Rüzgarla Gelen

8,2/10  (9 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
533 gösterim
"Dayanıklılığa, uzlaşmaya ve değişime dair bir öykü."
-The Sunday Oregonian-

"Lamb zarafeti, mizahı ve affediciliği kesinlikle karşı koyulamaz biçimde anlatıyor."
-Publishers Weekly-

"Terms of Entertainment, Ya Ya Sisterhood ve Steel Magnolias filmlerini sevdiyseniz, Rüzgârla Gelen'i de seveceksiniz. Cathy Lamb gitgide daha iyi bir romancı haline geliyor."
-The Three Tomatoes Book Club-

Dokunaklı, komik ve Bommarito kız kardeşlerinin nefis dev top kekleri kadar karşı koyulmaz olan Rüzgârla Gelen, aile ile affetme, anneler ile kızları ve en değerli şeylere hâlâ sımsıkı tutunurken ileri bakma bilgeliğini edinme hakkında bir roman.

Bommarito kız kardeşlerin annesi River'ın açık kalp ameliyatı olması gerekmektedir. Aile pastanesini işletmeleri, erkek kardeşleri ve rahatsız olan büyükannelerine bakmaları için onlara evde ihtiyaç vardır.

Ama eve dönüş, sırları ve Bommarito'ların gömülü tutmayı tercih ettikleri acıları...
Isabelle'in kaçışı ve erkeklerle yaşadığı ilişkileri, Janie'nin obsesif kompulsif rahatsızlığı ve Cecilia'nın kendine zarar veren öfkesi...
açığa çıkarmaya başlar. Henry'ye göz kulak olmak ve iş yapmayan pastanelerini kurtarmak için birlikte çalışan Isabelle ve kız kardeşleri, varlığından hiç haberdar olmadıkları sorulara yanıtlar, çocukluk yaralarını sarmak için beklenmedik yollar ve mutluluk konusunda şaşırtıcı yeni şanslar yakalama cesaretini bulmaya başlar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786055358136
 • Çeviri:
  Öznur Gezer
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir anne bir evlat bir insan olmanın katmanlarının anlatıldığı acı tatlı bir hikaye. Herkesi olduğu gibi kabul etmeli ve o değerleriyle sevmeyi öğrenmeliyiz.. Kız kardeşlerin desteği, birbirinden farklı karakterleri hayatın onları şekillendirişi... bazı insanlara bakarız hemen sıfatlandırırız ama o kişiyi göremeyiz görmek istemeyiz.Kitabın ilk yarısı ikinci yarısına göre çok durağan geçti. kısacası Muhteşem... kitabın sonuna doğru göz yaşlarımı tutamadım.. sel oldu aktı gitti"

arzu amaç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Üç kız kardeş ve erkek kardeşleri Henry'nin ana karakterler olduğu hikaye oldukça duygusal. Geçmişlerindeki çeşitli olaylar nedeni ile hasar görmüş olan kız kardeşler bir araya geldiklerinde arada tutkal görevi gören zihinsel engelli, sevgi dolu Henry var. Zaman zaman göz yaşlarına neden olan hikaye, aile bağları, sevgi ve yaşamla ilgili. Özellikle bayan okuyucuların unutamayacağı bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı