Sabah Uykum

6,8/10  (521 Oy) · 
2.078 okunma  · 
433 beğeni  · 
7.775 gösterim
Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir.

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054771769
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yazarımızın da dediği gibi " Hayat vedalardan ibaret. Başladığımız her şeyin bir sonu var. Fakat biz elimizdekiler ne olursa olsun değerini bilelim, sevelim , sahiplenelim. Çünkü bu dünyadaki en mutsuz insanlar elindekinin değerini bilmeyendir ". Kitap da kısaca bu gibi konulardan bahsedilmektedir .

silaes 
01 Şub 02:09 · Kitabı okudu · 2 günde · 1/10 puan

Soğuk kahve'yi yorumlarken de bahsetmistim. İkisini ayni anda. Kampanyali ve gözden çıkardığım bir parayla aldım. Soğuk kahvenin ardindan hemen okumasaydım, daha sittin senede okumazdim. Öylece durcaktı. Sonra da babam bu okumadığım kitapları koz olarak kullanıp başıma kakıyo. Dedim ki bir an önce okuyayım bitsin. Sonsuza dek vedalaşalım.
Kitap beklediğim gibiydi. İlk kitabin devamı. Soğuk kahve hakkında ne düşünüyorsam bunun icinde öyle düşünüyorum.

Bazı, bazen, çünkü', sonra, ve gibi kelimeleri. O kadar çok kullanmış ki. Insan boguldugunu hissediyor.
Çünkü aşk .....tır. Kalıpli on yüz milyon cümle var. Ve bu cümlelerin hepsi birer baloncuktan ibaret.
* Dünya ibaret bir handan çocuk
Diye bişey yazmış. Vırgül filan yok. Cümleyi öğelerine ayirip , yeniden dizdim
Çocuk, dünya bir handan ibaret. Şeklinde oluşturdum. Yani bir çocuğa dünyanın handan ibaret olduğunu. Dünyanın gelip geçici bir yer olduğunu, önemli olanın ahiret hayatı olduğunu anlatmaya çalışıyor.
Yani sanirim, galiba öyle...
Yazarın çevresindeki kadın profilinin, niteliği hakkında ciddi kaygılarım var.
Çünkü;
*Kadına yükleyebileceğin kadar sorumluluk yükle, gerçek bir kadın hiçbir sorumluluktan kaçmaz.
Gibi saçma sapan bir cümle kurmuş. Böyle düşünen varsa, az yesin de kendisine hizmetçi tutsun. Yazıyor ama yazdığının nereye varacağını tahmin edemiyor, ya da kötü niyetli.
Siz siz olun kadınlara zırt pırt ekranda beliren telefon güncellemeri gibi gereksiz gereksiz sorumluluklar yüklemeyin!

*İntikam basit insanların işi, umursamazlık güçlülerin gülüşüdur. Diye bisey yazmiş. Basit bir insan olduğumdan, değerlendirmemin etik olmayacağını düşünüyorum.
*Hayat evcil bir hayvanla geçirebileceğimiz bir yer değil. Diye bişey demiş bu yazdigini destekliyorum. Her eve en az üç kedi....
Sonlara dogru. Fazla ayakabı almayalim, fakir cocuklar var onlara çikolata verelim gibi sosyal duyarlilik kasip, kamu spotu girmiş. Ben denilene kadar yapilmasi taraftariyim, bu kadar çok kitabi satan bir sanatci gereğini yapmıştır diye düşünüyorum.
En son sayfalarda tutunamayanlardan arak ve kapanış....

Semih Üyük 
12 Eki 2014 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Kitap popüler olduğu için bir göz atayım dedim fakat pek dayandığımı söyleyemem. Daha tam bir kitap bile olmayı becerememiş bir yazı zincirinden oluşan bu kitap nasıl olmuş da basılmış diye düşünmeye pek gerek yok. Ülkemiz kadınları romantizme aç olduğundan, içinde bir kaç tane anlamlı söz geçtiğinde hemen almayı düşünürler. Kitaba bakıp kıskanmayı belki de hayıflanmayı hatta kendi durumuna bakıp üzülmeyi ya da sevinmeyi aklından geçirmiş olabilirler. Fakat bu konuda kadınlarımızı suçlayamayız. Ülke olarak genelde erkeklerimiz daha çok baskıcı ve mantıklı düşünemeyen bireyler olduğu için bunu eşlerine yansıtabiliyorlar. Eşler de bu tür açlıklarını bu tip kitaplarda gidermeye çalışıyor. Çünkü kadının doğası gereği sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. Kendisi sevilmiyorsa bile bir başkasının sevilmesi bile onu mutlu edebilecek bir yapı bu.

Bunu çözümleyen bir kaç yazar, ticari amaçlı bu kitapları yazmaktadırlar ve kendileri de farkındadır yazdıkları kitabın gerçek düşüncelerini yansıtmadıklarını. Kitaba verilen puan ve beğenilme sayısı gerçekten haddinden fazla ki bu kadınlarımızdaki romantizm açlığının ne denli fazla olduğunun kanıtı.

Maalesef, bu konuda bir birey olarak yapabileceklerim çok değil.
Bence romantizm özgürlüktür. Siz özgür olur, romantizm kendi ayaklarınıza gelecektir. Böylece romantizm açlığını bastırmak için ticari amaçlı kitaplar okumanıza gerek kalmaz. Onun yerine bir Puslu Kıtalar Atlası okuyabilirsiniz ki şahanedir :)

Özgürlük ise kişiye göre değişir. Bana göre şu yazıyı yazdığım bilgisayar özgürlüğümü kısıtlayan bir etken olabilirken başkasına göre internet ortamı tamamen özgür bir alandır. Ve bana göre sevgili özgürlük kaynağıyken, başkasına göre hapishanedir.

Sağlıcakla kalın.

MK 
23 Haz 20:21 · 4/10 puan

Emeğe saygı duyarım ama şiştim be. Çok boş saçma sapan aşk zırvaları... Baska bir şey değil. Okumaya zorlasam da kendimi beceremedim. Bi yerden sonra dayanamadım bıraktım.

EMİNE ÇAYIR 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Fazlasıyla basit diliyle okuması çok basit bir kitap. Ama bunu okuduğunuzda kitap okudum der misiniz emin değilim. Şahsen ben demedim. Biraz zaman kaybıymış gibi geldi.

Kübra çil 
18 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 3/10 puan

Uçak yolculuğu sırasında can sıkıntısından okuduğum, edebi yanı olmayan, günümüz duvar yazılarından oluşan ve sadece duygular üzerine oynayan basit sayfalar bütünüdür kendisi. Edebi eserlerin yaptırımları böyle basit olamaz.

Sevda Mutlu 
 21 Haz 12:32 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

#kitapyorumu
#AhmetBatman
#SabahUykum
#DestekYayınları
Yorum biraz geç oldu çünkü internetim yoktu ... Ahmet Batman ' ın okuduğum ilk kitabı ve son kitabı olacak pek beğenmedim. Zar zor bitirdim . İçindeki şiir ve sözler güzeldi onun dışında beğenmedim . Tabi herkesin okuma türü farklı oluyor emeğe yinede saygım var ama boşa para vermem bu tür kitaplara . Tavsiye etmiyorum Aşk kitapları ve sözleri sevenlere güzel gelebilir tabi .

zeyneppp 
11 Eyl 09:44 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Yazilan her kitaba saygim var cunku cok emek gerektirir farkindayim... Ama bazi kitaplar okumaya degmiyor tipki bu kitap. Okunmuyor sacma sapan cumleler iceriyor...malesef yarim birakcam...

Duygù 
23 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 3/10 puan

Diğer kitabını bitirmiştim fakat beğendiğimi söyleyemem, zorladım kendimi bitirmek için fakat olmadı, yarıda kalanlardan oldu.. Emeğe saygıdan 3 yıldız verdim..

Ahmet Sak 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

soğuk kahve çıkış yaptığı kitap oldu oldukça güzel hatta çok güzel üslubuna bayıldım sabah uykumda en az soğuk kahve kadar güzel olmuştur

Kitaptan 248 Alıntı

Meral 
05 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi, senin gibi, biraz da sana benzeyen.

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Yolun açık olsun, en çok da bana dönen tarafın.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman

Ben seni çok benimsemişim. Çok katmışım kendime farkında olmadan. Benimki hiç biz olmayan bir şeyi sahiplenmekmiş. Ben ne yaptığımı bilmeden, çok uçsuz bucaksız sevmişim seni.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Elma dersem çık, armut dersem çıkma diye öğrettiler bize... Benimle elma lütfen.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
Apollo 
19 Haz 20:31 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar ayrılırdı ve her ayrılık aslında yeni bir beraberlik için yapılırdı. Sonsuza kadar yalnız kalacak halin yoktu. Benimse yalnız kalacak halim vardı belki ama sensiz kalacak halim yoktu.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
KahveLekesi 
18 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

"Hayat radyo gibidir, karşına yeni insanlar çıkarır ve hepsini sevemezsin."

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 151)Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 151)
25 /