Ruhsal Zeka ( S Q )

7,7/10  (51 Oy) · 
271 okunma  · 
37 beğeni  · 
1.743 gösterim
Maddi güzelliğinizin arkasında gizlenen muhteşem mananızı keşfettiniz mi? Görünmez bir El'in, şans, kaza, içgüdü, ilham görüntüsüyle hayatınızı yönlendirdiğinin farkında mısınız? Neler oluyor?

Evrene hükmeden gizli bir El, damlalardan bebekler, kelebekler, çiçekler, dağlar, denizler, gözler, gönüller tasarlıyor. O'nu tanıdınız mı? Hayata gülümsediğiniz günden beri kalbinizle konuşan o gizli El size ne diyor olabilir?

Ruhsal Zekâ'yı okudukça, kalbinizde yükselen bir güneş, çevrenizde gülümseyen siluetleri gecenin karanlığından kurtaracak. Çalışkan, ümitli, heyecanlı, huzurlu, kanaatkâr, ısrarlı, zeki, sevimli bir sonsuzluk yolcusu olduğunuzu hatırlayacaksınız.
İnancın, iyi niyetin, olumlu duygunun, ısrarın, kanaatkârlığın, ruhsal etkileşimin gücünü ve ilahî iradeyi keşfetmeye hazır mısınız? Ruhsal Zekâ, gizli bir El'in görünmez planının, maddeci bilimin göremediği sırrını açıklıyor. O gizli El'e dost olmayı seçerseniz, evrenin kalbine girersiniz.

İşte bazı okuyucu yorumları:
- "Hiçbir kitabı bu kadar meraklanarak okuduğumu hatırlamıyorum."
- "Başarı yolcularının aklına kıvılcımdan öte bir ateş bırakıyor."
- "İnsanı öyle anlatıyorsunuz ki kendime hayran kaldım."
- "Bir kitaba böylesine bağlanacağımı düşünemezdim."

Hayat bilgeliği sizi bekliyor. Bu kitaba, basıldığından beri gösterilen muhteşem ilginin sırlarını siz de keşfedin. Engelleriniz merdivenleriniz olsun. Kale gibi bir nur çevrenizi kuşatsın. İnanıp direnin ki, ıssız çölün sessiz kuyusuna da düşseniz, ilahî yardım size gönderilsin.
(Tanıtım Bülteninden)
KeMâL 
17 Nis 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Şu yazarı ve kitaplarını o kadar çok merak ettim ki.... Merakımın nedeni ise sitemizde an fazla alıntı yapılan kitabın bu yazara ait olmasıydı.

Kitaba geçersek; diğer okuduğum kişisel gelişim kitapların çok çok farklı bir eser. İçerisinde 7 bölüme oluşuyor kitap. İnanma, Niyet, Duygu, Israr, Kanaat, Ruhani Etkileşim ve İlahi İrade Gücü olarak. Her bölümde kendi başlığına göre örnekler, sınıflamalardan oluşuyor. 286 Sayfalık bir eser. Elimdeki baskı 254. Baskı. Gitgide güncellenmiş kitap.

İçeriğine bakarsak başta dediğim gibi çok çok farklı bir kişisel gelişim kitabı. Daha doğrusu gelişim değil de gelişmiş insanlar da okuyabilir. Çünkü içerdiği bilgileri unutmuş olmaları muhtemel. Tazelenmek isteyenler mutlaka okumalı. Ayetlerle, hadislerle ve alıntılarla tüm konular örneklendirilmiş. Bölüm sonlarında ise tekrar mahiyetinde eylem planı ve özet sözler bölümü var.

Yazarın çok farklı bir dili var. Bir bakıma ilmihal gibi bir kitap Dini açıdan yaklaşmış yazar bilimsel açıdan değil. Diğer kişisel gelişim kitapları bilimsel veriler ve istatistiklere dayanır genelde. Ama bu kitap ruha hitap ediyor. Günlük yaşamdan örneklerle ilerlemiş yazar.

Eleştirim ise bazı bölümlerde öyle cümleler var ki aynı sözleri farklı cümleler kurarak uzatmış. O kısımları okuyunca biraz sıkıldım ama genel olarak ruha hitap eden, her kesimin okuması gereken bir kitap. Konuları ve içeriği harika bir kitap. İnsanın yapacaklarına inanması, duygularını kullanması, bilmediklerini öğrenmesi ve bildiklerini tazelemesi açısından kesinlikle önerebilirim.

Çok çok etkilenmesem de beğendiğim bir eser oldu. Yazarın diğer iki kitabı daha var elimde okumayı düşünüyorum. Sürçü lisan ettiysem affola.

İyi okumalar. Mutlu günler...

mütereddit 
11 Kas 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

أَيَحْسَبُ الْإِنسَانُ أَن يُتْرَكَ سُدًى
İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı zanneder.(Kıyamet-36)

*****
Diğer okurların ne düşündüğünü bilmem ama bu kitabı okurken aklıma sürekli yukarıdaki ayet geldi. Bence kitap insanoğlunun ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Yani evet koskoca bir evren var. Her gün Güneş doğuyor, vakti geldiğinde yağmur yağıyor. Çeşit çeşit sebze ve meyveler her yıl belli mevsimde yetişiyor, sofralarımıza geliyor. Peki niçin ?
Bu tarz düşününce tüm kainat insanoğlu için çalışıyor diyebiliriz. Ve bu da insanın önemini bir kez daha vurguluyor bence.
Gelelim esas konuya. Kiişisel gelişim kitapları genelde insanları plana, programa itekler. İnsanı sadece maddi bir varlık olarak görüp aslında 24 saate her şeyi sığdırabileceğimizi sadece planla çalışmamızdan bahseder. Oysa bu kitapta insanın ruhani yapısını da incelemiş yazar. Ve bu açıdan kendi kulvarındaki diğer kitapları açık ara geride bırakmış diyebilirim.
Yeri gelmişken söyleyeyim bu kitap öyle 1 haftada okunup bırakılacak bir kitap değil. Hayatınızın hemen her safhasında yanınızda bulunması gereken bir kitap. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.Şimdiden iyi okumalar...

Ali 
29 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

IQ ve EQ nun dışında insanların başarı konusunda en güçlü anahtarı olan SQ (Ruhsal Zeka) üzerine yazılmış muhteşem bi kitap. Ruhsal zekanızın farkına varanlara güzel bir klavuz varamayana da ayri tat veren bir kitap.

Serpil Ağ 
03 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Başarabileceğinize ne kadar inanıyorsanız, başarma ihtimaliniz o kadar fazladır'' demiş yazar. Nasıl doğru bir kelam. Hepimiz, öğretim hayatımızda telkin edilmek maksadıyla, bu sözleri mutlaka duymuşuzdur. ''İnanmak başarmanın yarısıdır'' yada ''İstemek başarmanın yarısıdır'' gibi...Eğer kendinizi, bir aymazın içerisinde boğuluyor gibi hissediyorsanız mutlaka bu kitabı okuyun derim. Sıra dışı olayların sırlarını keşfetmekle kalmaz, olayları irdelediğinizde gizli ve hikmetli bir planın varlığını hissedersiniz. Yazar; başımıza gelen iyi yada kötü bütün olayların, ilahi emirlerden kaynaklandığını, İçtenlikle yapılan dualar ile de olayların akışını değiştirebildiğimizi kısaca , ''hayata hikmetin hükmettiğini'' mükemmel kalemi ile biz okurlara armağan etmiştir.

Hüseyin ŞAHİN 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eşsiz bir kitap ve tekrar tekrar okunmalı

Muhammet Çelik 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Aynı konu ve örnekleri tekrar edip duruyor kitapta. Aynı kitap çok daha ince basılabilirdi.
Ancak konunun içeriği önemli. İnsanın yapacaklarına inanması, duygularını kullanması önemli bir husus.

reyhan bozkurt 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben bu kitabı başucu kitabım yaptım,en az beş tanede sevdiklerime hediye ettim.Bir çok pozitif düşünme kişisel gelişim kitaplarından çok farklı,inanç açısındanda çok güzel işlenmiş.Hem dünyadan hem kendimizden hem dinimizden inaçlarımızdan çok güzel örnekler verilerek anlatılmış,ben zaten Muhammed Bozdağ hastasıyım o ayrı.....(Hayal gücünüz denizikeşfedemiyorsa,denizi görmeden yüzmeyi öğrenmek istemezsiniz....)

Kitaptan 59 Alıntı

KeMâL 
10 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Öğrenmek
Çocuklar yüksek not için değil, öğrenmek için çalışın. Öğrenmek niyetiyle çalışırsanız, hem sınavınızı geçersiniz hem de öğrendikleriniz hayatınızda işinize yarar. "Öğrenmek amacıyla okuyan, bilginin özünü keşfeder."

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 83 - Yediveren Yayınları)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 83 - Yediveren Yayınları)
KeMâL 
15 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Şükür
Şükür başkalarına sunduğumuz bir hediye değil, kendimize sunduğumuz bir onurdur. Şükürsüzlükler, porblemin büyümesine, acıların artmasına neden olurlar. Bu çok önemli !

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 193 - Yediveren Yayınları)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 193 - Yediveren Yayınları)
KeMâL 
08 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Miskinlik
Gerçek güçsüzlük psikolojiktir ve miskin insan başarılı olamaz.

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 37 - Yediveren Yayınları)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 37 - Yediveren Yayınları)
Hüseyin Alagöz 
08 Oca 22:59 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Kalbinizle dinlerseniz sezgileri duyarsınız

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 72 - Yediveren Yayınları)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 72 - Yediveren Yayınları)
Hüseyin Alagöz 
15 Oca 23:00 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Saf bir insanı tuzağa düşüren, ölümcül bir belaya hazırlansın

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 96)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 96)
KeMâL 
10 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kalp
Bir insanın hayatında asıl devrim yapan hedef; zihinsel hedef değil, kalbin hedefidir.

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 70)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 70)
KeMâL 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Sizi yediğiniz meyvelerle değil, yetiştirdiğiniz ağaçlarla hatırlarlar.

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 142 - Yediveren Yayınları)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 142 - Yediveren Yayınları)
KeMâL 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Gıybet
Gıybet, belanın ve nefretin çekirdeğidir; veba gibi salgın bir hastalıktır. Önemli işleri olanlar başkalarını çekiştirmeye vakit bulamazlar.

Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 229 - Yediveren Yayınları)Ruhsal Zeka ( S Q ), Muhammed Bozdağ (Sayfa 229 - Yediveren Yayınları)