Rabb'in İçin Sabret

·
Okunma
·
Beğeni
·
3826
Gösterim
Adı:
Rabb'in İçin Sabret
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054994311
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Sabır dostların makamıdır… Allah sıkıntı verdiyse mümine bilsin ki derecesi yükselsin diye Ve artık sadece Allah için sabretmek düşer geriye… Kalbini çevirdiğin zaman asırlar öncesine İçini sımsıkı saracak bir ayet düşecek gönlüne:

"Rabb'in için Sabret"…

(Tanıtım Bülteninden)
200 syf.
·3 günde·Puan vermedi
((Al-i İmran Suresi, 200. ayet: Ey iman edenler, sabredin ve sabırda yarışın, (sınırlarda) nöbetleşin. Allah'tan korkun. Umulur ki kurtulursunuz.))

Allah'a sığınmak için sığınılacak zor bir durumun olması şart değildir, iyi ya da kötü her durumda Allah'a sığınmak gerekir.

Nasıl ki, hastalanmadan önce hastalıktan, ateşe girmeden önce ateşten, bela ve musibet gelmeden önce bela ve musibetten korunmak için Allah’a iltica ederiz, Ona sığınırız ve Onun korumasına muhtacız.  Bunun gibi, şeytan bize zarar vermeden önce şeytandan, şeytan gibi insanların tuzaklarına düşmeden önce şeytan gibi insanların tuzaklarından Allah’a sığınırız, Ona iltica ederiz ve Ondan yardım isteriz.

Demek ki, sadece zora düştüğümüzde değil, her durumda bu zora düşmekten de Allah’a sığınmak gerekir ve sürekli onun koruması altına iltica etmeliyiz.

O halde her hâl ve durumda, ona sığınmak imanın bir gereğidir ve kulluğun bir göstergesidir.


Aslında üzerinize alınacağınız güzel konulara değinmiş kitap.Günlük olayları sabır ile karşılamak için okunabilir. Fakat Allah de ötesini bırak kitabında olduğu gibi terapi ve tasavvuf konusu temelsizdi.

Kitap fazlası ile eksikti. Kendi düşüncelerimi değiştirmek bir yana dursun kitabın eksik yanlarını daha çok düşündüm. Sabit içeriğe sahip nine ve torun üzerinden 200 sayfa kaleme alınıp yazılmış ama diğer kitaplarından aldığım duyguyu bu kitapta bulamadım .
Sanırım çıtayı fazlaca yükseltmiş yazar.

Ben derim ki okumaktan zarar gelmez. Kitabı okurken fazla eleştirmeden okursanız sanırım daha yararınıza olur aksi takdirde kitabı kıyaslamaya başlarsınız.

İncelemeye Kuran' ayeti ile son veriyorum

Kehf Suresi, 78. ayet: Dedi ki: "İşte bu, benimle senin aranda ayrılma (zamanı)mız. Sana, üzerinde sabır göstermeye güç yetiremeyeceğin bir yorumu haber vereceğim.
200 syf.
·2 günde·4/10
Çok kısa sürede okunacabilecek akıcı bir dille yazılmış kitap.Yazar ayetlere de geniş yer vermiş.Tür olarak kişisel gelişim denilebilir bence.Kişisel gelişim kitaplarını sevmediğim için olsa gerek sevemedim.Zehra ve ninesi karşılıklı konuşarak mutlu olmak için yaşamımızda değiştirmemiz gereken noktalara değiniyorlar.Hikayeyi zayıf buldum maalesef.Son sayfalara doğru kitabın kendini tekrar etmesi de okumamı zorlaştırdı.Belki benim sevmediğim bir tür olduğu için sevemedim ama kişisel gelişim okumayı sevenler okuyabilirler diye düşünüyorum.Keyifli okumalar...
200 syf.
·1/10
Daha önce Uğur Koşar kitapları okumuş biri olarak şunu belirtmek isterim ki aşırı zayıf bir kurgusu var. Nine torun diyologlarıyla bir terapi edası yaratılmaya çalışılmış olsada kitap buram buram amatörlük kokuyor. Kitabın başında anlattığı kendi hayat hikayesinin uzunluğu ve psikolojik danışmayı yok sayıcı üslubuyla kitabı birebir örtüşüyor. Popüler kültürün var ettiği yazarlara layık bir kitap, öyle boş öyle eksik..
200 syf.
·3 günde·4/10
UĞUR KOŞAR OKUYUCULARI VEYA MERAK EDENLER ZAMANINI AYIRIP OKUMASI GEREK.İlk defa bir Uğur Koşar Kitabını okuyorum ve inceliyorum ancak bundan sonra bu son olacak…Kitaba dönecek olursak:Öncelikle Anlamadığım birşeyi dile getirmek istiyorum.Bir insan kendini ve terapisini neden 20 sayfada anlatır? Ve çoğu kitabın başı böyle sanırım. Kitaplar kalıcıdır insanlarsa geçiçi. Yarın öbürgün vefat ettiğinde insanlar bu kitabı alıp ilk 20 sayfasına ne yapacaklar? Keşke bir kaç sene önce depresyona girseydimde adamın terapisine mi gitsemiydim diyeceklerdi…Bu çok büyük bir hata bence.Kitaba gelecek olursak kitap normalde içerik olarak 10 üzerinden 6lık kitap. Ancak kitap sadece içerikten oluşmaz!Bir bütündür.Neden 4 Verdiğimi açıklıyacam bir sebebi yukarıda yazdığım sebebti. Öncelikle bizim nine ve torunu 24 saat boyunca oturuyorlar sabahtan uyuyuncaya kadar hatta bir kere sabah namazı vakti başlangıcından sonuna kadar dışardada geziyorlar…Bu insanlar neden namaz kılmıyor ? Bir kere bile namaz geçmiyor kitapta. Tek bir açıklaması olabilir iki bayanında namaz kılmaması için kitap ortamı için saçma ve kitaba yazılacak birşey değil!!!İnsanlar neden namaz kılmaz, Bu kadar öğüt verip.?-Konu larda aşırı bilgi veriliyor daha bir önceki öğütü siz almadan yenisine geçiliyor ve içselleştiremiyorsunuz. Ama bence en büyük problem ne biliyor musun en çok zoruma giden? HADİS LER VE AYETLER (hatta bazen süre verilip kaçıncı ayet olduğu dahi söylenmeden ***şu sürede böyle yazıyor diyor. Ayetin sayısınıda vermiyor.) NEYSE,NE HADİSLERİ NE AYETLERİ TAM SAYFA YAPMAYIN BIRAKIN .DİKKAT ÇEKSİN DİYE KOYU RENKLE YADA İTALİK BİLE YAZMAMIŞ..Paragraf içinden normal bir cümleymiş gibi okuyorsunuz…Çok yazık Oysaki kendi cümlelerini Şaşalı şekilde süsleyip TAM SAYFA olarak veriyorsunuz okura… Bu hiç hoş bir şey değil… Aklıma gelmişken neden çoğu sayfa tek cümleyle geçiştirilmiş? Çoğu paragraf yarım. Boş sayfalar…. NEden sayfa sayısı bu kadar çok ama içerik bu kadar az??Yine söylüyorum en çok zoruma giden Hadis Ve Ayetleri koyu veya italik bile yazmazken kendi cümlelerini şaşalı şekilde süsleyip tek sayfaya yedirmesi bu ve diğer sebelerden dolayı 10 üzerinden 4…(benim yazara bir kinim yada herhangi bir sorunum yoktur sadece hatalarını yazıp eleştirdim her insan hata yapar inşAllah oda bu eleştiriyi okuyup bundan sonraki kitaplarını daha dikkatli ve güzel şekilde yazar)
200 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Mükemmel bir kitap. İçerdiği hikaye çocuksu bir anlatıma sahip olup kişiyi biraz sıksa da, vermek istedikleri çok kıymetli ve bir o kadar da yaşamınızda etkili olabileceğini düşündüğüm bilgiler içeriyor. Psikoloji alanında insanlara çok faydalı olabileceğini düşündüğüm ve ısrarla tavsiye edebileceğim bir kitap diyebilirim. Arzederim Saygılarımla...
200 syf.
·Puan vermedi
Kişisel gelişim kitaplarını andırır cinste yazılmış bir eser. Nıne ve torunu arasında geçen diyalog üzerinden anlatım tercih edilmiş. Ayet, hadis, güzel sözlerle harmanlanarak yol gösterici, ufku genişletici yapıtlardan bir tanesi. Ancak daha etkılı bir konu seçilerek anlatım yapılması kitabı daha değerli kılabilirdi diye düşünüyorum. Okurken huzuru hissettim bunu da itiraf etmem gerekir...
200 syf.
·Beğendi
Bu kitabı üniveristemi bitirdikten sonra diplomamı almaya gidince bir arkadaşım bana getirdi ve boş kalmamam gerektiğini söyledi. O dönemlerde uçak gidiş geliş biletimi aldığım için bir ay içerisinde diplomami kesinlikle almam gerekiyordu. Neyse kitabı okumaya başladım. Içerisinde Berr ismini gördüm. Allah'ın isimlerinden biri olduğu kolaylaştıran anlamına geldiğini öğrendim. Okudukça okuyasım geldi kitabı. Tâbi benim ihtiyacıma binaen olan bir katapti. Içinde olan durumlara, olaylara karşı sabretmem gerektigini elbet diplomamı alacağımın ama bunun için beklemem gerektiğini sabirlikla öğretti. Tevafukturki üniversite arkadaşlarım da aynı sorunlarla karşılaşınca bu kitabı okuyunca onlara sabretmeleri gerektiğini Ya Berr ismini çekmelerini söyledim. Asıl acele eden ben arkadaşlarıma acele etmemelerini gerektiğini söylüyordum. Velhasıl kelam uzatmayayım.. yarın uçağımız var ve benim diploma islerim uçak biletinden bir gün önce bitti. Demek istediğim o kitap sayesinde hatta kitabın içindeki Allah lafzı üzerine işlerimin hallaldugunu öğrendim. Belki o isim olamasaydı islerim son güne kadar hallolmayacaktı. Eğer kendinizi kötü sabırsız bollukta hissediyorsanız. Çok şiddetli bir şekilde tavsiye edeceğim bir kitap.
200 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Rabbin için sabret(aslında kendin için) Sonunda kazanan da olmak var kaybeden de.. Kim kaybeden olmak ister ki.. O halde sabret, şükret ve mutlaka dua et
200 syf.
·Puan vermedi
Ben pek sevemedim dili biraz türk filmi kıvamındaydi. Allah'a kosun kitabiyla sevdim. Rabbin icin sabret kitabında biraz uzaklastim yazarin anlatimindan.
200 syf.
·38 günde·5/10
Bir islami kişisel gelişim kitabı gibi değerlendiriyorum ben bu kitabı. Ama kurguyu yetersiz buldum.Yarım bırakmayı da düşündüm çünkü okurken verdiği mesajın güzelliğini örtüyo du bazı zamanlar kurgunun böyle yapmacık olması.
Her şeyin Allah'ın bir lütfu olduğunu, Allah'ın izni ile, O'nun iradesi ile hareket edebildiğimizi de sürekli düşünmeliyiz. Asıl farkındalık budur güzel kızım. Biz Allah'ı her fırsatta analım ki, O da bizi ansın.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Rabb'in İçin Sabret
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054994311
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Sabır dostların makamıdır… Allah sıkıntı verdiyse mümine bilsin ki derecesi yükselsin diye Ve artık sadece Allah için sabretmek düşer geriye… Kalbini çevirdiğin zaman asırlar öncesine İçini sımsıkı saracak bir ayet düşecek gönlüne:

"Rabb'in için Sabret"…

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 570 okur

  • Burcu göktepe duran
  • jeolog43
  • Sevinç Türkcan
  • Beyzanur Kılıçtaş
  • Şükran kahramanoğlu
  • hanife akdemir
  • Berke E
  • Aygll
  • Fidan kurt
  • müzeyyen bay

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%4.5
18-24 Yaş
%21.3
25-34 Yaş
%42.7
35-44 Yaş
%24.7
45-54 Yaş
%4.5
55-64 Yaş
%1.1
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%76.3
Erkek
%23.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29 (36)
9
%8.9 (11)
8
%16.1 (20)
7
%14.5 (18)
6
%8.9 (11)
5
%6.5 (8)
4
%2.4 (3)
3
%1.6 (2)
2
%4.8 (6)
1
%7.3 (9)