·
Okunma
·
Beğeni
·
4.171
Gösterim
Adı:
Ruhların Yolculuğu
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
356
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056544064
Çeviri:
Rengin Ekiz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
RM-Bilyay
Baskılar:
Ruhların Yolculuğu
Ruhların Yolculuğu
Bu çarpıcı kitap ölümün ardından ruhsal dünyada yaşananlar üzerindeki sır perdesini kaldırmaktadır. İpnoterapist Dr. Michael Newton geliştirdiği özel bir teknikle ölüm sonrası saklı anılarına ulaşmayı başarmış ve bunlar arasında süper bilinç haline getirdiği yirmi dokuz deneğinin selse kayıtlarını bir araya getirerek bu kitabı oluşturmuştur.

Bu denekler, derin trans halinde, tekrarlanan bedenlenmeleri arasında başlarına neler geldiğini heyecan verici bir şekilde tanımlamaktadırlar. Verdikleri canlı ayrıntılar, ölümün nasıl bir şey olduğunu, ruhsal varlık olarak nereye gittiğimizi, ne yaptığımızı ve niçin belli bedenlerde geri gelmeyi seçtiğimizi net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Ruhların Yolculuğunu okuduktan sonra insan ruhunun ölümsüzlüğünü daha iyi idrak edecek... ve hayatınızdaki olayların ardındaki nedenleri anlamaya başladıkça her gün içinde olduğunuz kişisel zorluklarınızı onların hangi maksada hizmet ettiklerine dair artan kavrayışınızla karşılayacaksınız.

Derin ipnoz durumunda iken bu yirmi dokuz kişi ebedi ruhlar olarak hayatlar arasındaki deneyimlerini hatırlamışlardır. Olağanüstü öykülerini okurken şu spesifik konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız:


Ölmek nasıl bir şeydir?
Öldükten hemen sonra neler görürsünüz ve neler hissedersiniz?
Ruhsal rehberler.
"Karmaşa" içindeki ruhlara ne olur?
Ruh dünyasında niçin belli ruh gruplarına atanırsınız ve orada ne yaparsınız?
Yeryüzüne dönmek için yeni bedeninizi nasıl seçersiniz?
Farklı ruh düzeyleri: başlangıç, orta ve ilerlemiş.
Yeryüzündeki ruh eşlerinizi tanımayı ilk olarak ne zaman ve nerede öğrenirsiniz?
Hayatın amacı ve bir "yaratıcı"nın tezahürleri.
356 syf.
·Puan vermedi
Umarım ötealem kitapta bahsedildiği gibidir. Yazarın 29 kişiyi transa sokarak, önceki yaşamlarına, ruhlar alemine gitmesini okuyoruz kitapta. Hayatı boyunca binlerce vaka üzerinde çalışmış ve transtaki kişilerin gözlemlerinin benzer olmasından bahsediyor. Reenkarnasyon, karma yasası gözler önüne seriliyor, denekler aracılığıyla. Kitapta ölüm anı ve hemen sonrasının nasıl olacağı, kötü bir insansak ne muameleye maruz kalacağımız, ruhsal rehberimiz, yeniden bedenlenmeden önce hangi deneyimi neden yaşamak istediğimiz, fiziksel olarak tıbben tanısı koyulamayan hasarlarımızın önceki yaşamımızla bağlantısı, ruh dünyasında başka ruhlarla deneyimlerimiz için sözleşmemiz, belli bir ruh kümesinde olup tekamül için ne tür deneyimleri sececeğimize rehberimizle karar verme asamamız gibi birçok konuyu okuyabiliyoruz. Kitapta diğer alemle ilgili çok fazla ayrıntı ve detay var. Bu sistem bir tekamül yolu. Tekrar tekrar fiziki boyuta gelerek ruhumuzu olgunlaştırmaya çalışıyoruz ve evet bunu biz istiyoruz. Bence insanlar bazı düşüncelere sıkı sıkıya sarılıp farklı düşüncelere karşı at gözlüğü takmamalı.kitabı okursak bir şey kaybedeceğimizi düşünmüyorum aksine bu da bir fikir diyerek görüşlerimizi zenginleştirebiliriz. Sonuçta her ruh, sonunda kendi yolunu buluyor, öyle ya da böyle bir kaynak, sistem, ışık,Tanrı, Allah adına ne derseniz o var ve amaç ona yaklaşmak. Tüm inançlarda, yollarda, olduğu gibi reenkarnasyonda da yol iyi insan olarak tek kaynağa ulaşmak.
356 syf.
·8 günde·Puan vermedi
13. vakayi okuduktan sonra biraz arastirma yapmak istedim cunku denegin soyledigi tarih yakin bir tarih oldugu icin belki bilgi bulabilirim diye dusundum.(1880li yillar,yer Oklahoma)Buldugum bilgi kitabin dogrulugu hakkinda biraz moralimi bozdu acikcasi.aynen kopyaliyorum.spoiler icerir.

Can Genealogical Research Prove/Disprove Details of a Past Life Regression?
SUMMARY: This post details my attempts to use genealogical research methods to verify a past life regression as reported in the book "Journey of Souls" by Dr. Michael Newton.

Case: In Chapter Five of Newton's book, just prior to Case 13, we find the following:

[T]his subject had experienced a recent series of male lives, culminating with a short life as a prosecuting attorney called Ross Feldon in the state of Oklahoma during the 1880s. As Ross, my client had committed suicide at age thirty-three in a hotel room by shooting himself in the head. Ross was in despair over the direction his life had taken as a courtroom prosecutor.

While these details were vague, I knew by my eleven years worth of experience in genealogy research that if this person did indeed exist, documentary proof would likely be found of them, their professional life, or their death.

CONCLUSION: After a reasonably exhaustive search of a rather robust selection of primary resources, no person resembling Ross Feldon was found. In my opinion, either this person never existed, or there are substantial details about the individual (name, location, time frame) that are incorrect.

In my experience, it can be very hard to find an individual of which you know very little, but the amount of information given in this past life regression should have been enough to locate this man if he ever existed. While it is true that he lived on the far western frontier at the time, his supposed work as a prosecuting attorney would have made him a very important person in the small-town social and professional scenes in and around the Indian Territory.

The most damning lack of evidence, therefore, is the absence of any newspaper articles detailing the suicide of this man. The suicide of a prosecuting attorney would be tantalizing news even today, and more so back in the 1880s/1890s. Even without the suicide, as a prosecutor, he would have been a notable figure in a part of the country that had become notorious in the public consciousness for its lawlessness and crime. I would expect a story like this to have been carried widely across the local area, and even to be carried nationally, particularly as agitation to open the Oklahoma-areas of the Indian Territory to white settlement was intense, and the area was a "hot topic" in newspapers of the day.
356 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Psikolojik Danışmanlık alanında doktora yapmış ve diplomalı Master Hpnoterapist olan Dr. Michael Duff Newton'un düzenlediği seanslar ve çalışmaları neticesinde elde ettiği bilgiler ışığında hazırlanan bu kitap, Metafizik, parapsikoloji ve ruhçuluk ile ilgilinen dostlara, varoluşun doğasını anlamaya yönelik yeni bir bakış açısı kazandırabilir.
Kitabı bir arkadaşım tavsiye etmişti. Bilgeliğin kitabı gibi düşünerek , bir heyecanla okumaya başladım. Ama yarıda bıraktım, devam edemeyeceğim .Pskilog olan yazarımız denekleri hipnotize ederek anne karnına, oradan da geçmiş hayatlarına ve ruhlar alemine götürerek bize ruhlar alemini anlatıyor. Ana sınıfındaki öğrencileri öğretmenlerin karşıladığı gibi ruhları rehberler karşılıyor , grup grup olup çalışmalar yapıyorlar ( o da anasınıfı etkinlikleri sanki ) kimi ruh ölünce hemen bedeninden uzaklaşıyor kimi karısını bırakmak istemiyor falan :)) Yav bu ne Allaşkına . Arabesk film gibi . Daha fazla okumaya dayanamayacağım. Anlatılanların hiçbir bilimsel dayanağı yok. Bence objektif de değil. Çünkü tek gözlemci yazarın kendisi. Anlatılanlar , benim gibi mühendislik bakış açısı ile bakan biri için fasa fiso ve saçmalık gelecektir. Mesih olduğunu iddia eden Hasan Mezarcı ile benim gözümde bir farkı da yok yazarın. Şöyle ki : her ikisi de kendine inanıyor ama ben onların anlattıklarına inanmıyorum. Sinir oldum ya. İnsan aklıyla dalga geçer gibi bi sürü şey anlatmış. Yarım günüm boşa geçti :)
356 syf.
·7 günde·Beğendi·5/10 puan
Yazarla tanışmam faklı bir kitapta adının geçmesinden dolayı ve beni asla yanıltmadı. Biraz kuantum fiziği, biraz spiritüel merakınız varsa ve anlatılanlarında gerçek tecrubeler olduğunu düşünürsek çok ilgi çekici merak uyandırıcı bir kitap. Ölüme bakış açısını sorgulatır. Ancak çeviri berbat. Bazı yerlerde cümle düşüklükleri, bazı yerlerde paragrafların anlaşılamaz oluşu. Çok naftalinli kelimeler. Okurken çok karıştım ama kitajın verdiği mesajı anlıyorsunuz çünkü hipnoz kayıtlarından oluşuyor.
356 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Yaşamımızda vuku bulan, bizlere nahoş görünen, travma olarak değerlendireceğimiz üzücü bir çok olayı anlamlandırabilmek ve sindirebilmek için mutlaka okunması gereken bir kitap. Hayata yeni bir pencereden bakmak ve yeniden anlamlandırmak isteyenler için okunması elzem olan şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap.
356 syf.
·1 günde·3/10 puan
Bu kitabı bize tavsiye eden dostumuzun bir çok tavsiye ettiği kitabı zevkle okumuştuk, ancak bu kitabı, ruhsal konulara olan ilgimize rağmen okuyamadık. Öyle ki başladığımız kitabı asla yarım bırakmamak gibi katı bir prensibimiz olmasına rağmen. Kütüphanemizde yer veremedik maalesef.
356 syf.
·42 günde·7/10 puan
ParapsikoLoji ve spirituaLizm içeren kitap; hipnoterapist oLan yazar tarafından 29 deneği özeL bir teknikLe transa sokarak öLüm anı ve öLümden sonraki ruhsaL dünyada yaşanan oLayLarı, ruhsaL varLık oLarak nereye gittiğimizi, ne yaptığımızı ve tekrar başka bedenLere niçin geri geLdiğimizi ve bir çok şeyi anLatıyor.
Kitap içeriğinde sizLeri şaşırtacak bir çok biLgi buLacaksınız. TekamüL yoLcuLuğumuzda aLmamız gereken dersi aLmamışsak, rehberLerimizLe beraber karar vererek; başka bir bedende, beLki de başka bir cinsiyetLe tekrar dünyaya geLiyormuşuz, beLkide birer enerji parçasından oLuşuyoruzdur.
Okuyun beyniniz yansın
356 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Çok etkilendim. Vücudum kabuk gibi geldi birden. Heyecanım hep üst düzey oldu. Reenkarnasyon olayı daha da netleşti bilgi olarak. %51 hala eski benim. Şu soruya cevap bulamadım. Deneklerin önceki hayatlarını gerçek hayatta araştırmış mı? Söylenen öyle biri yaşamış mı? Ölünce mutlu karşılanacağım fikri çok rahatlatıcı. Okumaya değer.
356 syf.
·9/10 puan
Kitap yaşama dair tüm görüşlerimi alt üst etti. Vakalar kendi içinde tutarlı. Her insanın okuması gerek. Doğru mudur yazılanlar? Yaşam içinde göreceğim.
Eski dostlar etrafımı alıyor ve hayatın aptallığından bahsediyoruz. Aşağıda, yeryüzünde her şeyin ne kadar dramatik olduğunu ve hayatımızı ne kadar ciddiye aldığımızda ilgili olarak birbirimize şakalar yapıyoruz.
Eski İran'da Sufilerin şöyle bir deyişi vardır: Eğer yaratıcı, mutlak iyiliği ve dolayısıyla mutlak güzelliği temsil ediyorsa, güzelliğin doğasında kendini göstermek vardır.
Her ruhun ortak olduğu olayları seçmesinin ardında onu tahrik eden bir neden vardır. Bir denek Kızılderili bir oğlan çocuğu olarak yaşadığı son hayatının yedi yaşında sona ermesinin önceden planlandığını anlatmıştı. "Bir çırpıda alçakgönüllülük dersi alabileceğim bir hayat arıyordum ve kötü davranılan, açlıktan kıvranan bu melezin hayatı yeterliydi." diye açıklamıştı.
Binlerce yıldır ayakta kalan erken Doğu metinlerinden biri olan Bagavatgita'da şöyle bir pasaj vardır: "Kötülüğün ruhları bedel ödeyerek erdemlerini geri almak zorundadırlar."
Bir özdeyişte de söylendiği gibi, "Ye­ryüzünde kalanlar tarafından hatırlandıkları sürece kimse ger­çekten gitmez."
Karmanın nedensellikle ve tüm ruhlar için adaletle nasıl ba­ğıntılı olduğundan söz etmeksizin ölüm sonrası yaşam hakkında yapacağınız incelemeler bir anlam taşımaz. Karma iyi ve kötü iş­lerin kendisi değildir. O daha çok bir kişinin hayat içindeki pozi­tif ve negatif eylemlerinin sonucudur.”Hayatımızda tesadüf eseri diye bir şey yoktur." İfadesi sizin karmayla bir şeye itildiğiniz anlamına gelmez. Onun yaptığı bize ders vererek bizi ileri doğru sevk etmektir. Gelecekteki kaderimiz, özellikle de başkalarını in­citmişsek, kaçamayacağımız bir geçmiş tarafından etkilenir.
Evrenin görünür yapısının ardındaki işleyiş ilkele­rini anlayıp kavramak için kendi bilincimizin olanaklarını genişletmemiz gerekmektedir.
Kendimize veya bir başkasına yıkım getirmeyi öneren içsel bir ses duyma, şeytani bir ruhsal varlığın, yabancı bir gücün huzurunda bulunduğumuzun ya da kötü niyetli din dışı bir rehberin işareti değildir. Negatif güçler bizim kendimizden çıkarlar.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ruhların Yolculuğu
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
356
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056544064
Çeviri:
Rengin Ekiz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
RM-Bilyay
Baskılar:
Ruhların Yolculuğu
Ruhların Yolculuğu
Bu çarpıcı kitap ölümün ardından ruhsal dünyada yaşananlar üzerindeki sır perdesini kaldırmaktadır. İpnoterapist Dr. Michael Newton geliştirdiği özel bir teknikle ölüm sonrası saklı anılarına ulaşmayı başarmış ve bunlar arasında süper bilinç haline getirdiği yirmi dokuz deneğinin selse kayıtlarını bir araya getirerek bu kitabı oluşturmuştur.

Bu denekler, derin trans halinde, tekrarlanan bedenlenmeleri arasında başlarına neler geldiğini heyecan verici bir şekilde tanımlamaktadırlar. Verdikleri canlı ayrıntılar, ölümün nasıl bir şey olduğunu, ruhsal varlık olarak nereye gittiğimizi, ne yaptığımızı ve niçin belli bedenlerde geri gelmeyi seçtiğimizi net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Ruhların Yolculuğunu okuduktan sonra insan ruhunun ölümsüzlüğünü daha iyi idrak edecek... ve hayatınızdaki olayların ardındaki nedenleri anlamaya başladıkça her gün içinde olduğunuz kişisel zorluklarınızı onların hangi maksada hizmet ettiklerine dair artan kavrayışınızla karşılayacaksınız.

Derin ipnoz durumunda iken bu yirmi dokuz kişi ebedi ruhlar olarak hayatlar arasındaki deneyimlerini hatırlamışlardır. Olağanüstü öykülerini okurken şu spesifik konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız:


Ölmek nasıl bir şeydir?
Öldükten hemen sonra neler görürsünüz ve neler hissedersiniz?
Ruhsal rehberler.
"Karmaşa" içindeki ruhlara ne olur?
Ruh dünyasında niçin belli ruh gruplarına atanırsınız ve orada ne yaparsınız?
Yeryüzüne dönmek için yeni bedeninizi nasıl seçersiniz?
Farklı ruh düzeyleri: başlangıç, orta ve ilerlemiş.
Yeryüzündeki ruh eşlerinizi tanımayı ilk olarak ne zaman ve nerede öğrenirsiniz?
Hayatın amacı ve bir "yaratıcı"nın tezahürleri.

Kitabı okuyanlar 128 okur

  • senem gokmen
  • Duygu Başekin
  • Mira Demete
  • Emel Hancı
  • Derya Kaleli Küçük
  • hatice aydın kahraman
  • Abdulkadir Yiğitsoy
  • Yasin KUTLUCA
  • Gorkem Dikmen
  • meltem

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%24.5 (12)
9
%20.4 (10)
8
%6.1 (3)
7
%10.2 (5)
6
%0
5
%2 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0