Rabbin Seni Terk Etmedi

9,5/10  (4 Oy) · 
13 okunma  · 
6 beğeni  · 
751 gösterim
Vahiy, insanı düşünmeye, akletmeye, arınmaya çağıran ve sonsuzluğa hazırlayan ilahî ruh ve rahmanî nefestir. Allah sözünün biricik muhatabı ise, yaratılmışların en şereflisi makamında olan insandır. Kur'an, 1400 yıl evvel Hz. Peygambere çeşitli sebeplerle indirilen, tarihin derinliklerinde kalmış, ölülerin ardından okunacak bir kitap değil, aksine kendini "kul" olarak tanımlayan her insanın dünyasına her an, her olayla nazil olmaya devam eden dinamik bir hayat kaynağıdır. Bu manada insanı vahye muhatap kılacak olan yaşadığı olaylardan çok, olayların işaret ettiği manalara bakışı olacaktır. İnsanı hakiki insan kılacak olan, "Rabbim şimdi bana ne söylüyor?" şuuru içinde yaşayacağı bir hayat olsa gerek.

Rabbin Seni Terk Etmedi, saadet asrında Hz. Peygambere vahyolunan ayetlerin nüzulüne sebep olan olayları, usta hikayeci Münire Daniş'in hakikatli bakışı ve kendine has akıcı üslubuyla ele alıyor.

Tebük gazvesine katılamayan Ka'b bin Malik'in elli gün boyunca yaşadığı çileli ve ızdıraplı tövbelerine şahit olacak, Hz. Peygamberin mal ve zenginlik hırsıyla hareket eden sahabesine, "Yazık oldu!" itabı karşısında "dünya" ile olan ilişkinizi tekrar gözden geçirme ihtiyacı hissedeceksiniz.

Her bir hikaye sizi kendinizi getirecek...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786050809824
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emrah 
15 Tem 17:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kur'an yalnızca bugüne değil geleceğe de hitap eden bir kitaptır. Hükümleri bugünü de bağlar ve bugüne de sekil verir.
Kitap ayetlerin iniş hikayesiyle birlikte güzel bir şekilde sunulmuş.
Verilen ayetlerin akılda kalıcılığı sağlanıyor VW özümsenmesi kolaylaşıyor.