Resim Cinayetleri Bir Metin Çakır Polisiyesi

7,7/10  (3 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
168 gösterim
Metin Çakır da kim?

Hercule Poirot kadar zeki, Sherlock Holmes kadar dikkatli, Mike Hammer kadar çapkın, James Bond kadar yakışıklı, Philip Marlowe kadar pervasız...

Yok canım, nerdee! O, tarihin en ahlaksız, sahtekâr, korkak, yalancı, maço vb karaktersiz karakteri. Ama insan gene de onu sevmeden edemiyor.

Resim Cinayetleri’nin olağanüstü detektifi Metin Çakır’ın, diğer tuhaf ötesi maceralarına, Yıldız Cinayetleri, Konsey Cinayetleri ve Karakol Cinayetleri’nde devam ediyor…

Tabii ki Maceraperest Kitaplar’da…
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789753299039
 • Yayınevi:
  Maceraperest Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Cansu Koçak 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Resim Cinayetleri, Armağan Tunaboylu'nun polisiye türünde yazdığı serinin ikinci kitabıdır. Yıldız Cinayetleri'yle başlayan Metin Çakır'ın macera dolu serüveni, ressam arkadaşı uğruna üstüne kalan üç cinayetten kendini temize çıkarma gayretiyle Resim Cinayetleri'nde de devam eder.
Metin Çakır, kadın satıcısı olan bir kişidir. Yazarın da tanımıyla "karaktersiz" bir karakterdir. Cesurdur, eğlencelidir fakat yaptığı iş gereği toplum tarafından ötekileştirilmiştir. Ne yaparsa yapsın, Metin Çakır yazar tarafından sevimlileştiriliyor ve hatta okuyucu kurtulabilmesi için onunla beraber savaş veriyor.
Gevşekliği ve aynı zamanda korkusuz tavırlarıyla düştüğü durumdan kurtulmaya çalışıyor, bunu yaparken de okuyucuyu eğlendirmeye devam ediyor. Polisiye kitap dendiğinde akla gerilim dolu bir kitap gelse de Resim Cinayetleri bunun aksi bir üslupla yazılmış, eğlenceli bir mizah anlayışıyla kurgulanmıştır.
Polisiye türünde kitap okumayı seven herkesin bu kitabı ve hatta bütün seriyi okumasını tavsiye ediyorum. Çünkü kitabı okurken hem katilin kim olduğunu son ana kadar merak edecek hem de kendinizi devamlı gülümserken bulacaksınız.