Kitap
Porselen Bir Mevzu

Porselen Bir Mevzu

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.5
4 Kişi
8
Okunma
5
Beğeni
60
Gösterim
164 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 39 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İletişim Yayınları · Nisan 2021 · Karton kapak · 9789750530760
“Biz kendimize bu çırpınma anlarında rastladık. Biz kendimize başkalarına sahiciliğimizi ispat etmeye çalışırken alıştık. Biz kendimizi başkalarına göstermeye çalışırken kendimize inanmayı öğrendik. Biz görüntülerle haşır neşir bir nesle hayallerimizi sevdirmek istiyoruz. Biz kendimizi sevdik. Biz kendimize inandık. Biz kendi kendimize anlatıyorduk. Kim? Kimdi o? Bizi kâğıtlara geçiren kimdi?” Birbirlerinin sesi olan üç kadın. Onların adları Zümrüt. Zümrütler. Birbirlerinin içinden doğdular. Aşkla okudular, mağrur bir edayla yazdılar… En çok da sorular sordular. Gökçe Bilgin, masalların, Anadolu efsanelerinin anlatım dilinden damıttığı kendi özgün üslubunu yaratıyor. Porselen Bir Mevzu, özenli kurgusu, katman katman açılan hikâyesiyle, edebiyata ve yazma deneyimine dair yönelttiği zekice sorularla hafızalarda yer edecek bir ilk roman.
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺22,33
8.5
10 üzerinden
4 Puan · 2 İnceleme
Kübra Çiftci
Porselen Bir Mevzu'yu inceledi.
164 syf.
·
21 günde
·
Puan vermedi
Sanıyorum yazarın ilk kitabı. İlkleri okumayı her zaman sevmişimdir. Daha duru, daha tazedir her zaman. Altını çizdiğim, cebime anlar* eklediğim bir kitap oldu. Kadın olmayı, farklı hayatlarda savrulsak bile hep aynı varolma savaşı verdiğimizi, üzerimize yüklenen onca aynı kalıbı, değer görmemiz için kalıplara ihtiyacımız olmadığını... İsimleri aynı olan üç farklı karakter, üç farklı hikaye, üç farklı dünya, 3 farklı kadından bahsediyor sevgili @gokce_bilgin . Kurgusu, nahif dili, okuru içine çeken o duygusuyla çok sevdiğim bir kitap oldu. Yoğun bir okuma zamanıma denk geldiği için tadını alamadım bile diyebilirim. Sessiz, sakin, başka hiçbir şey düşünmek istemeyeceğin bir günde okumanızı tavsiye ederim o yüzden.
Porselen Bir Mevzu
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
2
Y. Serkan Tuncer
Porselen Bir Mevzu'yu inceledi.
164 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Porselen Bir Mevzu, bir ilk roman. İlk eserleri okumayı ayrıca sevdiğim için hemen okuma listeme dahil ettim ve büyük beğeniyle okudum. Yazar Gökçe Bilgin özgün bir üslup ile Zümrütlerin hikayesini anlatıyor. Kurgusu başarılı, okuyanı pişman etmeyecek, düşündürecek bir roman. İç içe geçmiş karakterler nedeniyle kafa karışıklığı olabilir, o nedenle sakin bir zihinle okumanızı dilerim. Yazarın dilini çok beğendiğimi ifade edebilirim.
Porselen Bir Mevzu
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
5