Pırtlatan Bal

8,0/10  (2 Oy) · 
27 okunma  · 
5 beğeni  · 
721 gösterim
Çocuklar, bu oyunun sonucundan çıkarılacak doğruyu sizler bu oyunu seyrettikten sonra kendiniz bulacaksınız. Aranızda tartışın, ana-babanızla konuşun ve bu masal oyunun niçin yazıldığını, hangi doğruyu, hangi gerçeği anlatmak istediğini kendiniz bulun. Bu oyun size, doğru olanı, bir gerçeği bulmanıza yardım etmek için yazılmıştır. Nedir o gerçek olan doğru? İşte bunu siz söyleyeceksiniz bana... 
Hepinizin gözlerinden öperim. Hepinize başarılı ve mutlu uzun yaşam dilerim. Hepinizin yurdumuza halkımıza ve dünyamıza yararlı olmasını candan dilerim. 
-Aziz Nesin
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  93
 • ISBN:
  9789759038803
 • Yayınevi:
  Nesin Yayınları
 • Kitabın Türü:
Efnan Çengiz 
 01 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

PIRTLATAN BAL kitabı hayatımda okuduğum kitapların arasında ilk üçe rahat bir şekilde girer ilk başı biraz sıkıcı ama o balı yedikten sonra kitaba hayran kaldım
her sayfasında kahkahalar attım neredeyse gülmekten karnım ağrıdı kısacası çok güzel ve komik

Kitaptan 2 Alıntı

Zagor 
18 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nurullah Ataç
"Çocukları, gençleri düşler kurmaktan vazgeçirip yalnız doğru söylemeye, doğruyu aramaya alıştırmak istiyorlar. Çocuklar, gençler doğruyu aramasınlar, görmeye çalışmasınlar demiyorum, ancak hayallerini işletmezlerse, düşler kurmaya alışmazlarsa, gerçeği, doğruları da sezemezler, göremezler. Hayal, düş gücünden yoksun bir us, kuruyuverir."

Pırtlatan Bal, Aziz Nesin (Nesin Yayınevi 12.Baskı (Nurullah Ataç))Pırtlatan Bal, Aziz Nesin (Nesin Yayınevi 12.Baskı (Nurullah Ataç))
Zagor 
18 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Paracı (Tefeci)
Kurumuş sinekten yağ çıkarmalı.
Bir üzüm çöpünden bağ çıkarmalı,
Yüzde bin faizle dağ çıkarmalı
Faizi vermeden ölürse borçlu,
Ölüyü mezardan sağ çıkarmalı!

Pırtlatan Bal, Aziz Nesin (Sayfa 20 - Nesin Yayınevi 12.Baskı)Pırtlatan Bal, Aziz Nesin (Sayfa 20 - Nesin Yayınevi 12.Baskı)