Sabah Yıldızı (Kızıl İsyan 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.847
Gösterim
Adı:
Sabah Yıldızı
Alt başlık:
Kızıl İsyan 3
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
552
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053439158
Kitabın türü:
Çeviri:
Selim Yeniçeri
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Her şey kaybedildiğinde onur ölümü emreder ama yaşayanlar için hala umut var.
Altınlar tüm evrene hükmedebilsin diye zincire vurulmuş tüm renkler için.
Yalnız değilim. Kurban değilim.
Ben Azrail’im.
Acı çekmeyi bilirim.
Karanlığı bilirim.
Hikâye böyle bitmeyecek.


“Pierce Brown, bilimkurgunun en gizli kalmış sırrı. Üçlemenin çarpıcı ve ilham verici son kitabı öyle bir gerilimle dolu ki satırlar arasında yere iğne düşse duyuyorsunuz.”


- Entertainment Weekly


“Yepyeni bir bilimkurgu nesli yetiştiren bu seri, beklentileri fazlasıyla karşılayan, kor gibi kızıl bir sona ulaşıyor.”


- Amazon.com, Adrian Liang


“Brown, Frank Herbert’ın Dune’undaki gibi, tarih ile mitoloji arasındaki gölgelerde var olan karakterle dolu, çok katmanlı, alternatif bir evren yaratıyor. Muazzam serinin sonu iddialı ve tatmin edici.”


- Kirkus Reviews


Darrow huzur içinde yaşayabilecekken düşmanları ona savaş getirmiştir. Altın yöneticiler karısını asmış, halkını köleleştirmiştir. Darrow ise karşı koymaya kararlıdır ve Altınların arasına sızmak için her şeyini riske atmıştır. Toplum’un en güçlü savaşçılarını yenip rütbesini yükseltmiştir. Ancak hiyerarşiyi içeriden çökertecek devrime adım adım yaklaşırken aniden sırtından vurulmuştur.


Tüm hayatının birikmiş öfkesine ihanetin acısı eklenmişken karanlığa kapılmamaya çalışan, bu süreçte Altın dostlarına sadakati ve özgürlük arzusu arasında hırpalanan Darrow, Güneş Sistemi’nin kaderi omuzlarındayken her zamankinden daha savunmasızdır. Onun gerçek kimliğini bilen eski müttefikleri, sadakatlerini koruyacak mıdır? Altınlara karşı ayaklanması başarıya ulaşabilecek midir? Darrow başlattığı iç savaşı mutlak zafere taşımaya çabalarken Altın tiranlara karşı direnen milyonlarca insanın hayatını değiştirecek seçimler yapacaktır.


“Mükemmel… Yıldızlararası iç savaşı çok tatmin edici bir sona ulaştırırken coşkulu nutukları, parçalanan ailelerin hikayelerini ve çarpıcı çatışma sahnelerini okura ön sıradan izletiyor.”


- Publishers Weekly


“Yıldız Savaşları’nda Jedi’ın Dönüşü neyse, Kızıl İsyan üçlemesinde de Sabah Yıldızı o…”


- Tor.com
552 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Hem distopik hem fantastik harika bir seri Kızıl İsyan. 700 yıllık bir hükümdarlığın en alt tabakasından olan Darrow'un inişli çıkışlı, heyecan dolu macerasını okuyun okutun!
Yazarın kalemi güzel. Kurgusu güzel. Ters köşeleri içinizin yağlarını eritecek türden. 'Oh olsun sana' dedirtiyor bazı karakterler için. Ya da 'ama olmaz, olamaz' diye bağırmak istiyorsunuz bazen.
Özetle ilk kitap bir yükseliş, ikinci kitap düşüş, üçüncü kitap ise daha çok strateji barındırıyor. Ama tabii adı üzerinde bir isyan serisi olduğu için siz siz olun, karakterlere fazla bağlanmayın.
Sonuç olarak çok sevdim. Final kitabından biraz korkuyordum hayal kırıklığı yaratırsa diye. Ama son cümlesine kadar okuduğuma değdi doğrusu. Bu seri güzel ellerde filme uyarlanmalı.
552 syf.
·Beğendi·7/10
Serinin ilk iki kitabı kadar iyi miydi?Tartışılır.Ama uygun bir final olduğunu düşünüyorum.Zaman zaman gereksiz teferruatlarda boğulmadık değil ama olsun.Gene de okunması gereken seri son kitaplarından biri.
 • Altın Oğul
  9.2/10 (159 Oy)143 beğeni285 okunma106 alıntı2.536 gösterim
 • Kızıl Yükseliş
  9.0/10 (252 Oy)228 beğeni475 okunma131 alıntı7.278 gösterim
 • Genç Elitler
  8.3/10 (148 Oy)115 beğeni262 okunma70 alıntı3.452 gösterim
 • Şampiyon
  8.9/10 (161 Oy)127 beğeni336 okunma37 alıntı2.187 gösterim
 • Mekanik Prenses
  8.8/10 (96 Oy)87 beğeni209 okunma72 alıntı1.851 gösterim
 • Winter
  9.2/10 (182 Oy)137 beğeni386 okunma80 alıntı2.281 gösterim
 • Mekanik Prens
  8.6/10 (108 Oy)94 beğeni242 okunma72 alıntı1.714 gösterim
 • Kızıl Kraliçe
  8.1/10 (161 Oy)136 beğeni354 okunma74 alıntı4.303 gösterim
 • Deha
  8.6/10 (192 Oy)133 beğeni397 okunma20 alıntı4.269 gösterim
 • Cam Kılıç
  8.3/10 (76 Oy)57 beğeni159 okunma44 alıntı1.339 gösterim
552 syf.
·9 günde·10/10
Serinin son kitabını bitirmenin üzüntüsü içerisindeyim... Lakin merak etmeyin dostlar bu kitap şimdilik son değildi. Nasıl mı? Yeni kitabı 22 Ağustos'ta çıkıyor adı da Demir Altın :) Eminim benim kadar sevinmişsinizdir :) Ama olsun o zamana kadar çok var ve ben sabırsızlıkla bekliyorum.
Her şeyiyle harika bir eser. Hiyerarşiye karşı amansız mücadeleleri gözlerimin önünde canlandı; insanların acımasızlığı ve iyilerin bile bu savaşta acımasız düşmanlarına benzemek zorunda kaldıklarına tanık oldum. Sahi zalimlerin dünyasında başka nasıl kazanabilirsin ki? Ne olursa olsun Darrow ve yoldaşları içindeki iyilikleri kaybetmediler. Bu da onları o acımasız tiranlardan farklı kılıyordu.
Darrow'a yeri geldi kızdım, üzüldüm, onunla sevindim. Darrow'un haddinden fazla olan merhametinden bunaldığım zamanlar oldu ama ona en sonunda gene de hak verdim. Tabi sadece sevdiğim karakter Darrow değildi! Sevro var hele ki dünyalara bedel tam bir manyak karakter :) Kan gövdeyi götürürken bile çok güldürdü bizim çılgın karakterimiz :)
Sonuç olarak, eğer hala okumadıysanız büyük bir kayıp içerisindesiniz :)
552 syf.
·40 günde·10/10
Darrow. Sanırım hayatım boyunca unutamayacağım karakterler listesinde ilk beş arasında yerini alacak. Aslında sadece Darrow değil, Sevro, Kısrak, Pax, Ragnar, Victra ve bu serinin iyi kötü tüm yapı taşları birer cevher gibi hatırlanmaya değer. Öyle detaylı ve düzenli işlenmişlerdi ki... Kitabın ilk 300 sayfası bana politik geldiği için sıkıldım diyebilirim açıkçası. Ama olayların bir anda patlak verip akışı da son 240 sayfasını bir çırpıda okuyup bitirmemi sağladı. Özellikle son 100 sayfasındaki aksiyon. Aslında Altın Oğul'un finaline kıyasla bir OHA yaşamadım ama yine de böyle bir seri için muhteşem bir finaldi. Sadece şu SONSÖZ biraz -ŞEY- durdu benim gözümde. Zorlama demek istemiyorum ama açıklama "bayat durdu" diyebilirim. Genel konuşacak olursam MUAZZAM bir seriydi ve iyi ki okumuşum. Hayatıma böyle bir güzellik kattığın için teşekkürler Pierce Brown.
552 syf.
·8 günde·10/10
Mükemmel bir serinin inanılmaz son kitabı... Yazarın zekasına hayran kaldım. Sonlara doğru o kadar ters köşe yaptı ki "Yok artık, bu da olmaz!" dedim. Hatta bir yerde kitabı yırtasım geldi sinirden, sonra kütüphane kitabı olduğunu hatırladım :) Zaten ondan sonra da yazar kalbime bir kaç darbe indirerek beni normale döndürdü. Okunulması gereken bir distopya... Karakterler samimi ve insanı kendine bağlıyor. Tabi çok da bağlanmamak gerek :'( Böyle bir seriyi böyle tatmin edici bir sonla bitirmek kolay değildir. Bu yüzden yazarı çok çok tebrik ediyorum. Bundan sonraki kitaplarında buluşmak dileğiyle. LP
552 syf.
·Beğendi·10/10
Çok güzeldi fazla bir şey söylemeye gerek yok okunmaya gerçekten değer zaten ilk ikisini okuduysanız ister istemez okursunuz. İyi kitap insan gerçekten yaşıyor okurken. Çok güzel düşünülmüş kurgulanmış
552 syf.
·17 günde·Puan vermedi
Be bir seri daha bitti. Bence gayet okunabilir bir seriydi. Son kitap bence öncekiler kadar sürükleyici değildi(son kısımlar dışında). Ve savaşa hazırlık ve savaş bölümlerinin çok fazla olması bende kitabı biraz sıkıcılaştırmış.
Kimi zaman gerçekten merakla okusam da okumadan atladığım sayfalarda oldu ama final bence muhteşemdi.Diğer kitaplarda olduğu gibi sürpriz bir sonla bitti.
552 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10
Seri konusunda fazla duygusalım şu an... O yüzden fazla bir şey söyleyemicem. Ama ama amaa HARİKAYDI yahuu ️

Nefes nefese hatta nefesim kesilerek kalp çarpıntılarıyla okudum son kitabı. Elimden geldikçe ağırdan aldım ama yine de çok güzel bi seriydi, tadı damağımda kaldı resmen... Her bir kayıp beni can evimden vurdu ama yine de çok ama çok güzeldi!!!

Diyorum ya gerçekten son sayfayı okurken boğazım düğümlendi. Sonsözden sonra Teşekkürler bölümünü bile dibine kadar okudum. O yüzden tek diyeceğim şu an BU SERİYİ MUTLAKA OKUYUN OKUTTURUNN️
552 syf.
·10/10
yup!

ee... biraz Iron Gold karıştırmış olduğum için şu sonda olan olayda falan çok sinirlenip üzülemedim ama yani o kadar güzel ki... Tonla spoi yemiş olsam da okudum.

Iron Gold'da umarım Pax ve Electra sahneleri bol bol vardır yoksa ağlarım.
Kitabı okumaya 28 Temmuz'da başlamıştım hatta belki daha önce ama sadece giriş kısmını okuyup bıraktım canım hiç istemedi. Uzun süredir de okuyamıyorum bir şey. Beni heycanlandıran bir seri bugün tekrar başladım. Kitap bittiğinde incelemeyi düzenliyeceğim. :)
552 syf.
·Puan vermedi
Son diyebileceğimiz kitapların her zaman diğer kitaplardan daha iyi olması gerektiğini düşünmüşümdür. Sabah Yıldızı bu düşüncemi çokça doğrulayan bir kitaptı.
Seriye veda etmem oldukça zor oldu çünkü karakterler o kadar benle beraberdi, o kadar içime işlemişlerdi ki...
Yazarın bir deha olduğunu söylemeliyim; yeni bir dünya, farklı terimler, farklı silahlar, bir kast sistemi ve son. Her şey mükemmeldi.
552 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kızıl isyan serisinin son kitabı...
Kitabı daha bugün bitirdim ve bu seriyi iyi ki okumuşum diye düşündüm. Kaliteli bir distopya okumak istiyorsanız bu seriyi kaçırmayın derim. Bu türde çok kitap okuyorsanız diğer kitaplarla benzerlikler bulabilirsiniz ancak olayların işlenmesi ve gelişiminin zekice olduğunu göreceksiniz.

Renklerin her şey olduğu bir evrenden önemsiz olan bir evrene geçiş yapılabilir mi?
İnsan uçabileceğini düşünür ama atlamaktan korkar. Kötü bir dost onu arkasından iter. İyi bir dost onunla birlikte atlar.
"Sevilen birinin cesedini taşımak insanı yalnızlığa boğuyordu. Bir daha çiçek saklamayacağını bildiğin bir vazo gibi."
Bana kalırsa büyümenin en kötü tarafı, artık her şeydeki çatlakları görebilecek kadar akıllanmış olmamız.
Onur olmadan gururun ne önemi kalır? Gerçek olmadan, dürüstlük olmadan onurun ne anlamı kalır? Onur, okudukların değildir. Onur yaptıklarındır.
Sahip olduğumuz tek şey rüzgara karşı o haykırış..
Nasıl yaşadığımız. Nasıl öldüğümüz.
Ve düşmeden önce nasıl durduğumuz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sabah Yıldızı
Alt başlık:
Kızıl İsyan 3
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
552
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053439158
Kitabın türü:
Çeviri:
Selim Yeniçeri
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Her şey kaybedildiğinde onur ölümü emreder ama yaşayanlar için hala umut var.
Altınlar tüm evrene hükmedebilsin diye zincire vurulmuş tüm renkler için.
Yalnız değilim. Kurban değilim.
Ben Azrail’im.
Acı çekmeyi bilirim.
Karanlığı bilirim.
Hikâye böyle bitmeyecek.


“Pierce Brown, bilimkurgunun en gizli kalmış sırrı. Üçlemenin çarpıcı ve ilham verici son kitabı öyle bir gerilimle dolu ki satırlar arasında yere iğne düşse duyuyorsunuz.”


- Entertainment Weekly


“Yepyeni bir bilimkurgu nesli yetiştiren bu seri, beklentileri fazlasıyla karşılayan, kor gibi kızıl bir sona ulaşıyor.”


- Amazon.com, Adrian Liang


“Brown, Frank Herbert’ın Dune’undaki gibi, tarih ile mitoloji arasındaki gölgelerde var olan karakterle dolu, çok katmanlı, alternatif bir evren yaratıyor. Muazzam serinin sonu iddialı ve tatmin edici.”


- Kirkus Reviews


Darrow huzur içinde yaşayabilecekken düşmanları ona savaş getirmiştir. Altın yöneticiler karısını asmış, halkını köleleştirmiştir. Darrow ise karşı koymaya kararlıdır ve Altınların arasına sızmak için her şeyini riske atmıştır. Toplum’un en güçlü savaşçılarını yenip rütbesini yükseltmiştir. Ancak hiyerarşiyi içeriden çökertecek devrime adım adım yaklaşırken aniden sırtından vurulmuştur.


Tüm hayatının birikmiş öfkesine ihanetin acısı eklenmişken karanlığa kapılmamaya çalışan, bu süreçte Altın dostlarına sadakati ve özgürlük arzusu arasında hırpalanan Darrow, Güneş Sistemi’nin kaderi omuzlarındayken her zamankinden daha savunmasızdır. Onun gerçek kimliğini bilen eski müttefikleri, sadakatlerini koruyacak mıdır? Altınlara karşı ayaklanması başarıya ulaşabilecek midir? Darrow başlattığı iç savaşı mutlak zafere taşımaya çabalarken Altın tiranlara karşı direnen milyonlarca insanın hayatını değiştirecek seçimler yapacaktır.


“Mükemmel… Yıldızlararası iç savaşı çok tatmin edici bir sona ulaştırırken coşkulu nutukları, parçalanan ailelerin hikayelerini ve çarpıcı çatışma sahnelerini okura ön sıradan izletiyor.”


- Publishers Weekly


“Yıldız Savaşları’nda Jedi’ın Dönüşü neyse, Kızıl İsyan üçlemesinde de Sabah Yıldızı o…”


- Tor.com

Kitabı okuyanlar 208 okur

 • Emine Tümtürk
 • Derya Saraldı
 • Hee Nur
 • Kadir polat
 • Sezen Yıldızhan
 • IpacK
 • Umut
 • armagan adıgüzel
 • Ayşe İrem Tüz
 • Öykü CAN

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.5
14-17 Yaş
%39.4
18-24 Yaş
%22.5
25-34 Yaş
%18.3
35-44 Yaş
%8.5
45-54 Yaş
%1.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%74.4
Erkek
%24.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%63.7 (72)
9
%20.4 (23)
8
%5.3 (6)
7
%6.2 (7)
6
%3.5 (4)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0.9 (1)