Radyo Oyunları

9,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
609 gösterim
Bir dil ustası farklı kişilikleri sizin için, sizin adınıza konuşturmuştu. Şimdi, onu dinleme zamanı. Kendinizden ve çevrenizden çok şeyler bulacaksınız.

Birtakım hayatlar elinizde. Herkes kendi repliğini seçecektir kuşkusuz.

Yolunu arayanların, bulduğu anda yitirenlerin, kendileri olamayanların hikâyelerini dinleyeceksiniz. Aşk uğruna her yaşanmışlık parçasını rastgele savuranların, yolları sonunda kendilerine çıkanların replikleri dolduracak odanızı. Seversiniz ya da hoşlanmazsınız, ama onları tanıyacaksınız. Yolda yanınızdan geçen insanların düşündüklerini, parçalanmış hayatlarını bütünleştirme çabalarını öğreneceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9789753637688
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Lütfiye SOYLU 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Evlerin şairinden yine ev içi yalnızlığın baş rolde olduğu çok özel bir kitap.Tiyatro eseri okumak çok sevilen bir şey değildir pek çok insan için fakat radyo oyunu olarak yazıldığı için tiyatro eserlerinden farklı.Tüm güç sözcüklerde ki bu yönüyle eşi bulunmaz bir eser.Özellikle diksiyonla ilgili okuma ve konuşma çalışması yapanlara da tavsiye edilir.Üniversitede diksiyon derslerimizde ders kitabı niyetine keyifle okuduğumuz bir kitaptı.