Ruhların Yolculuğu (Ölüm ve Yeniden Doğum Arasındaki Ruhsal Dünya'da Neler Oluyor?)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.676
Gösterim
Adı:
Ruhların Yolculuğu
Alt başlık:
Ölüm ve Yeniden Doğum Arasındaki Ruhsal Dünya'da Neler Oluyor?
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
356
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789758519361
Orijinal adı:
Journey of Souls
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ege Meta Yayınları
Baskılar:
Ruhların Yolculuğu
Ruhların Yolculuğu
Bu çarpıcı kitap ölümün ertesinde ruhlar dünyasındaki yaşanının üzerindeki esrar perdesini ilk defa kaldırıyor. İpnoterapist Dr. Michael Newton deneklerinin ölüm sonrası saklı anılarına ulaşmak için özel bir ipnoz tekniği geliştirmiştir. Bunların yazıya dökülmesi süper bilinç durumuna getirilen yirmi dokuz kişinin anlatılarının toplandığı bir tür "seyir defteri"ni ortaya çıkarmıştır. Derin ipnozda iken bu denekler tekrarlanan bedenlenmeleri arasında başlarına neler geldiğini heyecan verici bir şekilde tanımlamaktadırlar. Verdikleri canlı ayrıntılar ölümün nasıl bir şey olduğunun, öldükten hemen sonra kimle karşılaştığımızın, ruh dünyasının gerçekte nasıl bir yer olduğunun, ruh olarak nereye gittiğimizin ve ne yaptığımızın ve niçin belli bedenlerde geri gelmeyi seçtiğimizin tam bir resmini önümüze koymaktadır.

Ruhların Yolculuğunu okuduktan sonra insan ruhunun ölümsüzlüğünü daha iyi idrak edecek... ve hayatınızdaki olayların ardındaki nedenleri anlamaya başladıkça her gün içinde olduğunuz kişisel zorluklarınızı onların hangi maksada hizmet ettiklerine dair artan kavrayışınızla karşılayacaksınız.

Derin ipnoz durumunda iken bu yirmi dokuz kişi ebedi ruhlar olarak hayatlar arasındaki deneyimlerini hatırlamışlardır. Olağanüstü öykülerini okurken şu spesifik konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız:

- Ölmek nasıl bir şeydir?

- Öldükten hemen sonra neler görürsünüz ve neler hissedersiniz?

- Ruhsal rehberler.

- "Karmaşa" içindeki ruhlara ne olur?

- Ruh dünyasında niçin belli ruh gruplarına atanırsınız ve orada ne yaparsınız?

- Yeryüzüne dönmek için yeni bedeninizi nasıl seçersiniz?

- Farklı ruh düzeyleri: başlangıç, orta ve ilerlemiş.

- Yeryüzündeki ruh eşlerinizi tanımayı ilk olarak ne zaman ve nerede öğrenirsiniz?

- Hayatın amacı ve bir "yaratıcı"nın tezahürleri.
356 syf.
·Puan vermedi
Umarım ötealem kitapta bahsedildiği gibidir. Yazarın 29 kişiyi transa sokarak, önceki yaşamlarına, ruhlar alemine gitmesini okuyoruz kitapta. Hayatı boyunca binlerce vaka üzerinde çalışmış ve transtaki kişilerin gözlemlerinin benzer olmasından bahsediyor. Reenkarnasyon, karma yasası gözler önüne seriliyor, denekler aracılığıyla. Kitapta ölüm anı ve hemen sonrasının nasıl olacağı, kötü bir insansak ne muameleye maruz kalacağımız, ruhsal rehberimiz, yeniden bedenlenmeden önce hangi deneyimi neden yaşamak istediğimiz, fiziksel olarak tıbben tanısı koyulamayan hasarlarımızın önceki yaşamımızla bağlantısı, ruh dünyasında başka ruhlarla deneyimlerimiz için sözleşmemiz, belli bir ruh kümesinde olup tekamül için ne tür deneyimleri sececeğimize rehberimizle karar verme asamamız gibi birçok konuyu okuyabiliyoruz. Kitapta diğer alemle ilgili çok fazla ayrıntı ve detay var. Bu sistem bir tekamül yolu. Tekrar tekrar fiziki boyuta gelerek ruhumuzu olgunlaştırmaya çalışıyoruz ve evet bunu biz istiyoruz. Bence insanlar bazı düşüncelere sıkı sıkıya sarılıp farklı düşüncelere karşı at gözlüğü takmamalı.kitabı okursak bir şey kaybedeceğimizi düşünmüyorum aksine bu da bir fikir diyerek görüşlerimizi zenginleştirebiliriz. Sonuçta her ruh, sonunda kendi yolunu buluyor, öyle ya da böyle bir kaynak, sistem, ışık,Tanrı, Allah adına ne derseniz o var ve amaç ona yaklaşmak. Tüm inançlarda, yollarda, olduğu gibi reenkarnasyonda da yol iyi insan olarak tek kaynağa ulaşmak.
356 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Psikolojik Danışmanlık alanında doktora yapmış ve diplomalı Master Hpnoterapist olan Dr. Michael Duff Newton'un düzenlediği seanslar ve çalışmaları neticesinde elde ettiği bilgiler ışığında hazırlanan bu kitap, Metafizik, parapsikoloji ve ruhçuluk ile ilgilinen dostlara, varoluşun doğasını anlamaya yönelik yeni bir bakış açısı kazandırabilir.
356 syf.
·7 günde·Beğendi·5/10 puan
Yazarla tanışmam faklı bir kitapta adının geçmesinden dolayı ve beni asla yanıltmadı. Biraz kuantum fiziği, biraz spiritüel merakınız varsa ve anlatılanlarında gerçek tecrubeler olduğunu düşünürsek çok ilgi çekici merak uyandırıcı bir kitap. Ölüme bakış açısını sorgulatır. Ancak çeviri berbat. Bazı yerlerde cümle düşüklükleri, bazı yerlerde paragrafların anlaşılamaz oluşu. Çok naftalinli kelimeler. Okurken çok karıştım ama kitajın verdiği mesajı anlıyorsunuz çünkü hipnoz kayıtlarından oluşuyor.
356 syf.
·8 günde·Puan vermedi
13. vakayi okuduktan sonra biraz arastirma yapmak istedim cunku denegin soyledigi tarih yakin bir tarih oldugu icin belki bilgi bulabilirim diye dusundum.(1880li yillar,yer Oklahoma)Buldugum bilgi kitabin dogrulugu hakkinda biraz moralimi bozdu acikcasi.aynen kopyaliyorum.spoiler icerir.

Can Genealogical Research Prove/Disprove Details of a Past Life Regression?
SUMMARY: This post details my attempts to use genealogical research methods to verify a past life regression as reported in the book "Journey of Souls" by Dr. Michael Newton.

Case: In Chapter Five of Newton's book, just prior to Case 13, we find the following:

[T]his subject had experienced a recent series of male lives, culminating with a short life as a prosecuting attorney called Ross Feldon in the state of Oklahoma during the 1880s. As Ross, my client had committed suicide at age thirty-three in a hotel room by shooting himself in the head. Ross was in despair over the direction his life had taken as a courtroom prosecutor.

While these details were vague, I knew by my eleven years worth of experience in genealogy research that if this person did indeed exist, documentary proof would likely be found of them, their professional life, or their death.

CONCLUSION: After a reasonably exhaustive search of a rather robust selection of primary resources, no person resembling Ross Feldon was found. In my opinion, either this person never existed, or there are substantial details about the individual (name, location, time frame) that are incorrect.

In my experience, it can be very hard to find an individual of which you know very little, but the amount of information given in this past life regression should have been enough to locate this man if he ever existed. While it is true that he lived on the far western frontier at the time, his supposed work as a prosecuting attorney would have made him a very important person in the small-town social and professional scenes in and around the Indian Territory.

The most damning lack of evidence, therefore, is the absence of any newspaper articles detailing the suicide of this man. The suicide of a prosecuting attorney would be tantalizing news even today, and more so back in the 1880s/1890s. Even without the suicide, as a prosecutor, he would have been a notable figure in a part of the country that had become notorious in the public consciousness for its lawlessness and crime. I would expect a story like this to have been carried widely across the local area, and even to be carried nationally, particularly as agitation to open the Oklahoma-areas of the Indian Territory to white settlement was intense, and the area was a "hot topic" in newspapers of the day.
Kitabı bir arkadaşım tavsiye etmişti. Bilgeliğin kitabı gibi düşünerek , bir heyecanla okumaya başladım. Ama yarıda bıraktım, devam edemeyeceğim .Pskilog olan yazarımız denekleri hipnotize ederek anne karnına, oradan da geçmiş hayatlarına ve ruhlar alemine götürerek bize ruhlar alemini anlatıyor. Ana sınıfındaki öğrencileri öğretmenlerin karşıladığı gibi ruhları rehberler karşılıyor , grup grup olup çalışmalar yapıyorlar ( o da anasınıfı etkinlikleri sanki ) kimi ruh ölünce hemen bedeninden uzaklaşıyor kimi karısını bırakmak istemiyor falan :)) Yav bu ne Allaşkına . Arabesk film gibi . Daha fazla okumaya dayanamayacağım. Anlatılanların hiçbir bilimsel dayanağı yok. Bence objektif de değil. Çünkü tek gözlemci yazarın kendisi. Anlatılanlar , benim gibi mühendislik bakış açısı ile bakan biri için fasa fiso ve saçmalık gelecektir. Mesih olduğunu iddia eden Hasan Mezarcı ile benim gözümde bir farkı da yok yazarın. Şöyle ki : her ikisi de kendine inanıyor ama ben onların anlattıklarına inanmıyorum. Sinir oldum ya. İnsan aklıyla dalga geçer gibi bi sürü şey anlatmış. Yarım günüm boşa geçti :)
356 syf.
·9/10 puan
Kitap yaşama dair tüm görüşlerimi alt üst etti. Vakalar kendi içinde tutarlı. Her insanın okuması gerek. Doğru mudur yazılanlar? Yaşam içinde göreceğim.
356 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Çok etkilendim. Vücudum kabuk gibi geldi birden. Heyecanım hep üst düzey oldu. Reenkarnasyon olayı daha da netleşti bilgi olarak. %51 hala eski benim. Şu soruya cevap bulamadım. Deneklerin önceki hayatlarını gerçek hayatta araştırmış mı? Söylenen öyle biri yaşamış mı? Ölünce mutlu karşılanacağım fikri çok rahatlatıcı. Okumaya değer.
356 syf.
·1 günde·3/10 puan
Bu kitabı bize tavsiye eden dostumuzun bir çok tavsiye ettiği kitabı zevkle okumuştuk, ancak bu kitabı, ruhsal konulara olan ilgimize rağmen okuyamadık. Öyle ki başladığımız kitabı asla yarım bırakmamak gibi katı bir prensibimiz olmasına rağmen. Kütüphanemizde yer veremedik maalesef.
356 syf.
·42 günde·7/10 puan
ParapsikoLoji ve spirituaLizm içeren kitap; hipnoterapist oLan yazar tarafından 29 deneği özeL bir teknikLe transa sokarak öLüm anı ve öLümden sonraki ruhsaL dünyada yaşanan oLayLarı, ruhsaL varLık oLarak nereye gittiğimizi, ne yaptığımızı ve tekrar başka bedenLere niçin geri geLdiğimizi ve bir çok şeyi anLatıyor.
Kitap içeriğinde sizLeri şaşırtacak bir çok biLgi buLacaksınız. TekamüL yoLcuLuğumuzda aLmamız gereken dersi aLmamışsak, rehberLerimizLe beraber karar vererek; başka bir bedende, beLki de başka bir cinsiyetLe tekrar dünyaya geLiyormuşuz, beLkide birer enerji parçasından oLuşuyoruzdur.
Okuyun beyniniz yansın
356 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Yaşamımızda vuku bulan, bizlere nahoş görünen, travma olarak değerlendireceğimiz üzücü bir çok olayı anlamlandırabilmek ve sindirebilmek için mutlaka okunması gereken bir kitap. Hayata yeni bir pencereden bakmak ve yeniden anlamlandırmak isteyenler için okunması elzem olan şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap.
Bir gün, hepimiz bu uzun yolculuğu bitireceğiz ve nihai bir
aydınlanma haline ulaşacağız, öyle ki orada her şey mümkündür.
Eski İran' da Sufilerin şöyle bir deyişi vardır:
Eğer yaratıcı, mutlak iyiliği ve dolayısıyla mutlak güzelliği temsil ediyorsa, güzelliğin doğasında kendini göstermek vardır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ruhların Yolculuğu
Alt başlık:
Ölüm ve Yeniden Doğum Arasındaki Ruhsal Dünya'da Neler Oluyor?
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
356
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789758519361
Orijinal adı:
Journey of Souls
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ege Meta Yayınları
Baskılar:
Ruhların Yolculuğu
Ruhların Yolculuğu
Bu çarpıcı kitap ölümün ertesinde ruhlar dünyasındaki yaşanının üzerindeki esrar perdesini ilk defa kaldırıyor. İpnoterapist Dr. Michael Newton deneklerinin ölüm sonrası saklı anılarına ulaşmak için özel bir ipnoz tekniği geliştirmiştir. Bunların yazıya dökülmesi süper bilinç durumuna getirilen yirmi dokuz kişinin anlatılarının toplandığı bir tür "seyir defteri"ni ortaya çıkarmıştır. Derin ipnozda iken bu denekler tekrarlanan bedenlenmeleri arasında başlarına neler geldiğini heyecan verici bir şekilde tanımlamaktadırlar. Verdikleri canlı ayrıntılar ölümün nasıl bir şey olduğunun, öldükten hemen sonra kimle karşılaştığımızın, ruh dünyasının gerçekte nasıl bir yer olduğunun, ruh olarak nereye gittiğimizin ve ne yaptığımızın ve niçin belli bedenlerde geri gelmeyi seçtiğimizin tam bir resmini önümüze koymaktadır.

Ruhların Yolculuğunu okuduktan sonra insan ruhunun ölümsüzlüğünü daha iyi idrak edecek... ve hayatınızdaki olayların ardındaki nedenleri anlamaya başladıkça her gün içinde olduğunuz kişisel zorluklarınızı onların hangi maksada hizmet ettiklerine dair artan kavrayışınızla karşılayacaksınız.

Derin ipnoz durumunda iken bu yirmi dokuz kişi ebedi ruhlar olarak hayatlar arasındaki deneyimlerini hatırlamışlardır. Olağanüstü öykülerini okurken şu spesifik konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız:

- Ölmek nasıl bir şeydir?

- Öldükten hemen sonra neler görürsünüz ve neler hissedersiniz?

- Ruhsal rehberler.

- "Karmaşa" içindeki ruhlara ne olur?

- Ruh dünyasında niçin belli ruh gruplarına atanırsınız ve orada ne yaparsınız?

- Yeryüzüne dönmek için yeni bedeninizi nasıl seçersiniz?

- Farklı ruh düzeyleri: başlangıç, orta ve ilerlemiş.

- Yeryüzündeki ruh eşlerinizi tanımayı ilk olarak ne zaman ve nerede öğrenirsiniz?

- Hayatın amacı ve bir "yaratıcı"nın tezahürleri.

Kitabı okuyanlar 107 okur

  • Tuğba ERFİLİZ
  • Zeynep Kaplan
  • Hatice Birer
  • büşra k
  • Mehriban Seyfaliyeva
  • Kamber Harmankaya
  • Mahmut Can Belibağlı
  • Fernweherin
  • Çigdem
  • Senem Gökmen

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20 (9)
9
%4.4 (2)
8
%0
7
%4.4 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%4.4 (2)
2
%0
1
%0