Rabb'in İçin Sabret

7,1/10  (43 Oy) · 
188 okunma  · 
37 beğeni  · 
2.137 gösterim
Sabır dostların makamıdır… Allah sıkıntı verdiyse mümine bilsin ki derecesi yükselsin diye Ve artık sadece Allah için sabretmek düşer geriye… Kalbini çevirdiğin zaman asırlar öncesine İçini sımsıkı saracak bir ayet düşecek gönlüne:

"Rabb'in için Sabret"…

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786054994311
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
kadriye genç 
14 Şub 09:05 · Beğendi · Puan vermedi

Rabbin için sabret(aslında kendin için) Sonunda kazanan da olmak var kaybeden de.. Kim kaybeden olmak ister ki.. O halde sabret, şükret ve mutlaka dua et

Şeymanur Şahin 
17 Tem 12:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben pek sevemedim dili biraz türk filmi kıvamındaydi. Allah'a kosun kitabiyla sevdim. Rabbin icin sabret kitabında biraz uzaklastim yazarin anlatimindan.

A.Cmert 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitap açık anlaşılır ve akıcı. Öncelikle kitapta her şey mevcut (!). Kişilik Kuramları, Varoluşculuk, Bireysel Danışma, Kur'an-ı Kerim, Hadis, Bediüzzaman, Hz. Muhammed vs vs uzayıp giden bir silsile. Tüm bunların hepsi kitabın kahramanları olan Zeynep ve nenesi Meryem hanım arasındaki diyaloglarla önümüze sunuluyor. Kendi düşünceme göre (birazda araştırmalarım neticesinde) Meryem karakteri Uğur Koşar'ı Zeynep ise danışanlarını temsil ediyor. Yine kendi görüşüme kitapta etkileyici, derinliği olan, İlmi ve Fenni hocalardan alıntılar çokça mevcut. Kitabın olumlu tarafının; günlük sıkıntılara bakış açısını değiştirmekte etkili olacağını düşünüyorum. Olumsuz tarafında ise psikolojik alt yapısını yetersiz ve temelsiz buldum. Kitapta zihnin olumsuz olayları biriktirme yeri olarak görmesi ise fiyasko tarafıydı. Kişisel gelişim kitabı demek yerinde olacaktır. Netice de günlük olaylara bakış açısı kazanmak açısından okunabilir fakat terapi tasavvuf gibi konular için eksik ve temelsiz bir kitap olduğunu düşünüyorum.

yunussss 
23 Haz 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cok guzel bir kitap insanlar iclerine kapanik oldugunda bu kitabi okumalarina tavsiye ederim mukemmel harika ben cok beyendim okuyun hayatiniz nasil degisir gercekten sole bisi var ugur kosarin tum kitaplari harulkulade

Nisa Atasever 
02 May 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Harika bir kitaptı. Her cümlenin üzerinde durup düşünmemiz gereken önemli şeyler yazılıydı... Fakat beklentimin altında kaldığını da söylemek istiyorum. Beni en çok etkileyense içindeki hikayeler ve büyük yazdığı yazılardı. Çok hoştu hepsi..

Nurten Ulaba 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yine bir çırpıda soluğumu utarak okudum. Beni çok dinlendiriyor. Rahatlamamı ve yaratana biraz daha yaklaşmamı sağlıyor. Yazarın kalemine sağlık.

Leyla Eraslan 
14 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hem dini ama daha çok kişisel gelişim kitabı gibiydi. Her cümlesinin altı çizilesi bir kitap. Belki herkes benim kadar beğenmeyebilir. Çocuksu bulabilir. Kitapta kendimi bulduğum için çok beğendim. Kitapta bir kız ile ninesinin dertleşmesi konu edinilmiş. Aslında herkesin bildiği şeyler. Kısaca kıymet bilmezlik. Aldığımız nefes bile bir nimet ama bizler bunu hasta olunca anlıyoruz. Kitap bu konuda size etrafınızdaki güzellikleri görmenizde farkındalık yaratıyor. Kitabı özetlemeye şu söz yetiyor. Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır. (Bediüzzaman Said Nursi)

elif gün 
15 Eyl 16:44 · Kitabı okuyor · 4/10 puan

Yüzeysel bir dil ve anlatım var. Yaşadığım sıkıntılı günlerden sıyrılmak adına okumaya başladığım bir kitap. Etkili mi? Nispeten. Okurken evet bir nebze rahatlatıyor, pozitif düşünce ve duygulara kapılabiliyorsunuz. Ancak etkisi kalıcı değil. Ya da benim derin ve karanlık kuyularımı aydınlatmak adına yetersiz diyebilirim. İlk sayfalarda akıcı ve ilgi cekiciyken daha sonra kendini tekrarlamaya başlamış. Yer yer geçen, içinizi ısıtan ve aydınlatan ayetler için okunmaya değer.

Kitaptan 21 Alıntı

Aysel 
30 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Öğrendiklerin ile yaşamını mutluluk sarayına çevirebilirsin. Ama bu bilgiyi paylaştığında milyonlarca dua alacaksın! "

Rabb'in İçin Sabret, Uğur KoşarRabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar
Aysel 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Tek dost Allah`tır. Kul Rabb`ine sıkıca sarılırsa, umudunu kesmezse, Allah da kulundan umudunu kesmez."

Rabb'in İçin Sabret, Uğur KoşarRabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar
Tuncer KAHRAMAN 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yüreğine dokunduğun an kendini keşfetmiş olacaksın...

Rabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar (Sayfa 65)Rabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar (Sayfa 65)
Tuncer KAHRAMAN 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Siz yüreğinizle kendinize inanırsanız , bütün dünya da size inanacaktır....

Rabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar (Sayfa 127)Rabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar (Sayfa 127)
Leyla Eraslan 
14 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Olumsuzluklar, her zaman bizim hayatımıza girmeye çalışacaklardır. Bu hayatın bir gerçeğidir. Biz bu dünyada yokken de sorun vardı, öldükten sonra da sorun olacak. Demek ki problem hayatta sorun olması değil, bizim problemleri sahiplenmemizdi...

Rabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar (Sayfa 145)Rabb'in İçin Sabret, Uğur Koşar (Sayfa 145)
3 /