Pozitif Psikoloji Çoklu Zeka Uygulamaları

8,0/10  (8 Oy) · 
26 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.103 gösterim
Nevzat Tarhan, Pozitif Psikoloji'de her biri psikoloji ve psikiyatrinin farklı sahalarında uzman on iki kişiden oluşan bir ekiple duygusal zekâ becerilerini 10 adımda geliştirme yöntemlerini pratik uygulamalarla birlikte sunuyor. Kendini tanıma-farkındalık, iletişim becerileri, motivasyon, sebatlılık, uzlaşmacılık gibi kavramların tek tek açıklandığı kitapta anlatılan 10 adım psikodrama ve alıştırmalarla pekiştiriliyor. Kitapta yer verilen duygusal zekâ uygulamaları kişinin kendisiyle ve çevresiyle doğru iletişime geçmesine yardım ederek hayat kalitesini artırmayı hedefliyor.

Öğretmensiniz ve yeni atandığınız okulda daha ilk derste hiç de alışık olmadığınız bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Öğrencileriniz daha önce görev yaptığınız okuldaki kadar saygılı, heyecanlı ve meraklı değil. Peki şimdi ne yapacaksınız? İşte böyle zamanlarda pozitif psikolojinin sunduğu düşünce becerilerine sahipseniz krizi ustalıkla yönetebilirsiniz.

Hayatın her anında karşınıza çıkabilecek krizleri birer avantaja çevirebilmenin inceliklerini anlamak ve öğrenmek isteyenler için Pozitif Psikoloji, Çoklu Zekâ Uygulamaları kaçırılmayacak bir imkân.
Esma Tezgi 
21 Eki 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Nevzat Tarhan ve psikoloji alanında uzman on dokuz farklı kişinin bir araya gelerek hazırlanmış bir kitap. Kitap duygusal zeka, iletişim becerileri, çoklu zeka kuramı gibi konuları işliyor ve duygusal zekanın on adımda nasıl geliştirileceğini açıklamalı bir şekilde bizlere sunuyor. Her bölüm farklı bir yazar tarafından ele alınmıştı, ben en çok Tarhan'ın kaleme aldığı bölümü beğensem de diğer bir çok bölüm de başarılı ve bilgi vericiydi.
Ben kitabı severek okudum, sadece bilimsel yönü biraz daha ağır basmış olmasını isterdim. Onun dışında okuması kolay, bolca bilgilendiren güzel bir çalışma olmuş, ilgisi olan kişilerin beğeneceğini düşünüyorum.
Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...zitif-psikoloji.html

Erhan Özlü 
18 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Verdiği bilgiler yanında uygulamaları bulunan güzel bir kitap. Hayatta bazı şeylere olan bakış açılarınızı değiştirebilmenizi sağlayacak bir eser.

Aysel Allahverdiyeva 
07 Oca 19:02 · Kitabı okudu · 9 günde

Pozitif yaşamak için pozitif düşünmək gerekdir.Pozitif düşünce insanın kendini idrak etmesi ile başlar.Eğer insan kendinin hayatda ne istediyinin farkında olursa o zaman mutlu olur.Düşünün her yaşadığınız olaylara iyi yönden bakarsanız, iyi kabul edersiniz, iyi bir şeylerle sorğularsanız zaten pozitif psikolojide olursunuz.

Ugur Ucr 
19 Haz 2013 · Kitabı okudu · 9/10 puan

kitap başalngıç ıtıbarı ıle bılımsel dıl ıcerıyor.
daha sonraları ıse kıtabı okumak daha kolay oluyo sankı. kaldı kı ılgı alanına yonelık bır kıtap olmasının yanı sıra arastırma okumayı seven ve meslekı bılgı de olası gerekıyo sankı okumak ıcın. okumalı okumalı bu kıtabı :))

Ervanur şahin 
15 Tem 20:11 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitap gencler için önerilebilir bir kitap. İnsanların psikolojilerini ele alan ve hangi durumlarda neler yapılabileceğini de gösteren profesyonel bir şekilde yazılmış bir kitap

ali sahin 
08 Mar 2016 · Kitabı okumadı · 1/10 puan

şu nevzat tarhan denen kişinin tek derdi sadece çok yüksek fiyatlar alarak belli bir zümreye hizmet etmek olan psikriyatist ten hiç hoşlanmıyorum adam samimi değil o yüzden kitaplarıda bana itici geliyor çocuk için randevu alayım dedim viziti 500 tl nin üzerinde asgari ücretli birini kliniğinden içeri sokmaz girende 3-5 milyardan aşağı çıkmaz kesinlikle halkçı toplumcu değil ssk anlaşmasını bilerek yapmıyor.. .. birde habire tayyibe destek çıkıyor kurduğu üniversiteyide el altından nemalandırıyor..

Nurten Ulaba 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yine harika bir kitap okuduğum için kendimi kutluyorum Her okuduğum kitap beni daha da donanımlı yapıyor. Ama çevremdeki insanlarla iletişim de zorlanıyorum. Kendimi ifade edemiyorum. Anlatılanlar da bana yavan ve sığ geliyor .Allah'ım karşıma pozitif düşünen ufku geniş , basiret sahibi insanlar çıkar. Kitabın üzerine bu notu yazmışım .aynen oradaki notları aktarıyorum ....