Sabah Yıldızı Kızıl İsyan 3

9,5/10  (75 Oy) · 
130 okunma  · 
73 beğeni  · 
1.309 gösterim
Her şey kaybedildiğinde onur ölümü emreder ama yaşayanlar için hala umut var.
Altınlar tüm evrene hükmedebilsin diye zincire vurulmuş tüm renkler için.
Yalnız değilim. Kurban değilim.
Ben Azrail’im.
Acı çekmeyi bilirim.
Karanlığı bilirim.
Hikâye böyle bitmeyecek.


“Pierce Brown, bilimkurgunun en gizli kalmış sırrı. Üçlemenin çarpıcı ve ilham verici son kitabı öyle bir gerilimle dolu ki satırlar arasında yere iğne düşse duyuyorsunuz.”


- Entertainment Weekly


“Yepyeni bir bilimkurgu nesli yetiştiren bu seri, beklentileri fazlasıyla karşılayan, kor gibi kızıl bir sona ulaşıyor.”


- Amazon.com, Adrian Liang


“Brown, Frank Herbert’ın Dune’undaki gibi, tarih ile mitoloji arasındaki gölgelerde var olan karakterle dolu, çok katmanlı, alternatif bir evren yaratıyor. Muazzam serinin sonu iddialı ve tatmin edici.”


- Kirkus Reviews


Darrow huzur içinde yaşayabilecekken düşmanları ona savaş getirmiştir. Altın yöneticiler karısını asmış, halkını köleleştirmiştir. Darrow ise karşı koymaya kararlıdır ve Altınların arasına sızmak için her şeyini riske atmıştır. Toplum’un en güçlü savaşçılarını yenip rütbesini yükseltmiştir. Ancak hiyerarşiyi içeriden çökertecek devrime adım adım yaklaşırken aniden sırtından vurulmuştur.


Tüm hayatının birikmiş öfkesine ihanetin acısı eklenmişken karanlığa kapılmamaya çalışan, bu süreçte Altın dostlarına sadakati ve özgürlük arzusu arasında hırpalanan Darrow, Güneş Sistemi’nin kaderi omuzlarındayken her zamankinden daha savunmasızdır. Onun gerçek kimliğini bilen eski müttefikleri, sadakatlerini koruyacak mıdır? Altınlara karşı ayaklanması başarıya ulaşabilecek midir? Darrow başlattığı iç savaşı mutlak zafere taşımaya çabalarken Altın tiranlara karşı direnen milyonlarca insanın hayatını değiştirecek seçimler yapacaktır.


“Mükemmel… Yıldızlararası iç savaşı çok tatmin edici bir sona ulaştırırken coşkulu nutukları, parçalanan ailelerin hikayelerini ve çarpıcı çatışma sahnelerini okura ön sıradan izletiyor.”


- Publishers Weekly


“Yıldız Savaşları’nda Jedi’ın Dönüşü neyse, Kızıl İsyan üçlemesinde de Sabah Yıldızı o…”


- Tor.com
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  552
 • ISBN:
  9786053439158
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
28 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hem distopik hem fantastik harika bir seri Kızıl İsyan. 700 yıllık bir hükümdarlığın en alt tabakasından olan Darrow'un inişli çıkışlı, heyecan dolu macerasını okuyun okutun!
Yazarın kalemi güzel. Kurgusu güzel. Ters köşeleri içinizin yağlarını eritecek türden. 'Oh olsun sana' dedirtiyor bazı karakterler için. Ya da 'ama olmaz, olamaz' diye bağırmak istiyorsunuz bazen.
Özetle ilk kitap bir yükseliş, ikinci kitap düşüş, üçüncü kitap ise daha çok strateji barındırıyor. Ama tabii adı üzerinde bir isyan serisi olduğu için siz siz olun, karakterlere fazla bağlanmayın.
Sonuç olarak çok sevdim. Final kitabından biraz korkuyordum hayal kırıklığı yaratırsa diye. Ama son cümlesine kadar okuduğuma değdi doğrusu. Bu seri güzel ellerde filme uyarlanmalı.

Aybike Koraş 
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Serinin ilk iki kitabı kadar iyi miydi?Tartışılır.Ama uygun bir final olduğunu düşünüyorum.Zaman zaman gereksiz teferruatlarda boğulmadık değil ama olsun.Gene de okunması gereken seri son kitaplarından biri.

Yasemin 
 16 Oca 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · 10/10 puan

Serinin son kitabını bitirmenin üzüntüsü içerisindeyim... Lakin merak etmeyin dostlar bu kitap şimdilik son değildi. Nasıl mı? Yeni kitabı 22 Ağustos'ta çıkıyor adı da Demir Altın :) Eminim benim kadar sevinmişsinizdir :) Ama olsun o zamana kadar çok var ve ben sabırsızlıkla bekliyorum.
Her şeyiyle harika bir eser. Hiyerarşiye karşı amansız mücadeleleri gözlerimin önünde canlandı; insanların acımasızlığı ve iyilerin bile bu savaşta acımasız düşmanlarına benzemek zorunda kaldıklarına tanık oldum. Sahi zalimlerin dünyasında başka nasıl kazanabilirsin ki? Ne olursa olsun Darrow ve yoldaşları içindeki iyilikleri kaybetmediler. Bu da onları o acımasız tiranlardan farklı kılıyordu.
Darrow'a yeri geldi kızdım, üzüldüm, onunla sevindim. Darrow'un haddinden fazla olan merhametinden bunaldığım zamanlar oldu ama ona en sonunda gene de hak verdim. Tabi sadece sevdiğim karakter Darrow değildi! Sevro var hele ki dünyalara bedel tam bir manyak karakter :) Kan gövdeyi götürürken bile çok güldürdü bizim çılgın karakterimiz :)
Sonuç olarak, eğer hala okumadıysanız büyük bir kayıp içerisindesiniz :)

Murekkeq 
14 Oca 13:25 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmel bir serinin inanılmaz son kitabı... Yazarın zekasına hayran kaldım. Sonlara doğru o kadar ters köşe yaptı ki "Yok artık, oha bu da olmaz!" dedim. Hatta bir yerde kitabı yırtasım geldi sinirden, sonra kütüphane kitabı olduğunu hatırladım :) Zaten ondan sonra da yazar kalbime bir kaç darbe indirerek beni normale döndürdü. Okunulması gereken bir distopya... Karakterler samimi ve insanı kendine bağlıyor. Tabi çok da bağlanmamak gerek :'( Böyle bir seriyi böyle tatmin edici bir sonla bitirmek kolay değildir. Bu yüzden yazarı çok çok tebrik ediyorum. Bundan sonraki kitaplarında buluşmak dileğiyle.

Furkan 
10 Şub 2017 · Kitabı okudu · 40 günde · 10/10 puan

Darrow. Sanırım hayatım boyunca unutamayacağım karakterler listesinde ilk beş arasında yerini alacak. Aslında sadece Darrow değil, Sevro, Kısrak, Pax, Ragnar, Victra ve bu serinin iyi kötü tüm yapı taşları birer cevher gibi hatırlanmaya değer. Öyle detaylı ve düzenli işlenmişlerdi ki... Kitabın ilk 300 sayfası bana politik geldiği için sıkıldım diyebilirim açıkçası. Ama olayların bir anda patlak verip akışı da son 240 sayfasını bir çırpıda okuyup bitirmemi sağladı. Özellikle son 100 sayfasındaki aksiyon. Aslında Altın Oğul'un finaline kıyasla bir OHA yaşamadım ama yine de böyle bir seri için muhteşem bir finaldi. Sadece şu SONSÖZ biraz -ŞEY- durdu benim gözümde. Zorlama demek istemiyorum ama açıklama "bayat durdu" diyebilirim. Genel konuşacak olursam MUAZZAM bir seriydi ve iyi ki okumuşum. Hayatıma böyle bir güzellik kattığın için teşekkürler Pierce Brown.

Gözde Akyol 
26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoiler vermeyeceğimi bilsem öve öve bitiremezdim ama o son diyorum!!!

İnanın hiç beklemediğiniz şeyler oluyor! Film olsa ön sıralardan izlerim yahu, o derece!

Kitap halini okumak ayrı keyif verici ama film olsaydı da rekorlar kıracağına inanıyorum.

suat altunköprü 
21 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzeldi fazla bir şey söylemeye gerek yok okunmaya gerçekten değer zaten ilk ikisini okuduysanız ister istemez okursunuz. İyi kitap insan gerçekten yaşıyor okurken. Çok güzel düşünülmüş kurgulanmış

İlayda 
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Son diyebileceğimiz kitapların her zaman diğer kitaplardan daha iyi olması gerektiğini düşünmüşümdür. Sabah Yıldızı bu düşüncemi çokça doğrulayan bir kitaptı.
Seriye veda etmem oldukça zor oldu çünkü karakterler o kadar benle beraberdi, o kadar içime işlemişlerdi ki...
Yazarın bir deha olduğunu söylemeliyim; yeni bir dünya, farklı terimler, farklı silahlar, bir kast sistemi ve son. Her şey mükemmeldi.

Hiç kimse 
22 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kızıl isyan serisinin son kitabı...
Kitabı daha bugün bitirdim ve bu seriyi iyi ki okumuşum diye düşündüm. Kaliteli bir distopya okumak istiyorsanız bu seriyi kaçırmayın derim. Bu türde çok kitap okuyorsanız diğer kitaplarla benzerlikler bulabilirsiniz ancak olayların işlenmesi ve gelişiminin zekice olduğunu göreceksiniz.

Renklerin her şey olduğu bir evrenden önemsiz olan bir evrene geçiş yapılabilir mi?

dilan 
 01 Ağu 2017 · Kitabı okumadı

Kitabı okumaya 28 Temmuz'da başlamıştım hatta belki daha önce ama sadece giriş kısmını okuyup bıraktım canım hiç istemedi. Uzun süredir de okuyamıyorum bir şey. Beni heycanlandıran bir seri bugün tekrar başladım. Kitap bittiğinde incelemeyi düzenliyeceğim. :)

2 /

Kitaptan 79 Alıntı

Duygu Kr 
28 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan uçabileceğini düşünür ama atlamaktan korkar. Kötü bir dost onu arkasından iter. İyi bir dost onunla birlikte atlar.

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 220)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 220)
zeynep 
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Sevilen birinin cesedini taşımak insanı yalnızlığa boğuyordu. Bir daha çiçek saklamayacağını bildiğin bir vazo gibi."

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 420)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 420)
Duygu Kr 
26 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bana kalırsa büyümenin en kötü tarafı, artık her şeydeki çatlakları görebilecek kadar akıllanmış olmamız.

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 196)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 196)
Duygu Kr 
 02 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onur olmadan gururun ne önemi kalır? Gerçek olmadan, dürüstlük olmadan onurun ne anlamı kalır? Onur, okudukların değildir. Onur yaptıklarındır.

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 363)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 363)
Duygu Kr 
03 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

... yaraları insanın kimliğidir. Hikayesini anlatırlar.

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 493)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 493)
Burcu Büyükköse 
30 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek isteğim tekrar uyumak olurdu. Isınmak. Ama beni hiç umursamayan bir dünyayla yüzleşmek için kalkmam gerektiğini bilirdim.

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 193)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 193)
Duygu Kr 
29 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ölmek o kadar da önemli değil,
Kişi gerçekten yaşamışken..

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 263)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 263)
Duygu Kr 
29 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sahip olduğumuz tek şey rüzgara karşı o haykırış..
Nasıl yaşadığımız. Nasıl öldüğümüz.
Ve düşmeden önce nasıl durduğumuz.

Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 295)Sabah Yıldızı, Pierce Brown (Sayfa 295)