Rol Çalan Ceset

6,7/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
550 gösterim
Silahla oyun olmaz!

Başkalarının hayatını değiştirmekten mustarip Dedektif Remzi Ünal, bundan böyle üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokmamaya karar vermiştir. Aldığı iş her ne ise yalnızca onu yapacak, daha fazlasına karışmayacaktır. Bir akşamüzeri, başının belada olduğunu söyleyerek kendisinden yardım isteyen tiyatrocu bir genç kızı arabasına alır, ancak aldığı karar gereği bu isteği geri çevirir. Arabadan aceleyle inerek şehrin karanlık sokaklarına karışan kızın o gece bir cinayete kurban gittiğini öğrendiğinde ise hiçbir şey yapmamanın doğru olmadığına kanaat getirerek cinayeti çözmek için işe koyulur.

Rol Çalan Ceset'te Remzi Ünal'ı bu kez kendi kendisinin patronu olarak görüyoruz. Alışılmış bütün polisiye kalıplarını yıkan bu romandan büyük bir keyif alacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752119420
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça güzel bir Remzi Ünal polisiyesi. Remzi, önce bir doğum gününde bir ailenin aradığı bir mektubu bulur ve bu mektup yüzünden kendisine saldıran Aysu camdan düşerek ölür. Sonrasında aikido çalışmasına gider. Burada yeni başlayan bir kız ile tanışır ve arabasına alır. Tuğçen takip edildiğini iddia eder ve yardım ister. Remzi onu bir yerde bırakır ancak ertesi gün öldürüldüğünü öğrenir. Aikido hocası sayesinde Rıza diye bir adama ulaşır. Onun da oğlu Orhan kayıptır. Böylece işe giren Remzi Ünal Kıbrıslı, Hakan Şükür, Gamze, Tuğçen'in ablası avukat Tuğçe Yavaş, tiyatro yönetmeni Ali ile tanışır. Katil hiç beklenmedik bir isimdir ve bunu bize aikikoda bir üst seviyeye geçme sınavında oldukça güzel bir şekilde gösterir. Keyifle bir solukta okunan bir roman.

ESRA KADIOGLU 
 01 May 15:20 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Merhaba 1K Dostlarım :) Normalde iki kitabı bir arada okumam ama yatılı misafirliğe gidip, kitabımı da götürmeyi unutunca Celil Öker ve Rol Çalan Ceset ile tanıştım. Uzun zamandır merak ettiğim bir yazardı. Güzel ve kısa bir cinayet romanı. Güzel bir şekilde kurgulanmış. Kısa, öz; sıkmadan cinayet işlendi, araştırıldı ve çözüldü. Dedektifimiz Remzi Ünal başarılı, diğer kitaplarını da rahatlıkla okuyabilirim. Agatha Christie romanları kadar detaylı değil ama tavsiye de ederim. Sevgiyle kalın :))