Ripley Yeraltında

8,5/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
105 gösterim
Patricia Highsmith’in bütün dünyada okur kitleleri kadar sinemaseverler tarafından da tanınan ve beğenilen ünlü “Ripley” dizisi ilk defa bütün romanlarıyla Türkçede. 1955’te Yetenekli Bay Ripley’yle başlayan serüven, Ripley Yeraltında (1970), Ripley'nin Oyunu (1974), Ripley ve Peşindeki Çocuk (1980) ve Ripley Su Altında’yla (1991) devam etmişti.Ripley Yeraltında, yazarın Yetenekli Bay Ripley’den on beş yıl sonra kaleme aldığı, dizinin ikinci kitabı. Bu kitapta İngiltere’deki bir resim galerisinden Paris’e, Paris yakınlarındaki bir kasabaya, Salzburg’a gidiş gelişlerle aktarılan heyecanlı bir serüven yer alıyor. Kazanç hırsı yüzünden tablo sahtekârlığıyla başlayıp cinayetlere uzanan olaylar dizisinde, yine Tom Ripley’nin kötücül ama kıvrak zekâsıyla karşı karşıyayız.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789750731839
 • Çeviri:
  Cihan Kaplan
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

2. kitapta Bay Ripleyi zengin, guzel bir hanimla evli ve bir cevresi oldugunu goruyoruz. Ama bela yine gelip buluyor kendisini. Bu kitapta resim kacakciligi konusu isleniyor. Konu kısmından ziyade bende uyandırdığı etkiden bahsetmek istiyorum. Kitap baskisi cok hos degil. Minik, gri yazilar okumayi guclestiriyor ancak cok ilginc ki okumaya baslayinca hızlı ilerledigini goruyoruz. Polisiye kitaplari tercih etme sebebim de zaten yaz gunleri derin meselelere inmemekti. Yazarin ya cok gezgin biri ya da cok iyi bir arastirmaci olduğunu dusunuyorum. Fransa, Yunanistan oyle bir tanimlanmis ki oralara gitsek yabancilik cekmeyecegiz. Sadece olay, kurgu, sonuç polisiyesi istemeyenler için okunulabilir bir eser. Ben digerlerini de okuyup fikirlerimi soylemeye devam edecegim.

Resul Can Erol 
13 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 69 günde · 8/10 puan

Kitabı daha önce bitirdim fakat buralar da bir süre yoktum. Kesinlikle polisye tarzda sevenlerin sürüklenecek okuyacakları bir anlatım tarzı var.. Eleştirilecek noktası ise katili biliyorsunuz:) Zekası ve gözü pekliğinr verilecek not yüksek derecelerde. Devam eden bir hikaye diğer bölümü için can atıyorum.. Tavsiye ediyorum..

Selim 
 29 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Ripley serisinin ikinci kitabı. Akıl karıştırıcı gözüken komplike bir kurgusu var. Buna rağmen, çok yalın sade ve duru biçimde karakterleri, olayları resmetmeyi başarıyor yazar. Tavsiye ederim.