Pırtlatan Bal

10,0/10  (2 Oy) · 
20 okunma  · 
6 beğeni  · 
652 gösterim
Çocuklar, bu oyunun sonucundan çıkarılacak doğruyu sizler bu oyunu seyrettikten sonra kendiniz bulacaksınız. Aranızda tartışın, ana-babanızla konuşun ve bu masal oyunun niçin yazıldığını, hangi doğruyu, hangi gerçeği anlatmak istediğini kendiniz bulun. Bu oyun size, doğru olanı, bir gerçeği bulmanıza yardım etmek için yazılmıştır. Nedir o gerçek olan doğru? İşte bunu siz söyleyeceksiniz bana...
Hepinizin gözlerinden öperim. Hepinize başarılı ve mutlu uzun yaşam dilerim. Hepinizin yurdumuza halkımıza ve dünyamıza yararlı olmasını candan dilerim.
-Aziz Nesin
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2006
 • Sayfa Sayısı:
  93
 • ISBN:
  975-9038-80-3
 • Yayınevi:
  Nesin Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gülşah Özkaya 
 16 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hem okudum, hem oynadım! :) Benim sahne tozu yuttuğum ilk oyunumdu bu eser. Paracı, Paracının Karısı ve Uşak karakterleri hala beni gülümsetir. Diyaloglar o kadar eğlenceli ve akılda kalıcıydı ki; herkes tüm senaryoyu bir çırpıda ezberlemişti, kimse unutmamıştı. Yıllar geçmesine rağmen hala o komik cümleler aklımda.
Pırtlatan Bal, tiyatro için biçilmiş kaftan! Hem çocukların, hem yetişkinlerin keyifle okuyacağı, ders alacağı bir eser. Sahnede izlemek ise ayrı bir keyifte, hiç sıkmıyor. Özellikle çocukların çok gülerek okuyacağı bir eser, tavsiye ederim. :)

Efnan Çengiz 
 01 Mar 21:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

PIRTLATAN BAL kitabı hayatımda okuduğum kitapların arasında ilk üçe rahat bir şekilde girer ilk başı biraz sıkıcı ama o balı yedikten sonra kitaba hayran kaldım
her sayfasında kahkahalar attım neredeyse gülmekten karnım ağrıdı kısacası çok güzel ve komik