Saçlarının Kardeş Kokusu

6,2/10  (6 Oy) · 
58 okunma  · 
1 beğeni  · 
626 gösterim
Birazdan sabah olacak... Para, tarifeler, beklentiler, randevular,taksitler, iş, anneler ve korkular başlayacak...Bunlar varsa ve bizim için geçerliyse aşk yoktur ve hiç olmamıştır sevgili. Birbirimizi kandırmayalım. Hadi güne hazırlan. Yaşadıklarımızı unutmaya çalış. Aşk bize güvenip verdiği büyüsünü, sırlarını, cesaretini, bilgeliğini ve o ilkel, o yaban ağrısını geri alacak. Bunlar olurken içimiz bir an çok üşüyecek, sona geçecek... Hadi, oyalanma birazdan yarın olacak... Aşkta yarın yoktur sevgili...
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  107
 • ISBN:
  9799753080759
 • Yayınevi:
  Gendaş Kültür Sanat Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Ferah 
03 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşkın kültürlü olmakla, bilgili olmakla da ilgisi yoktur sevgili, kanımıza karışan ilkel acı, o yaban ağrıyla hiçbir kitabın yazmadığı hakikatlere daha yakınızdır, inan...

Saçlarının Kardeş Kokusu, Cezmi ErsözSaçlarının Kardeş Kokusu, Cezmi Ersöz

Önce, kimini uzunca, kimini de bir süredir tanıdığı onca insanın arasında sevgilisinden yakınmıştı. Kendisini anlamadığından, bunun için hiç çaba harcamadığından söz etmişti. Bu yaptığı yakınmaktan öte bir şeydi. Gerçekte o sevgilisini yabancı biri gibi anlatmıştı oradakilere.
Sonra, sevgilisiyle birlikte olduğu zaman ona kendisinden yabancı biri gibi bahsettiği insanların arasında derin bir yalnızlık duyduğunu anlatacaktı ve o insanların içtenlikten yoksun olduklarını, gerçek hiçbir şey konuşamadıklarını.
Peki öyleyse onlarla sabahlara kadar konuşuyor ve bundan sanki çok mutluluk duyuyormuş gibi yapıyordu? bu zehirleyici ikiyüzlülüğünü fark ettiğinde dehşete kapılmıştı. "ne yapıyorum ben" dedi. "neden böyleyim dipsiz bir karanlığa, tesellisiz bir kimsesizliğe sürükleniyorum".

Saçlarının Kardeş Kokusu, Cezmi ErsözSaçlarının Kardeş Kokusu, Cezmi Ersöz
nurcan sağdıç 
24 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Söylemiştim sana, aşk benim kurtuluşum, soluğum, özgürlüğümdür, diye. Bu sıradan, bu bayağı hayattan, bu günlük, bu insanı haysiyetsiz bırakan korku ve kaygılardan, hesaplardan, kendimi korumak için girdiğim rollerden, baskılardan, aşkımla çıkabilirim ancak; aşk benim için ya hep ya hiçtir, diye.
Çünkü ben sizler gibi olamadım bir türlü.

Saçlarının Kardeş Kokusu, Cezmi ErsözSaçlarının Kardeş Kokusu, Cezmi Ersöz