Rumeli'den Anadolu'ya Bir Göçmen Kızı

8,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
390 gösterim
Hükümetler arasında yapılan antlaşmalar, sadece tarihler ve maddeler olarak kalır aklımızda. O da kalırsa...Oysa bireyler üzerindeki etkileri öyle mi ya? Siz hiç, kültür çatışmasının ortasında kaldınız mı? En saf duygularınızda dahi acımasızca damgalandınız mı?

Ya da çirkin ördek misali toplumdan dışlandınız mı? Bunca olumsuzluğa rağmen aşkın soluk kesen büyüsüne kapıldınız mı peki?

Rumeli'den Anadolu'ya Bir Göçmen Kızı, Nurişah Kim'in ilk romanı. Yoksunlukları, acıları, aşkları ve göçleriyle hepimizin kıyısından köşesinden bulaştığı bir öykü bekliyor bizleri. Düşünün bir... Böylesi bir coğrafyada yaşayıp tüm bunlara yaban ve aykırı durabilen biri var mıdır aramızda? Şimdi, hepimizin ortak olduğu yaşamlar ve duygular bir sinema filmi seyreder gibi geçecek gözlerimizin önünden, ama aslında, biz o sırada bir roman okuyor olacağız...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2009
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789752110748
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Arzu ÜN 
04 Tem 14:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarının yayınlanmış ilk ve tek kitabıdır. Anlatımı betimlemeleri çok başarılı buldum, tek tek gözümde canlandı diyebilirim. Anne taraflı ailesinin Bulgaristan'dan Türkiye'ye göç etmesi, annesi ve babasının Konya'dan İzmir'e devam eden aşkı, yaşadıkları zorlukları samimiyetle anlatılmış. Yaşanmış gerçek bir hikaye, çok severek okudum.

Ayşen BÜLBÜL 
13 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kınadım o vicdansız insanları resmen. O göçüp gelen bizim insanımız bizden biri. Sahip çıkacağımıza hor görmüşüz. Bir çırpıda bitirdim. Yaşanılanların gerçekliği beni dahada sarstı. Yazar her şeyi tadında anlatmış.