Rifai Yolunun Esasları Tarikat-ı Rifaiyye

·
Okunma
·
Beğeni
·
4
Gösterim
Adı:
Rifai Yolunun Esasları Tarikat-ı Rifaiyye
Sayfa sayısı:
157
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754501872
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bahar Yayınları
Kitaba henüz inceleme eklenmedi.
Mademki kişi sevdiği ile beraberdir. Bu taat ve ibadetle Allah'a (cc.) yaklaşmaya çalışan kimselere büyük bir müjdedir. Muhabbet insanı en kısa yoldan sevgilisine ulaştıran en kestirme yoldur.
Hiç bir mürşid eğrilikleri düzelteceğini, yanlışları ıslah edeceğini iddia edemez. Mürşid-i Mutlak Allah (CC.) Hazretleridir. Veliler ve Mürşidler Cenab-ı Hak (CC.)'a giden yolun tercümanıdır. Gaye ve amaç Cenab-ı Allah'ın rızasıdır...
Çünkü Derviş, Allah (CC.) 'a talip olan kimsedir.


Allah'a talip olan Resulullah Efendimiz'i (SAV.) çok ama çok sevmek gibi O'nun emirlerine sıkı sıkıya bağlanmak zorundadır.
Mürşid hastasının tedavisini bütün külliyeti ile isteyen samimi doktordur. Hastaların hâlet-i ruhiyeleri bir diğerinden farklıdır. Mürşidler, müridlerinin kendilerinden daha iyi olmalarını isteyen Allah'ın has ve seçkin kullarıdır. İhtisas sahibi kimselerdir. Nasıl ki, hastanın canının istediği ve kendisine zarar vereceği gıdadan doktoru onu men eder ve pehriz emrederse Mürşid de bir müridini mânevi hastalıklardan kurtulması için nefsine ağır gelen nefsinin hoşlanmayacağı şeylerle onu terbiye etmeye mücâzdır. Neticede dervişin iyiliği ve salâhı istenmektedir.
Sen' den uzakta iken ruhumu gönderiyordum,
Bana vekaleten Sen'in topraklarını öpüyordu.
Şuan cesedimle ruhum Sen'in huzurundadır.
Acaba mübarek elini uzatmaz mısın ki öpeyim
Ya Resulullah (SAV.)
Hiç bir mürşid eğrilikleri düzelteceğini, yanlışları ıslah edeceğini iddia edemez. Mürşid-i Mutlak Allah (cc) Hazretleridir. Veliler ve Mürşidler Cenab-ı Hak (cc)'a giden yolun tercümanıdır. Gaye ve amaç Cenab-ı Allah'ın rızasıdır...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Rifai Yolunun Esasları Tarikat-ı Rifaiyye
Sayfa sayısı:
157
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754501872
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bahar Yayınları

Kitabı okuyanlar 2 okur

  • Cellat Deccal
  • bir ''yıldırım kerem çambel'' klasiği

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0