1000Kitap Logosu
Pippi Uzunçorap Denize Açılıyor

Pippi Uzunçorap Denize Açılıyor

Pippi Uzunçorap Serisi 2

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
9.3
28 Kişi
106
Okunma
23
Beğeni
987
Gösterim
144 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 4 sa. 5 dk.
Adı
Pippi Uzunçorap Denize Açılıyor (Pippi Uzunçorap Serisi 2)
Basım
Türkçe · Türkiye · Pegasus Yayınları · Ocak 2017 (İlk yayınlanma: 2004) · Karton kapak · 9786053439707
Orijinal adı
Pippi Goes on Board (Pippi Långstrump #2)
Diğer baskılar
Pippi Uzunçorap Denize Açılıyor
Pippi Uzun Çorap Korsan
Tuhaflıklar kraliçesi, başına buyruk Pippi'nin maceraları hız kesmiyor! Tuhaflıklar kraliçesi Pippi Uzunçorap, Villa Villekulla'da başında hiçbir yetişkin olmadan, kafasına estiği gibi yaşıyor ve arkadaşları Tommy ile Annika'yı çılgınca maceralara sürüklüyor. Sonuçta Pippi'den başka kim, gemi kazasının nasıl bir şey olduğunu tecrübe etmek için gölün ortasındaki bir adaya kürek çeker ki? Peki, gerçek bir gemi kazasında kaybolan babası ortaya çıkıp Pippi'yi Villa Villekulla'dan götürmek istediğinde Pippi macera uğruna yeni arkadaşlarından vazgeçebilir mi? “Pippi Uzunçorap'ın hayranları, Pippi ve arkadaşlarının, güzel vakit geçirme yollarını keşfettiği bu şamatalı dünyanın cümbüşüne keyifle katılacak.” School Library Journal
9.3
10 üzerinden
28 Puan · 3 İnceleme
144 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Yazarin çocuklara bir psikolog edasıyla yapıp yapmayacaklarını söylemediği için bütün dünya cocuklari Pippi Uzunçorap hikayelerini çok sevmis. Bu kahramanı, ben Ejderha Dövmeli Kız serisini okurken öğrenmiştim. Uzun çoraplı pippi'yi çok merak ediyordum. Kitabı görünce çok büyük keyifle okudum. 10 yaşındaki bu sıra dışı kızın ne kadar güçlü ve toplumun kurallarından ne kadar uzak yaşadığını gördüm. Lizbeth Salender ile arasında kurulan iliskiyi anladım.
Pippi Uzunçorap Denize Açılıyor
Okuyacaklarıma Ekle
2
144 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
kitap okumayi bu kitapla sevmeye baslamistim. sinif ogretmenimizin zoruyla kutuphaneden kitap secmek zorunda kaldigim bi gun oylesine alip okudugum, o gunden sonra da kitap okumaya bakisimin degistigi bi kitap. artik piyasa da sacma sapan cocuk kitaplari var ama yine de bulun ve cocuklariniza bu eglenceli kitabi hediye edin..
Pippi Uzunçorap Denize Açılıyor
Okuyacaklarıma Ekle
1
144 syf.
·
Puan vermedi
Kitabın içinde Astrıd Lındgren'ın yazmış olduğu çok güzel hikayeler bulunuyor. Pippi adında neşeli ve kızıl saçlı küçük kızın üzerinden anlatılan hem eğitici hemde eğlendirici hikayeler kitabın akıcı ve sürükleyici olmasını sağlıyor. Herkese tavsiye ederim.
Pippi Uzunçorap Denize Açılıyor
Okuyacaklarıma Ekle