Ripley Su Altında

9,3/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
115 gösterim
Patricia Highsmith’in bütün dünyada okur kitleleri kadar sinemaseverler tarafından da tanınan ve beğenilen ünlü “Ripley” dizisi ilk defa bütün romanlarıyla Türkçede. 1955’te Yetenekli Bay Ripley’yle başlayan serüven, Ripley Yeraltında (1970), Ripley'nin Oyunu (1974), Ripley ve Peşindeki Çocuk (1980) ve Ripley Su Altında’yla (1991) devam etmişti.Ripley serisinin beşinci ve son kitabı olan Ripley Su Altında sürükleyici yeni bir serüvenle okurlarıyla buluşuyor. “Kediyi merak öldürür,” deyimini doğrular türde olayların geliştiği bu kitapta Ripley, yine mucizevi bir biçimde kıl payıyla kurtuluyor suçlanmaktan. İşin tuhafı, okurlar Ripley romanlarını okudukça, tuhaf bir biçimde bu antikahramandan hoşlanmaya başlıyorlar. Tom Ripley’nin neden dünya edebiyatının en ilginç karakterlerinden biri olarak görüldüğünü bu kitapta daha iyi anlıyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789750731815
 • Çeviri:
  Nihal Önal
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Okuduğum en güzel Ripley macerasiydi. Sonunda polisiyeyi gördük. Bana sorsalar 1. 2. ve 5. kitap yeterli derim.
Bütün yaşadığı tatsız olaylar ve cinayetleri tek tek karsisina çıkıyor bir nevi dizinin finali gibi. Ama tabi yine yirtiyor.
Bana hangi roman kahramanı olmak isterdin deseler Ripley olmak istemezdim ama onun şansını isterdim :)

Bu seri de bitti. Özleyeceğim.

Elif Öksüz 
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Beşinci Tom Ripley kitabıyla birlikte seri sona erdi. Bu karaktere-kötü de olsa- alışmıştım. Her yaptığı kötülükten ustaca mı desem, şansa mı desem, sıyrılması inanılmaz güzel anlatılıyor! Bu son kitabı da çok beğendim. Ama ayrı ayrı okumayın bence, ilk hikayeden başlayarak okuyun. Ortadan başlayanlar için her mesele öncesinde özet geçiyor ama yine de bence serinin hakkı verilmeli...

Kitaptan 1 Alıntı