Rabbim Beni Geri Döndür

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
9 gösterim
Bizden her birimiz, kendini böyle tehlikeli bir noktada hayal etsin. Kendini dünyaya döndürülmek için bekleyen, bunun için yalvarır bir halde düşünsün. Bir an için bile olsa yaptığı yanlışlıkları düzeltmek için geri döndürülmek istese… Bu esnada bütün hesaplarını tekrar gözden geçirse… Ama bu isteği kabul edilmese ve ruhu alınsa… Gasilhaneye götürülse sonra da yıkanıp kefenlense, daha sonra da akrabaları ve dostları onu namazının kılınması için mescide götürseler… Namazı kılındıktan sonra, mezarlığa götürülse ve daracık bir çukurun içine konsa… Sonra da her gün kendisine; Ben solucanların eviyim, ben yalnızlık eviyim, ben ıssız bir evim diye bağıran o çukurun üstünü toprakla kapatıp sonra bırakıp gidecek olsalar…

Bu senin için hazırladıklarım, sen benim için ne hazırladın? dediğinde toprak…

O kişi de sanki lisanı hal ile şöyle diyor olacak: Bu ıssız yer, evim olacak? Kıyamet kopana kadar burada kalacağım? Bu süre boyunca, burada nasıl yaşayacağım? Bu süre boyunca, buna nasıl dayanacağım?

O anda, dünyada duydukları aklına gelecektir. Kabir ancak salih amellerle imar edilebilecektir. Bu salih amellerden hazırladığı kadarı ile kabri güzel olacaktır.

“Kim salih amel işlerse onlar kendileri için rahat bir yer hazırlamış olurlar.” (Rum, 44)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2017
 • Sayfa Sayısı:
  80
 • ISBN:
  9786059603607
 • Çeviri:
  Seyit Halit İlcihan
 • Yayınevi:
  Beka Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hasan Özbek 
 26 Şub 12:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben müslümanım diyen birinin normalde çoktan bu kitabi okumuş olması gerekirdi ve bu kitaplardan aldığı bilgi ışığında hayatını devam ettirmeli .Rabbim bize ruhumuzu teslim ettiğimiz de “Rabbim beni geri döndür dedirtmesin “ inşallah...

"Rabbim Beni Geri Döndür" sözü, hiçbir anlam ifade etmeyecek. son nefesten sonra faydasız bir söz olacak. “Kim salih amel işlerse onlar kendileri için rahat bir yer hazırlamış olurlar.” (Rum, 44) ayetinde de belirtildiği gibi, "geri dönmeyi istetmeyecek" amellerle gitmeliyiz.