Giriş Yap

Pusula

Yakın Tarih İçin

8.810 üzerinden
68 Puan · 23 İnceleme
376 syf.
Tarih gibi önemli bir konuda belgelerle konuşan insan sayısı maalesef çok azaldı. Sinan Meydan katıldığı her programda ve yazdığı her eserde olduğu gibi burada da belgeleri esas alıyor. Belgesiz,kayıtsız tarihin yapılamayacağını okurlarına gösteriyor. Atatürk'ün düşünce yapısını doğru kavramış bir tarihçi'nin yazdığı eser gayet keyifle okunuyor. Atatürk'ün ne yapmak istediğini hangi noktaları hangi denklemler üzerinden incelediğini ve tabii ki daha da önemlisi olaylara farklı açılardan baktığını görmüş oluyoruz. Sinan Meydan bizlere net ve akıcı bir anlatım tarzıyla bu bilgileri aktaran bir kitap kaleme almış desek yanlış olmaz. Ben keyifle okudum, sizlere de okumanızı ve bilgi edinmenizi tavsiye ederim..
Reklam
376 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim. . . İnsanın güvenebileceği en sağlam pusula özgür akıldır. Kant’ın ifadesiyle, “aklını kullanma cesaretini gösteren” aydınlanmış insan kendi yolunu bulur. Bugün Türkiye’de yakın tarih hiç olmadığı kadar çarpıtılmakta ve bu çarpık tarih üzerinden yeni bir geçmiş ve gelecek kurgulanmak istenmektedir. Böyle bir ortamda, yakın tarih konusunda yeterli bilgi birikime sahip olmayan insanların, özellikle genç kuşakların yolunu kaybetmesi hiç de zayıf bir olasılık değildir. İşte “Yakın Tarih İçin Pusula”, belgelere dayalı gerçek tarihi gözler önüne sererek yakın tarihte kaybolmanızı engellemek; yalan, yanlış ve çarpıtma bombardımanı arasında güvenle yolunuzu bulmanıza yardım etmek için yazılmıştır. . . Gözlerimin dolu dolu olduğu muhteşem bir kitap.Herkesin bu denli kitapları okumasını kesinlikle tavsiye ediyorum.
376 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
İnsanın güvenebileceği en sağlam pusula özgür akıldır. Kant'ın ifadesiyle, "aklını kullanma cesaretini gösteren" aydınlanmış insan kendi yolunu bulur. Bugün Türkiye'de yakın tarih hiç olmadığı kadar çarpıtılmakta ve bu çarpık tarih üzerinden yeni bir geçmiş ve gelecek kurgulanmak istenmektedir. Böyle bir ortamda, yakın tarih konusunda yeterli bilgi birikime sahip olmayan insanların, özellikle genç kuşakların yolunu kaybetmesi hiç de zayıf bir olasılık değildir. İşte "Yakın Tarih İçin Pusula", belgelere dayalı gerçek tarihi gözlerimizin önüne sererek yakın tarihte kaybolmamızı engellemek; yalan, yanlış ve çarpıtma bombardımanı arasında güvenle yolumuzu bulmamıza yardım etmek ve günümüz Türkiye'sinde, Atatürk ve cumhuriyetin ilk yılları ile ilgili meydana gelen bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla yazılmıştır. Sinan Meydan, iyi ki var, iyi ki yazıyor, konuşuyor, anlatıyor. İçimdeki tarihi araştırmacı ruhu korumaya devam ettirdiği için şahsım adına kendisine çok teşekkür ederim. Akıcı anlatımı ve içerdiği muazzam tarihi bilgilerle 7'den 77'ye herkes okuyabilir. Pusulamız her daim Atatürk olsun.
Yakın Tarihimiz İçin...
Bugün sizlere harika bir kitap önereceğim. Canım hocam 1000kitap.com/sinanmydn 'ın kaleminden şahane bir eser. Hesabımda daha önce okuduğum diğer kitapları da paylaşıp yorumlamış ve hocamın tüm kitaplarını okumanızı tavsiye etmiştim. Şimdi bir kere daha tekrarlıyorum. Mutlaka okuyun! Kendisinin yazılarını #sözcügazetesi 'nde düzenli olarak takip ediyorum, #pusula da bu yazıların bir kitapta toplanmış hali... hem okuduğum yazıları hatırlamış oldum hem de tarih bilgimi pekiştirdim. Her yaş grubundan her bilgi seviyesinden insan hiç zorluk çekmeden kolaylıkla okuyabilir ve eminim favori kitaplar listesinde ilk sıralara yerleştirir. AKP'nin yeni bir tarih yazdığı son 20 yılda pek çok tarihçi, gerçek tarihimize ihanet etti ve gücün yanında yer almayı tercih etti. Sinan Meydan ve diğerleri ise korkusuzca meydan okumayı seçtiler ve Türkiye bu karanlık günleri atlattiginda onların bu cesur adımlarının meyvelerini alacağız inşallah❤ bu kara günlerden alnımızın akıyla çıkacağız ve yalancı tarihçilerin oyununa gelmeyeceğiz, aklımızı kiraya vermeyeceğiz. ■İnsanın güvenebileceği en sağlam pusula özgür akıldır. Kant’ın ifadesiyle, *aklını kullanma cesaretini gösteren* aydınlanmış insan kendi yolunu bulur. Bugün Türkiye’de yakın tarih hiç olmadığı kadar çarpıtılmakta ve bu çarpık tarih üzerinden yeni bir geçmiş ve gelecek kurgulanmak istenmektedir. Böyle bir ortamda, yakın tarih konusunda yeterli bilgi birikime sahip olmayan insanların, özellikle genç kuşakların yolunu kaybetmesi hiç de zayıf bir olasılık değildir. İşte *Yakın Tarih İçin Pusula*, belgelere dayalı gerçek tarihi gözler önüne sererek yakın tarihte kaybolmanızı engellemek; yalan, yanlış ve çarpıtma bombardımanı arasında güvenle yolunuzu bulmanıza yardım etmek için yazılmıştır. Pusulamız inşallah hep Atatürk ve Cumhuriyet değerleri olacak. Yolumuzu 1000kitap.com/sinanmydn gibi değerli insanlarımız sayesinde hiç kaybetmeyeceğiz. Bir genç olarak size çok şey borçluyum; iyi ki varsınız❤ 1000kitap.com/sinanmydn #sinanmeydan #chp #akp #mustafakemalatatürk #atatürk #ismetinönü #tarih #kitap #kitapönerisi #kitapyorumu #bookstagram #ilberortaylı #halilinalcık #gerçektarih #kadirmısıroğlu #lozan #sevr #mhp
Reklam
23 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42