Romanov’ların Son Evi

8,5/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
466 gösterim
Rusya, 1915: Arkadaşının Romanov hanedanının önemli bir üyesine yapacağı suikastı canı pahasına önleyen genç Georgi, ödül olarak Çar II. Nikolay’ın tek oğlu Aleksey’in özel muhafızlığına getirilir.
Londra, 1981: Georgi, ölüm döşeğindeki karısı Zoya’nın başucunda otururken, birlikte geçirdikleri koca ömrün bütün dönüm noktalarını bir bir hatırlar: Bir felaketle damgalanmış evlilikleri, sevdiklerinin ölümleri ve asla unutulamayacak sürgün günleri.
Romanov’ların Son Evi, yoksul bir kulübeden koparılıp, çökmekte olan bir imparatorluğun kalbine gönderilen bir delikanlının öyküsünü anlatıyor.

Başını sallayıp koluma girdi, koğuştan çıkarken, “Eve mi gidiyoruz?” diye sordu. Ev. Bir tuhaf kelime daha. Neredeydi bu ev? Burada Londra’da değildi.Paris’te de değildi. Ev yüzlerce kilometre uzakta, asla dönemeyeceğimiz bir yerdeydi. Evet diyerek ona yalan söylemeyecektim.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786051117010
 • Çeviri:
  Özlem Yüksel
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Evrim Sezer Şirin 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okumadan önce gerçeklerin bu şekilde olduğu hakkında bilgim yoktu. Tarihin içinde ki bu kitap ve yazarın anlatımı, harika
bir şekilde birbirini tamamlamış. Mükemmel bir anlatım ile; Bir günümüze, bir geçmişe gidiyorsunuz. Bu da hikayeyi oldukça güzel pekiştiriyor. Tarihle ilgileniyorsanız mutlaka ve mutlaka okumalısınız.