Post Öykü - Sayı 22 (2018 Mayıs - Haziran)

·
Okunma
·
Beğeni
·
161
Gösterim
Adı:
Post Öykü - Sayı 22
Alt başlık:
2018 Mayıs - Haziran
Baskı tarihi:
Mayıs 2018
Sayfa sayısı:
167
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148893004-22
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Post Öykü Dergisi
Kitaba henüz inceleme eklenmedi.
Kahve fotoğraflarında, en enteresan fincan, en enteresan tabak, en enteresan tepsi bulunup buluşturulup bir kombinasyon elde edilerek sunulur; içmeye kıyamazsınız, içseniz sunum berbat olacaktır zaten. Kahve bir tiryakilik ya da keyif nesnesi olmaktan çıkıp paylaşanın avatarına katkı yapan like vesilesidir.
Senin uzaklığı kendine yurt yaptığını o zaman anladım. Başka diyarlara, başka dünyalara gidiyordun. O yüzden hafiftin. Bir kelebek gibi...
Bir filmde Amerikalı iyi yürekli bir asker, ona taş atan Irak'lı bir çocuğun başını okşayacaktı. Böylece unutulacak, böylece tatlıya bağlanacaktı her şey. Yine de ben, seneler sonra bile, "Yüzünüzü Batı'ya..." "Yüzünüzü Doğu'ya..." diye başlayan bütün cümlelerin yüzüne tükürecektim.
Başarılı yazımın sözde ayırt edici nitelikleri olan edebi kurmaca tekniklerine bakın: neredeyse hepsi söylenenlere değil, söylenmeyenlere dayanır.
(...) Anne babaları için önemli olan şeyler bu nesil için önemli değil. Amerika'da 11 Eylül saldırıları bu çocukların hayatında bir anlam ifade etmiyor, yine Türkiye'deki gençler için de 28 Şubat, 2001 krizi, 2002 seçimleri ve daha pek çok siyasi olayın bir anlamı yok. Sanal dünyanın yerlileri için, hangi kültüre ya da dine mensup olurlarsa olsunlar, temel istek ve arzu bu dünyanın imkânlarını sonuna kadar kullanmak. Alışılmış tam zamanlı çalışma kavramının dışında bir çalışma hayatı, süregelen bir izleme pratiği haricinde kendi istediği içeriği izleyebilme özgürlüğü, okuduğu içeriklere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilme şansı ve daha pek çoğu bu yeni dünyanın yerlileri için önemli.
Güzellik diliyordum altı üstü. Sonra güzellik dilediğim için özür diliyorum. Kendimden çünkü güzellik dileyeni çok üzüyorlardı. Kendime bunu yapmaya hakkım yoktu. Ama nazımı bir tek kendini çekiyordu bir daha güzellik diliyordum. Kendim, ondan bir kez daha özür dileyeceğimi bilerek bana bakıyordu. Kendimle bakışıp duruyorduk.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Post Öykü - Sayı 22
Alt başlık:
2018 Mayıs - Haziran
Baskı tarihi:
Mayıs 2018
Sayfa sayısı:
167
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148893004-22
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Post Öykü Dergisi

Kitabı okuyanlar 11 okur

  • Edeb-î Kelâm
  • Ümare Yılmaz
  • Kitap Bozkurdu
  • Okumayı Düşünüyorum
  • Rümeysa DUMLU
  • Emre Arslan
  • Yağmur
  • Oktay Dinç
  • Rabia
  • İbrahim Demiröz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (1)
9
%0
8
%66.7 (2)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0