Psikodinamik Psikiyatri ve Normaldışı Davranışlar

9,3/10  (4 Oy) · 
25 okunma  · 
3 beğeni  · 
485 gösterim
Engin Geçtan'ın 1975'te yayımlanan bu ilk kitabı, yalnızca akademik çevrelerde yaygın biçimde kullanılmakla kalmayıp, aynı zamanda dinamik psikiyatri alanına ilgi duyan geniş bir okur kesiminin de başucu kitabı olmuş, on altı baskı yapmış klasik bir yapıttır.
"Temel Kavramlar", "Psikodinamik Psikiyatri" ve "Ruhsal Bozukluklar" başlıklı üç bölümden oluşan kitap, alanının temel kavramlarını tanımlaması, bunları psikiyatri tarihi içine yerleştirmesi ve belli başlı yaklaşım tarzlarını ve tartışma noktalarını içermesi nedeniyle, günümüzde de bir giriş kitabı ve temel kaynak olma niteliğini koruyor
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789753424516
 • Yayınevi:
  Metis Yayınları
 • Kitabın Türü:
semih 
 05 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın ilk baskısı ve ilk baskısından 35 yıl sonraki baskısını karşılaştırdığımda büyüyen zenginleşen bir metin. Umarım Gençtan yaşadıkça daha da zenginleşip büyüyecek. Kitap psikiyatri alanındaki belli başlı bozuklukları ufak tanımlamalarla anlatıp açıklamaya çalışan bir nev'i işin alfabesini sunan bir metin. İki nesil görmüş ve bundan sonraki nesiller içinde bu alanda referans ve başucu kitabı olacaktır. En azından bu alanda mefhum edinmek isteyen okur için önerilecek başka bir kitap bilmiyorum.

Kitaptan 1 Alıntı