Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2015

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
15 gösterim
İletişim Yayınları’ndan bir ilk: Resimli, edebiyat tarihinden seçme bilgilerle yepyeni öyküleri bir arada sunan, Türkçe edebiyat takvimi…

50’den fazla yazarın katkısıyla hazırlanan, 15 farklı çizerin çizgileriyle hayat verdiği Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi, edebiyat müptelalarının masasında başköşeye kurulmaya hazır. 365 günün her birinde edebiyat tarihine, yazarlara, eserlere dair bilgiler vermesiyle nostaljik takvimlere benzese de sadece malumatfuruş bir takvim değil bu, çok daha fazlası… Türkçe edebiyatın en seçkin isimleri bu takvimde hikâyelerini tefrika ediyor, karşınıza yepyeni öykülerle çıkıyorlar. Ayrıca farklı farklı kitaplardan seçilen alıntılar, size okumadığınız birçok eser hakkında fikir vererek “edebî keşifler” yapmanızı sağlarken; çizerlerin öykülere eşlik eden illüstrasyonları, yaratılan tiplemeler, karikatürler ise okuma zevkinizi artıracak.

2015 Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi, yıl boyunca kitap kurdu okurların elinden düşmeyecek, hem okumak hem de saklamak isteyecekleri bir derleme… Elinize alınca siz de göreceksiniz, böylesi daha önce hiç yapılmadı!
Emre Şeyda 
19 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir takvimden ne beklenebilir ki değil mi? Bu takvim çok şey vaad ediyor ve size sunuyor. Aslında takvim demeye dilim varmıyor bir edebiyat kitabı. Zaten adı da resimli türkçe edebiyat takvimi olan bu eserin en güzel yanı içerisinde bulunan birbirinden farklı ve orjinal hikayeler. 10 güne sığan da var 5 güne sığan da. Sırf bu hikayeler için bile alınıp okunabilir bir eser bu. Ayrıca devam kitapları da var. 2016 ve 2017 yılları da mevcut.