Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Rock Çağı

1968 yılında, rock'n'roll büyük bir kültürel ve politik hareketin merkezinde yer alıyordu. Yorumcuları birer protest lider konumundaydılar. Dev festivallerde yüceltilen soylu düşüncelerin -aşk, barış, kardeşlik- iletilmesine, ideolojilerden çok rock müzik aracılık ediyordu.
Alain Dister
Sayfa 93 - 1. baskı - Ocak 2002
Joan Baez 1963'te Berkeley Üniversitesi'nin kampüsünde sansüre karşı çıkarak protesto özgürlüğünü savunan Free Speech Movement'a katıldı. Bu eylem, üniversitelerde, Mayıs 1968'de doruk noktasına ulaşacak olan bir protesto dalgasının başlangıcını belirleyecekti.
Alain Dister
Sayfa 77 - 1. baskı - Ocak 2002
60'lı yılların başında genç Amerika derin bir manevi bunalım geçiriyordu. Vietnam Savaşı, sansürün aşırılıkları, siyasi ve hukuki yolsuzluklar bir ilk muhalefet hareketine yol açmıştı. Müzik tarihinde hiç görülmedik bir olay gerçekleşmiş, muhalefetin sözcülüğünü Rockçı müzisyenler üstlenmişlerdi. Bunların başında Bob Dylan adında şair müzisyen geliyordu.
Alain Dister
Sayfa 71 - 1. baskı - Ocak 2002
Rock bedenleri birbiriyle temas ettiren son danstı. Chubby Checker tarafından icat edilen twist ve ünlü Let's twist again'le bundan böyle herkes adımlarını kendi başına uyduracaktı. Gene de Papa XXIII. Johannes, 60'lı yılların diabolica saltatio'yu mahkûm edecekti.
Alain Dister
Sayfa 47 - 1. baskı - Ocak 2002
Çok dindar olan Elvis, sesini evindeki bir orgun eşliğinde ilahiler söyleyerek eğitiyordu.
Alain Dister
Sayfa 21 - 1. baskı - Ocak 2002