Rasyonel Şizofreni

9,0/10  (6 Oy) · 
20 okunma  · 
5 beğeni  · 
752 gösterim
İmdat!
-Josephine-

Bu pislik herifin beyninin içinde, kan kokulu, mezarlık kokulu düşüncelerin arasında boğuluyorum. Yalvarırırm beni kurtarın.
-Clementine-

Allah'ınız varsa bu adam şarap ve sigara satmayın.
-Dedde'nin Ciğerleri-

Bu adam gereğinden fazla kurcalıyor ayrıntıları. Rahat hareket edemez oldum.
-Şeytan-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  8697415213204
 • Yayınevi:
  Ateş Müzik
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 7 Alıntı

Alev 
19 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir kaza kurşununa kurban gidersem ölürüm. Kendimi kurşunun önüne atarsam intihar. Ne garip!

Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 31)Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 31)
Alev 
23 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Benim elimi tut bu şehrin sokaklarında, benim elimi tut parklarda, akşamlarda. Benim elimi tut Kadıköy' de çıkan bir yangında. Ve beni öp, gece yarısı işlenmiş bir cinayetin tam ortasında.

Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 77)Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 77)
Alev 
19 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sevgili Noel baba, bütün bir yıl hüzünlü bir çocuk oldum, harika bir ölümü hak ettiğimi düşünüyorum"

Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 17)Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 17)
Alev 
 19 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Iradeyle ölüme intihar diyorlar. O halde, intihara meze olan bir beden ceset değil hızlı bir kovboydur silahını Azrail'den önce çeken. (Bang!) Korkma! Ölmeyeceğim. Hem bir ceset nasıl intihar etsin ki? Ölüler intihar edemez bebeğim

Rasyonel Şizofreni, Batuhan DeddeRasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde
Recep 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kapı çalıyor… Birileri kapıyı öfkeyle yumrukluyor. Kafamı masanın üzerine usulca koyup, geride bırakacağım sevgilimi düşünüyorum. En çok özleyeceğim şey masmavi bir çift göz olması, hayatımı yeterince iyi yaşayamadığımı gösterir gibi duruyor fakat ben bundan rahatsız değilim. Gözlerimin kapanmasına engel olamıyorum. Dudaklarımdan kendimin bile duyamadığı bir fısıltı, hafif bir tebessümle karışıp orkestraya karışıyor. Müzik daha bir derin geliyor. Daha anlamlı. Koridora vuran güneş daha bir koyulaştı gibi. Ben hala geride bırakacağım sevgilimi düşünüyorum. Güzel günlerimiz olabilirdi eğer insanlık jileti yaratmasaydı. Gözlerim biraz daha kısılıyor, biraz daha donuk bakmaya başlıyorum. Haftalardır tezgahta duran bir orkinos gibi ölü bakıyorum. Yüzüm iyice kireçleşiyor. Biri kapıyı daha da öfkeyle yumrukluyor. Sanki savaş davulları çalıyor gibi. Gözlerimin önünden minik bir kan nehri geçip burnuma değiyor. Biraz demir biraz alkol kokuyor. O nehirlerde avlanan korsanlar görmek güzel olurdu diye düşünüyorum. Konçerto, alkol, sigara, müzik, tebessüm. Mükemmel ölüyorum. Tek eksik var içimde, tutamadığım bir sıcak el. En çok özleyeceğim bir çift mavi göz.

Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 101)Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 101)
Recep 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Böyle bir kaybolsam, Tanrı bile bulamasa beni. -İblis; görüp de gammazlarsan, en adi orospu çocuğusun.- Böyle bir kaybolsam, bir batsam, bir çıksam kavimlerin göç yolunda. Polyanna'ya bir koysam, Pesimizm muhtar olsa bizim köye. Ben o gün bağıracağım sokaklarda, 'Anne ben papa oldum' diye.

Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 108)Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 108)
Recep 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sanırım vakit yaklaşıyor. Bunu kalemin her otuz saniyede bir istem dışı elimden düşmesinden yola çıkarak söylüyorum. Lanet olsun, yazdığım ilk sayfa tamamen kana bulandı. Olay yeri inceleme ekiplerinin ne yazdığımı okuyabilmek için kağıdı kimyasal işlemlerden geçirmesi heyecan verici olacaktır. Eğer geri gelebilseydim, onların bu işlemlerle uğraşırken arkamdan ettiği küfürleri duymak isterdim. Eğlenceli olacağı kesin. Biriken kan, masadan taşarak halıya damlamaya başlıyor. Annemin en sevdiği halısı mahvoluyor. Bu kez utanmıyorum. Ne de olsa gidiyorum. Saatin tik takları, kanın yere çarptığı anda çıkarttığı ‘şıp’ sesi, koridorda yankılanan cızırtılı “Don’t Cry.” Bu bir insanın müzisyen olmadan yaratabileceği en kusursuz senfoni orkestrası. Mozart’ın, Bach’inkilerden eksik yanı, kendinize has bir orkestra olması. Seyirci yalnızca kendinizsiniz. Bu daha özel kılıyor bu konçertoyu.

Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 100 - Ölüm Orkestrası)Rasyonel Şizofreni, Batuhan Dedde (Sayfa 100 - Ölüm Orkestrası)