gerçek yüzü ne? Şöyleki şerefsiz bir adam sevgilisi olduğu halde onunla şununla bununla yatan haysiyyetsiz bir adam ve onun tüm aldatmalarını kabul eden onursuz bir sevgili veeee en can alıcı noktaa sonradan gelip sevgilisi olan haysiyyetsiz adamın hayatına düşmüş sevgilisi olduğu halda adamın yatağını ısıtmaya hazır olan kimsesiz Gazel! Bu övgüleri ergenlerim yaptığına o kadar eminimki artık. Yorumlara göre kitap okumayacağım! Hayatda sevgilisi olan bir adamı başka biriyle görseler kıza söylemedikleti laf kalmaz hikayede gazel tertemiz kusucam tek kelimeyle kusucam!!!
424 syf.
"Çünkü ev sen olmayınca çok boş geliyor. Çünkü önüme gelen herkesle kavga etmeye başladım. Çünkü günlerdir senin yatağında yatıyorum. Çünkü manyak gibi senin tişörtünü koklayıp duruyorum. Çünkü dakikada üç kez telefonumdaki resmine bakıyorum. Çünkü bombok durumdayım. Çünkü seni acayip özledim.”
Ama cahil beyinli,hasta kişilikli, şiddeti adeta bir dil haline getirip alışkanlık yapmış bu insanlara anlatabilmek çok güç. Bunun için ben de kendimce önlem alıyorum. Konuştukları dille cevap veriyorum...
" Neden zorluyorsun ki?"
" Çünkü ev sen olmayınca çok boş geliyor. Çünkü önüme gelen herkesle kavga etmeye başladım. Çünkü günlerdir senin yatağında yatıyorum. Çünkü manyak gibi seni tişörtünü koklayip duruyorum. Çünkü dakika da bir telefonumdaki resmine bakıp duruyorum. Çünkü seni aceyip özledim." Yutkudu. " Bunlar yeterli mi?"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Pinokyo'nun Rüyası
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059809368
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Gecenin karanlığı üzerine en derin koyuluğuyla çöktüğünde Gazel, bir binanın en üst katındaydı. Ve o binadan canlı çıkması imkânsızdı. Hayatta tek bir kez bile olsa, geleceğiyle ilgili bir kararı kendisi verebilmek istedi. Nasıl öleceğini seçebilmek istedi. Onu kovalayan adamlar çoktan o binaya girmiş ve merdivenleri çıkmaya başlamışlardı. Birazdan yakalanacaktı. Ve yine, birilerinin onun adına verdiği kararları uygulamak zorunda kalacaktı. Başkalarının elinde oyuncak olmaktansa, ölmeyi tercih etti. Ve kendini boşluğa bıraktı.

Aynı gece, Ömer'in üzerine de kopkoyu bir karanlıkla çökmüştü. Bütün gün hastalarıyla ilgilenmiş ve ameliyattan ameliyata koşturmuştu. Trafikten kurtulmak için girdiği ara yolda ilerlerken aklından geçen karmakarışık düşünceler, büyük bir gürültü ve sarsıntıyla bölündü. Pat!

Arabasının üzerine bir şey düşmüştü. İlk anda ne olduğunu anlayamadı ama birkaç saniye sonra ön camına doğru uzanan bir kadın eliyle karşı karşıya kaldı. O el Ömer'e, 'beni tut' diye yalvarıyor gibiydi. O eli tuttuğu anda, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Ne Ömer için; ne de Gazel için…
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 218 okur

  • Nazlı
  • Dilek Alsancak Demiroğlu
  • sıla
  • Eslem Aslan
  • Znature
  • sevcan demirel
  • lemon
  • erva
  • Centrum Permanebit
  • İLKNUR İLÇİN İLKER

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.8
14-17 Yaş
%10.3
18-24 Yaş
%24.4
25-34 Yaş
%33.3
35-44 Yaş
%17.9
45-54 Yaş
%10.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.6
Erkek
%1.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%38.2 (39)
9
%18.6 (19)
8
%14.7 (15)
7
%13.7 (14)
6
%7.8 (8)
5
%2.9 (3)
4
%2 (2)
3
%1 (1)
2
%1 (1)
1
%0