Rüyalar ve Karabasanlar

8,3/10  (30 Oy) · 
110 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.996 gösterim
Ben çocukken söylenen her şeye, okuduğum her şeye ve aşırı çalışan hayal gücümün gönderdiği her mesaja inanırdım. Bu nedenle epey gecemi uykusuz geçirirdim ama, yaşadığım dünya da huzurlu geçen geceler karşılığında takas edemeyeceğim renkler ve dokularla dolu olurdu.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  259
 • ISBN:
  9789751023094
 • Orijinal Adı:
  Nightmares & Dreamscapes
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
fazi 
 17 Nis 17:11 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Stephen King okuma etkinliği dolayısıyla alıp okuduğum kitap, dokuz kısa hikayeden oluşuyor. (Ben Sayfa 6 Yayınları basımını okuduğum için dokuz hikaye var. Dolan'ın Cadillac'ı da ayrı bir öykü adı olarak verilmiş.) Yine tipik Stephen King hikayeleri tabi ki.. Sis adlı kitabında da okuduğum hikayeler gibi buradaki hikayeler de tüyler ürperticiydi. Yaklaşık iki günde okuduğum kitapta en ilgimi çeken hikaye 'Küçük Çocuklara Katlanmak Güçtür' oldu. Farklı hikayelerin bulunduğu ikinci ve üçüncü Rüyalar ve Karabasanlar romanlarını da aldım. Toplamda üç kitapta yirmi dört hikaye bulunuyor. Romanları gibi hikayeleri de harika olan King, beni hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyor!

Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Usta bu sefer güzel sonlu kısa hikayeleri ile karşımızda. Kısa sürede fazla kafa yormadan okunmak için ama buna rağmen dolu dolu olan bir kitap. Özellikle çukurun kazıldığı hikaye çok iyiydi.

Gökhan Demir 
16 Haz 12:05 · Kitabı okudu · 9 günde · 6/10 puan

Ben çok beğenmedim kitabı çünkü yazarımız Stephen King olunca açıkçası beklentim yüksekti.Kitap birbirinden bağımsız 8 hikayeden oluşuyor herbirinin konusu farklı.Okusanız da okumasanizda bişey kazanip kaybetmezsiniz.

Kitaptan 4 Alıntı

fazi 
15 Nis 01:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Stephen King - Rüyalar ve Karabasanlar
"Sivri kazıklar vampirler için neyse, gerçeklik de genellikle hayal gücü için odur."

Rüyalar ve Karabasanlar, Stephen King (Sayfa 13 - Sayfa 6 Yayınları)Rüyalar ve Karabasanlar, Stephen King (Sayfa 13 - Sayfa 6 Yayınları)
Zehra Yaprak 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İş ne olursa olsun, film yıldızı da olsa, işçi de olsa bir insan sıradan bir günde işine geldiğinde yüzünde 'Ben hala uyuyorum' diyen bir ifadeyle gelirdi.

Rüyalar ve Karabasanlar, Stephen King (Sayfa 129)Rüyalar ve Karabasanlar, Stephen King (Sayfa 129)
Adem Gülmaz 
 16 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yapmanız gereken tek şey elimden tutmak. Benim hayal dünyama katılmaya hazır mısın?

Rüyalar ve Karabasanlar, Stephen KingRüyalar ve Karabasanlar, Stephen King