Pireneler'deki Şato

9,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
566 gösterim
Stein ve Solrunn birlikte oldukları 70'li yıllardan bu yana görüşmemişlerdi. Bir gün 30 yıl önce kaldıkları otelin ahşap balkonunda karşılaştılar. Otuz yıl önce başlarından geçen sarsıcı bir olay, sonunda ayrılmalarına neden olmuştu. Bu olayı aralarında bir sır olarak saklamaya karar vermişlerdi. İkisinin dünya görüşleri farklı olduğu için bu sırra bakışları da farklıydı.

Karşılaşmaları bir tesadüf müdür?

Bilim dünyayı açıklamaya yeter mi?

Dünyayı yöneten başka güçler var mıdır?

Sofie'nin Dünyası'nın yazarı Gaarder'in yeni romanı Pireneler'deki Şato, dünyayı anlamaya yönelik felsefi sorularla örülmüş bir aşk hikâyesi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786054518524
 • Çeviri:
  Dilek Carelius
 • Yayınevi:
  Pan Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
crocus 
02 Ağu 17:39 · Kitabı okudu · 14 günde · 10/10 puan

70'li yıllarda uzun bir ilişki yaşamış, başlarından geçen ilginç/sarsıcı bir olay yüzünden ayrılmış bir çift yıllar sonra karşılaşıyorlar. Anılarını, yaşadıklarını, yaşayacaklarını yüz yüze değil de maillerle paylaşmaya devam ediyorlar. Geçmişi, geleceği, inancı, bilimi, felsefeyi vs. sorguluyorlar. Kitabın ilk yarısı biraz durağan gitse de ikinci yarı itibari ile oldukça akıcı ve ilginç olmaya başlıyor. Özellikle sonu gerçekten bir sürpriz.

Norveçli yazar genellikle yaşamı, evreni, ruhu, bilinci sorgulayan kurgular içeren kitaplar yazıyor. Bu tarzdan hoşlanıyorsanız okunmaya değer bir kitap.