Psikodiyet

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
35 gösterim
* Yiyeceklerin ruhumuz üzerindeki etkileri
* Burçlara göre metabolizma
* Tatlar ve psikolojik anlamları
* Aklımızı karıştıran yiyecekler
* Sağlıklı besinler “hazır” da olabilir * Ruh için vitaminler

Ruhumuzun, bizi daha mutlu etmek için bazı yiyecekleri istememize yol açan ince işaretler gönderdiğini biliyor muydunuz?
Bu işaretleri dinlemeyi ve yorumlamayı öğrenirsek, neden bir yiyeceği “deliler gibi” arzuladığımızı ve bir diğerinden nefret ettiğimizi kolaylıkla kavrayabiliriz.

Ruh halimizin, sağlığımız ve kilomuz üzerindeki etkileri neler?

Cevizin zekayı artırdığı, muzun mutlu kıldığı veya deniz mahsullerinin cinsel performansa iyi geldiği söylentilerinin arkasında doğruluk payı var mı?

Yemek sofrası duyguların ve ruh durumlarının üretildiği bir yerdir. Bu yüzden her öğünü büyük bir zevkle tüketmeli, ruhsal ve fiziksel olarak kendimizi formda hissetmeliyiz. Yemek ve sonrasında haz almak için, makro-mikro besleyicilerin, renklerin, tatların, sembollerin, mitlerin akıllı simyası bu kitapta...
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789944986946
 • Çeviri:
  Elçin Ertaş
 • Yayınevi:
  Dharma Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Renkler, ışık frekansları
Güneş ışığı, bir prizma yardımıyla veya fırtına sonrası gökkuşağını gözlemleyerek kolayca görülebileceği gibi, yedi renk içerir. Her renge belirli bir frekans ve dalga boyu denk gelir; başka bir şekilde söyleyecek olursak renkler fiziksel olarak hesaplanabilir ve ışık enerjisi ölçülebilir. Aynı güneş ışığı hep aynı değildir: yeryüzünün farklı pozisyonu ve bundan ileri gelen ışığın düşme açısından dolayı, belirli saatlerde bazı frekanslar baskın çıkar.
Bu, örneğin neden sabah ışığının depresyona karşı daha belirgin olarak iyileştirici olduğunu, öğleden sonra geç saatlerdekinin ve gün batımınınsa sakinleştirici ve bazen melankoliye sürükleyici etkisi olduğunu açıklıyor.

Psikodiyet, Gudrun Dalla Via (Darham)Psikodiyet, Gudrun Dalla Via (Darham)

Ginkgo (ginkgo biloba)
Yapraklarından elde edilen öz, beyin seviyesinde dolaşımın canlanması sayesinde zihinsel çabukluğu artırır ve hafıza kaybı ve akıl karışıklıklarına karşı faydalıdır.

Psikodiyet, Gudrun Dalla Via (Sayfa 151 - Dharma)Psikodiyet, Gudrun Dalla Via (Sayfa 151 - Dharma)