1000Kitap Logosu
Resimli Osmanlı Tarihi
Resimli Osmanlı Tarihi
Resimli Osmanlı Tarihi

Resimli Osmanlı Tarihi

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.1
49 Kişi
163
Okunma
53
Beğeni
1.001
Gösterim
544 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 15 sa. 25 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Nesil Yayınları · 2013 · Karton kapak · 9752692992
Asırları şereflendiren bir tarihimiz var. Büyük cihan imparatorlukları kurmuş, dünyaya yüzyıllarca hükmetmiş bir milletin çocuklarıyız. Üstelik bu hükmediş, adalet, şefkat ve medeniyet esasları üzerine kurulmuş. Atalarımız gittikleri her yere inancın, medeniyetin ve insanlığın ışıklarını götürmüşler. İleahi ve yüce değerlerden ilham alarak dünyayı aydınlatmışlar.
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺58,21
8.1
10 üzerinden
49 Puan · 5 İnceleme
Enes Dursun
Resimli Osmanlı Tarihi'yi inceledi.
544 syf.
·
13 günde
Yıllar önce Osmanlı tarihine merak sardığım ilk yıllarda, bir kitap sergisinde görüp almıştım. Doyurucu görsel içerikleri, Osmanlı padişahlarını tek tek kronolojik olarak ele almasıyla okurken çok keyif aldığım bir eserdi. Zamanla çokça farklı tarihçinin bakış açılarına şahit oldum ve yepyeni bilgiler edindim. Geçmiş yıllara göre daha tarafsız ve daha geniş bir yelpazeden bakıp tüm olayları önyargısız yorumlayabiliyorum. Kitaba dönecek olursak, şuanki bakış açımla ve yetkinliğimle değerlendirdiğimde ise bu kitabın taraflı anlatımı gözüme çarpan olumsuz noktası oldu. Neo-Osmanlıcı yönde ele alınan bu kitapta yer yer abartı, yer yer kaynağı rivayet(kulaktan dolma) olan metinler mevcut. Padişahların olumsuz özelliklerine ve sonucu ülkeyi felakete sürükleyen politikalarına neredeyse yer verilmemiş. Kısacası bir fikir olsun diye genç yaştaki arkadaşlarıma incelemesini tavsiye ederim ama tamamını referans alarak ben Osmanlı tarihini öğrendim artık demek yanlış olur. Son olarak yazarını da incelerseniz, biyografisini okuyup çıkardığı eserleri ve politik görüşlerini ufak bir araştırmayla ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Keyifli okumalar dilerim.
Resimli Osmanlı Tarihi
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
M.İhsan
Resimli Osmanlı Tarihi'yi inceledi.
544 syf.
Günümüz gençliğinde görsellik önemli bir yer tutuyor. Görseli olmayan uzun metinlerden ve kalın kitaplardan çabuk sıkılıp hemen elindekini bırakabiliyorlar. Konu tarih olunca bu durum biraz daha sıkıcı olabiliyor. Bu kitap, Osmanlı padişahları ve onların dönemlerinde olan önemli olaylar ve ıslahatlar resimlerlerle desteklenerek kısa bilgiler halinde hazırlanmış.Ve renkli yazı karakterleri kullanılmış. Kitabi okuduğum dönemde ara ara açar kaldığım yerden birkaç padişahla alakalı bölüm okur kapatırdım. Bu şekilde kim kimin babası/oğlu karmaşası da yaşamadım. Sayısal eğitim almış birisi olarak tarihi daha da benimsememe yardımci oldu. Okurken hiç sıkılmadım diyebilirim. Tarihin sayfalarını yeni açacaklar için tavsiye edebilirim. İyi okumalar..
Resimli Osmanlı Tarihi
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Güven
Resimli Osmanlı Tarihi'yi inceledi.
544 syf.
·
212 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Padişahları önceki padişah ve sonra ki padişah hayatlarına bağlayarak anlatan, akılda kalıcı ve görselliği ile çok şirin bir eser. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.
Resimli Osmanlı Tarihi
OKUYACAKLARIMA EKLE
8