Pür Pure Serisi 1

7,6/10  (17 Oy) · 
27 okunma  · 
10 beğeni  · 
801 gösterim
Burada olduğunuzu biliyoruz kardeşlerimiz.

Pressia, İnfilakları ve ondan önceki hayatını hayal meyal hatırlıyor. Büyükbabasıyla birlikte yaşadıkları delikte, insanlığın kaybettiği şeyleri düşünüyor: Lunaparkları, sinemaları, doğum günü partilerini, anneleri ve babaları. Her şey küle döndü, hırpalandı, hiç iyileşmeyecek derecede yara aldı ve zarar gören bazı bedenler bambaşka nesnelerle bütünleşti. Şimdi herkesin askeri eğitim görmesi gereken yaşa geldi Pressia. Tabii iki ihtimal var. Ya asker olacak ya da bedeni fazla zarar gördüyse eğitimdeki askerlerin canlı hedef tahtası olacak. Pressia'nın kaçması gerek.

Bir Pür yak ve külünü solu.

İnfilaklardan tek bir yara almadan kurtulanlar da var. Pürler.
Gökyüzündeki kubbelerinde yerdeki insanlardan daha üstün olan, sağlıklı bedenlerini ve zihinlerini koruyacak şekilde yaşıyorlar. Bir Pür olan Partridge kendini burada kapana kısılmış ve yalnız hissediyor, bir de farklı. O da kayıplarını düşünüyor sık sık, belki yuvası dağıldığı için. Babası duygusal olarak soğuk bir adam, ağabeyi intihar etmiş ve annesi, İnfilaklar sırasında Kubbe'ye adım atamadan kaybolmuş. Bu yüzden, birinin ağzından kaçan bir sözcük annesinin hala hayatta olma olasılığını ona çıtlatınca, hayatını riske edip Kubbe'yi terk ediyor ve annesini bulmaya koyuluyor.

Pressia ve Partridge karşılaşıyorlar. Tüm dünya başlarına yıkılıyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  Tülin Er
 • ISBN:
  9786050906066
 • Orijinal Adı:
  Pure
 • Çeviri:
  Tülin Er
 • Yayınevi:
  Dex Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pınar Kayacı 
02 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

''Burada olduğunuzu biliyoruz, kardeşlerimiz. Bir gün Kubbe'den çıkacağız, barış zamanında buluşmak için sizlerle. Şimdilik uzaktan izliyoruz, merhametle'' kitap bu mesajıyla bize başlangıç yapıyor ve ilk sayfalarından itibaren bizi sürüklüyor. Kitap Japonya'daki atom bombası sonrası yasananlara dikkat çekmek için birebir ve macera dolu bir serüven. Bilim kurgu sevenler düşünmeden okumaya başlayabilir :)