S Topluluğu

6,4/10  (7 Oy) · 
15 okunma  · 
3 beğeni  · 
723 gösterim
"Duman dolu bir odada uyandım. İçeride pencere yoktu. Kapıyı açtığımda dumanın koridorda daha yoğun olduğunu gördüm. Havalandırma çalışmıyordu, ışıklar da kapalıydı. Babama seslendim. Mutfak yönünden gelen alevlerin nabzını duyabiliyordum. Bir daha seslendim ona. Sonra öksürmeye başladım. 'Düşün, yavaş düşün,' dedim kendime. Ancak zihnim fikirden fikre atlıyor, nabzım gitgide hızlanıyordu. Ciğerlerim yanıyordu, hızlı hızlı soluyordum. Nefesimi tutmuştum, zihnim yine kendi kendine küçük bir şarkı mırıldanmaya başlamıştı: Sakin ol, sakin ol. Kurtulacaksın... Sakin ol..."

Ya ailenizle ilgili bildiğiniz her şey yalanlardan ibaret olsaydı? Ya yalanlar çatırdamaya başladığı zaman altlarındaki karanlık ve derin, ama aynı zamanda da ilginç gerçek sizi içine çekseydi? Rüyalarınız bile yabancı gelseydi size? Bir gün kendinizi ölümlü ve ölümsüz iki dünya arasında sıkışmış buluyorsunuz, aynı zamanda kısa bir süre içinde hayatınızın en önemli kararını vermek zorunda olduğunuzun bilincindesiniz... Siz olsanız ne yapardınız?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786054503209
 • Orijinal Adı:
  The Society of S: A Novel
 • Çeviri:
  Yazgülü Bilici
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mustafa Aydın 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kesinlikle özenti bir yazar. Kitapda günlerin renklerinden ve renklerin tadı,kokusu gibi daha önce pek duyulmamış saçmalıklara da yer vermiş olması kitaba saygımı iyice yitirmeme neden oldu. En kötüsüyse kitabı bitirdiğimde bana hiçbirşey öğretmemiş hatta net bir hikaye bile anlatamamış olmasıydı. Şu 4 puanda sadece kitabın yer yer akıcı olmasından kaynaklanıyor...

Merve Delener 
01 Şub 00:23 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bir vampirin pek de merak uyandırmayan yaşamı, gerçekleri öğrenişi... çoğu kez sıkıcı cümleler, gereksiz tasvirler.. zorla sonunu getirdiğim bir kitap.

Iremsu 
31 Tem 04:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Istridye yiyebilen Vampirler :)) ölümlüler, büyücü ve hiç sevmediğim uyuz teyze sophie. Tabiki bir gizem koşuşturmacası bütünüyle memnun kaldığım bir eser.

Selin Demir 
10 Haz 12:42 · Kitabı okudu · 4 günde · 3/10 puan

Sürükleyicilik açısından zayıf bir kitap. Ancak yer yer de kendini merak ettiren bölümlerden oluşuyor. Romanın akıcılığı ve bizlere sunduğu son daha iyi olabilirdi.

Kitaptan 2 Alıntı

Selin Demir 
 10 Haz 18:24 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

"Birine âşık olduğun zaman ondan ayrı kaldığında fiziksel acı duyarsın."

S Topluluğu, Susan HubbardS Topluluğu, Susan Hubbard
Mustafa Aydın 
 05 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

En iyi yol sadece gitmektiş. Gitmek, geçmek ve yolun seni istediği yere götürdüğünü gözlerinle görmek...

S Topluluğu, Susan HubbardS Topluluğu, Susan Hubbard