1000Kitap Logosu
Rüzgârın Kızı Emily

Rüzgârın Kızı Emily

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

416 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 11 sa. 47 dk.
Adı
Rüzgârın Kızı Emily
Orijinal adı
Emily of New Moon
Basım
Türkçe · Türkiye · Ren Kitap · 2021 (İlk yayınlanma: 9 Eylül 2014) · Ciltli · 9786257310505
Diğer baskılar
Annesini küçük yaşta kaybeden Emily, çok sevdiği babasıyla ıssız, küçük bir evde yaşamaktadır. Açık fikirli bir adam olan babası ve çok sevdiği iki kedisiyle sevgi dolu bir yuvada büyüyen ve hayaller kurmaya bayılan Emily’nin hayatı bir gün elim bir olayla tamamen değişir. Emily, babasıyla yapmış olduğu evlilik yüzünden annesini dışlamış olan akrabaları tarafından Yeni Ay Çiftliği’ne götürülür. Burada, otoriter ve sert bir kadın olan Elizabeth teyzesi, iyi yürekli ve şefkatli bir kadın olan Laura teyzesi ve hayalperest bir adam olan Kuzen Jimmy ile birlikte yaşamaya başlar. Gururlu ve azimli yaradılışı, kendine has üslubu ve yazma aşkıyla dopdolu, rüzgâr gibi havai bir kız olan küçük Emily, çok geçmeden kendini civardaki herkese sevdirir. Kasaba doktorunun hırçın ama iyi yürekli kızı Ilse, harika resimler çizen Teddy ve çiftliklerinde çalışmaya gelen afacan oğlan Perry en yakın arkadaşları olur. Emily artık, Yeni Ay Çiftliği’nin küçük ve sevimli kızıdır.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

8.8
10 üzerinden
168 Puan · 61 İnceleme
432 syf.
·
9 günde
Emily Starr
Babası ile birlikte küçük bir çiftlikte hayatını sürdüren Emily Starr’ın yaşadığı beklenmedik bir olay, hayatındaki büyük değişimin habercisi olur. Yeni Ay Çiftliği’ne gönderilen Emily; sert mizaçlı Elizabeth Teyze, sevgi dolu Laura Teyze ve arkadaş canlısı Kuzen Jimmy ile yaşamaya başlar. Emily şaşırtıcı bir şekilde Yeni Ay’ın büyüsüne kapılsa da kendini oraya ait hissedebileceğinden emin değildir. Fakat kısa süre sonra hırçın ama iyi kalpli Ilse, muhteşem çizimler yapan Teddy ve evin azimli yardımcısı Perry, Emily’nin en yakın arkadaşları olurlar. Emily artık Yeni Ay Çiftliği’nde yeniden hayat bulacak ve kendini evinde hissedecektir.Ilse'nın hırçınlığına neden olan olay ne ? Babası Ilse'ye ilgi göstermiyor? Elizabeth Emily 'e iyi davranacak mi ? Emily'in bundan sonraki hayatı nasıl gelişecek?
Emily -1-
8.8/10 · 413 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
432 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Seriyi büyük bir keyifle alıp ilk kitabın yarısına zorla gelmiştim. Her ne kadar çok sevsem de devam edemedim. Yarım bırakıp uzun bir süre sonra tekrar elime alıp okumaya başladığımda bir iki gün içerisinde bitiriverdim. İçindeki bol betimlemelerle beni içine öyle bir çekiverdi ki bu kadar kısa sürede okumama ve bu kadar beğenmeme şaşırdım. Kitabın içeriği hakkında pek konuşmayacağım, bir kız çocuğunun yaşamını konu edinen zevkli bir kitap. Kitaptan aldığım en büyük ders, o sıralar okuyamamış olsam ve kitap benim için çekiciliğini kaybetse de kitabın değerinden hiçbir şey eksilmediği. O sıralar bu kitabı okumam için uygun değilmiş ki okuyamamışım. Belki de şimdi naif, yüzümde tebessüm bırakan bir kitaba çok ihtiyaç duyuyorum ki her boş bulduğum vakti Emily ile dolduruyorum.
Emily -1-
8.8/10 · 413 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
432 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Babası ile birlikte küçük bir çiftlikte hayatını sürdüren Emily Starr'ın babasının ölümü ile, hayatındaki büyük değişimin habercisi olur. Emily 4 yaşındayken ölen annesinin akrabaları olan despot, sert mizaçlı, at gözlüğü takmış, yeniliklere açık olmayan hiç adil olmayan katı yürekli Elizabeth Teyze (daha çok şey söylerdin de neyse), sevgi dolu Laura Teyze ve arkadaş canlısı Kuzen Jimmy ile Yeni Ay Çiftliği'nde yaşamaya başlar. Emily Yeni Ay'ın büyüsüne kapılsa da kendini oraya ait hissedebileceğinden emin değildir. Fakat kısa süre sonra hırçın ama iyi kalpli Ilse, muhteşem çizimler yapan Teddy ve evin azimli yardımcısı Perry, Emily'nin en yakın arkadaşları olurlar. Kitapla ilgili çok şey yazabilirdim. Ama sonu tam net bitmediği için fazla yazamıyorum. Biraz boşta kalmış gibiyim. Neyse Serinin 2.kitabına devam.....
Emily -1-
8.8/10 · 413 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Kimi çocuklar var ki onlara baktığımızda deriz ki, bu çocuk ya da bu çocuklar çok olgun, çok oturaklı veya çok zeki deriz. Farklı bir yapıya,  duruma sahipler. Emily çocuk yaşında annesini ve babasını kaybetti. Hem yetim hem öksüz kaldı.  Bu durumda ona bakma görevi yakın olan akrabaya düşer.  Lakin kimi akaraba akrepten farklı olmaz. Emily de akrabalarından yana şanslı olmaz. Her zaman dayı ve teyze, amca ve haladan daha sevecen gelir çocuklara.  Ve Emily teyzesi Elizabeth ile yaşar.  Ama farklı bir yerde.  Yeni Ay'da. Yeni Ay'da yaşar.  Yazıya tutkunu olan bir küçük kız. Küçük yaşta  hem zeki hem hayal gücü mukemmel biri. Emily'i neden akrabaları onu kabul etmez? Teyzesi Elizabeth Emily ile nasıl bir yaşam geçir? Emily bizlere neleri verecek? İşte size Emily çocukluğu ve yaşadığı hayat. Okuyucuya şimdiden hüzünlü mü sevinçli mi diyeceğim bir okuma dilerim. 
Emıly Yeni Ay'da
Okuyacaklarıma Ekle
Hayal kırıklığı
Eğer Yeşilin kızı Anne dizisini izlediyseniz yada kitabını okuduysanız bu kitabı kesinlikle okumayınız. Yoksa benim gibi 200 sayfa zor dayanıp sıkıntıdan yarım bırakırsınız NET. Aslında çok güzel bir kitap fakat yazar L. M. Montgomery yeşilin kızı Anne nin adını değiştirip Emily yapmış sanki. Sadece kendini tekrar etmiş inanılmaz sıkıldım 3 kitabınıda almıştım ama çöp. Yalnız şunu demeden de geçemeyeceğim eğer yeşilin kızı Anne hakkında hiç bir fikriniz yoksa kitap inanılmaz akıcı ve zevkli gelebilir okumanızı tavsiye ederim o zaman. Ama yaşanan olaylat bile herşey aynı hiç bir fark göremedim ben. Üzüldüm açıkçası.
Emily -1-
8.8/10 · 413 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.