Pür Pure Serisi 1

7,4/10  (7 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
686 gösterim
Burada olduğunuzu biliyoruz kardeşlerimiz.

Pressia, İnfilakları ve ondan önceki hayatını hayal meyal hatırlıyor. Büyükbabasıyla birlikte yaşadıkları delikte, insanlığın kaybettiği şeyleri düşünüyor: Lunaparkları, sinemaları, doğum günü partilerini, anneleri ve babaları. Her şey küle döndü, hırpalandı, hiç iyileşmeyecek derecede yara aldı ve zarar gören bazı bedenler bambaşka nesnelerle bütünleşti. Şimdi herkesin askeri eğitim görmesi gereken yaşa geldi Pressia. Tabii iki ihtimal var. Ya asker olacak ya da bedeni fazla zarar gördüyse eğitimdeki askerlerin canlı hedef tahtası olacak. Pressia'nın kaçması gerek.

Bir Pür yak ve külünü solu.

İnfilaklardan tek bir yara almadan kurtulanlar da var. Pürler.
Gökyüzündeki kubbelerinde yerdeki insanlardan daha üstün olan, sağlıklı bedenlerini ve zihinlerini koruyacak şekilde yaşıyorlar. Bir Pür olan Partridge kendini burada kapana kısılmış ve yalnız hissediyor, bir de farklı. O da kayıplarını düşünüyor sık sık, belki yuvası dağıldığı için. Babası duygusal olarak soğuk bir adam, ağabeyi intihar etmiş ve annesi, İnfilaklar sırasında Kubbe'ye adım atamadan kaybolmuş. Bu yüzden, birinin ağzından kaçan bir sözcük annesinin hala hayatta olma olasılığını ona çıtlatınca, hayatını riske edip Kubbe'yi terk ediyor ve annesini bulmaya koyuluyor.

Pressia ve Partridge karşılaşıyorlar. Tüm dünya başlarına yıkılıyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  Tülin Er
 • ISBN:
  9786050906066
 • Orijinal Adı:
  Pure
 • Çeviri:
  Tülin Er
 • Yayınevi:
  Dex Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elif Aktaş 
18 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı okumaya başladığımda seri olduğunu bilmiyordum. Sonradan öğrendiğimde çok sevindim bu yüzden :) Kitap Japonya'da atom bombası sonrası yaşananlara göndermelerle dolu ve çıkış noktası da bu tarz bir yok etme operasyonu zaten. İnsanların şekli bozuklukları çok yaratıcıydı, aynı şekilde doğanın değişimi de. Karakterlerin tamamını çok sevdim. Hatta o kadar ki ilerde birilerinin başına bir şeyler gelir mi diye şimdiden endişeleniyorum :) Yani kitap güzel bir başlangıç olmuş. Bilimkurgu severlere şiddetle önerilir!! :)