Şafak Vakti Twilight Serisi 4

8,2/10  (525 Oy) · 
3.314 okunma  · 
360 beğeni  · 
8.671 gösterim
37 farklı dilde 40 milyondan fazla satan Alacakaranlık Serisinin yazarı Stephenie Meyer'den serinin son kitabı Şafak Vakti…Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?

Vazgeçilmez bir şekilde bir vampire âşık olmak, Bella Swan için, bir fantezi ve kâbusun gerçeğe karışmasıdır. Edward Cullen'a duyduğu yoğun tutkuyla bir tarafa, kurt adam Jacob Black ile arasındaki derin bağ ile öbür tarafa çekilmiş bir halde, nihai dönüm noktasına ulaşmak için kayıplar ve mücadele dolu çalkantılı bir yıl geçirmiştir. Artık kaçınılmaz bir seçimle karşı karşıyadır; ya ölümsüzlerin karanlık ama çekici dünyasına katılacak, ya da iki kabilenin arasında insan olarak hayatına devam edecektir.
Bella artık kararını vermiştir ve kendisini muhtemelen yıkıcı ve anlaşılmaz sonuçları olacak benzeri görülmemiş bir olaylar zincirinin içinde bulur. Önce Alacakaranlık'ta yıpranmış olduğunu, ardından Yeniay ve Tutulma'da da dağılıp koptuğunu gördüğümüz ipler, artık tamamen düzeltilip bir araya gelecek gibi görünüyor. Peki ya bu sonsuza kadar gerçekleşmezse?
Alacakaranlık efsanesinin heyecanla beklenen son kitabı, Şafak Vakti, milyonları büyüleyen bu romantik hikâyenin sırlarını ve gizemlerini aydınlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  592
 • ISBN:
  9789944821551
 • Orijinal Adı:
  Breaking Dawn
 • Çeviri:
  Demet Adıgüzel
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin dört kitabını da soluksuz okudum diyebilirim. Kitapların her birinin kurgusu zekice. İyi ki de alıp okumuşum. Yazar okuyucuyu kitaplarına nasıl bağlayacağını çok iyi biliyor. STEPHENIE MEYER'in okumadığım kitaplarını da kuşkusuz alıp okuyacağım. Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken, zamanının ve şimdinin en iyi vampir serisi romanı bence.

İsmail Altunbüker 
 03 May 06:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Şafak Vakti
Stephenie Meyer'in Alacakaranlık serisi 4. ve son kitabı ilk basım yılı 2 Ağustos 2008 de olan orjinal adı Breaking Dawn olan tam 592 sayfa bir eser ...

Kitabın iyi yönleri Akıcı bir dile ve heyecan verici olaylara ve ilginç konulara yer vermesi ...

Kitabın kötü yönleri herkese göre değil ve çok uzun kitap okuyamayan insanların gözünü korkuta bilir :)) onun haricinde iyi ...

Kitabın konusu Bella ve Edward çifti evleniyor ve bir çocukları oluyor. Bella henüz insan çocuğu doğururken yoksa ölecek mi ? doğan çocuğu kimler öldürmek istiyor. Yaklaşan tehdit ve savaş neden ? Yoksa iyiler ve kötüler arasında kanlı bir savaş mı olacak ? Yada hiç kan dökülmeden mutlu bir son mu bulacak. Bu ve daha fazlası için hepsi bu kitapta ...

Sonuç olarak başta şunu söylemem gerekir kalın kitapları seviyorum ama akıcı olmak şartıyla biraz aç gözlüyüm de kitaba karşı :)) evet yine farklı olaylarla karşımıza çıkan bu kitap güzel ve mutlu bir sonla bitmesi de etkileyici oldu sevginin gücü :)) okunası bir seri hemde farklı bir hikaye sizde bayağılıktan sıkıldıysanız tam size göre bir kitap okuyan ve okuyacak olan herkese keyifli okumalar en tatlı en güzel kitaplar sizlerin olsun Türkiye ...

Sinemis Özdemir 
14 Haz 13:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Birçok şeyin netleştiği ve sonuçlandığı bir kitap olduğu için rahat bir akıcılıkla ama heyecanlı bir sürükleyicilikle size kendini okutturuyor. Her an savaş çıktı ya da çıkacak diye düşünüyorsunuz ama tabi ki düşündüğünüz gibi olmuyor. Sıkıldıkça herhangi bir kitabını elime alıp okurum. Teşekkürler Edward :)

Pinar Kanpolat 
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok ama çok başarılı bulduğum bir kitaptı. Okurken kendimi kaybetmiştim. Muazzam! Fantastik kitapları sevenlerim mutlaka okuması gerek diye düşünüyorum. Ben serinin tamamını bir solukta okumuştum.

Ben hem filmini izledim hemde kitabini okudum her ikiside cok guzeldi kitap okumanin ayri bir tadi var ama film izlemeyide cok seviyorum

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

-Spoiler-

Serinin final kitabının ortalarına doğru tanıtılan yeni karakterler ilgi çekiciydi ki bu da büyük bir artıydı. Yaklaşan savaşın da heyecanlandırıyor oluşu ve beklentilerimin yükselmesi, bu sefer ha oldu ha olacak diye arka arkaya gelen bölümleri ve ortada savaş namına tek bir şey olmaması. Baştan sona hayal kırıklığı oldu. Üzdü.

-Spoiler-

Kıyaslamam gerekirse de film benim için daha iyi ki genelde filmleri böyle kıyaslamalara asla sokmam.

Fangirl 
08 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazar çok akıcı bir dil kullanmış.Serinin son kitabı beklenen bir sonla bitmiş.En iyi vampir-kurtadam romanı olmaya aday bence.Bu tarz hikayeleri sevmeyenler için dönüm noktası olabilecek bir seri.

Sedat türksever 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 8/10 puan

Serinin benim için en iyi kitabıydı.Edward ve Bellanın evlenmeleri bellanın vampir olması çocuğunun olması bir çok güçlü vampir karakterinin bu kitapta bulunması çok etkileyiciydi.

Tamamen ticari kaygıyla yazılmış, uydurularak sonlandırılmış, Alacakaranlık serisinin dördüncü kitabıdır. Serinin diğer kitaplarına nazaran beklentimi karşılamamıştır.

3 /

Kitaptan 17 Alıntı

Hayat berbat ve bir de ölüyorsun.
Ya, çok şanslı olmalıyım.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 117 - epsilon yayıncılık)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 117 - epsilon yayıncılık)

Gerçi doğrusu söylemek gerekirse, bugünlerde akılla aşkın bir araya Geldiği yok.
William Shakespeare
Bir yaz Gecesi Rüyası
Perde III, sahne I

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 116 - epsilon yayıncılık)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 116 - epsilon yayıncılık)
Tuncay YILDIRIM 
 01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

sarışın
''Bir sarışını nasıl boğarsın biliyor musun Rosalie?'' diye sordum, durmadan ve ona bakmadan.
''Havuzun dibine bir ayna yapıştırarak.''

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 217)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 217)

Bağıramazsam, onlara nasıl beni öldürmelerini söyleyebilirdim? Tek istediğim ölmekti. Hiç doğmamış olmaktı. Varlığım, bu acıdan daha ağır değildi. Bir kalp atışı kadar yaşamaya bile değmezdi.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 297)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 297)

Olanları çözmeye çalıştım, kızıma bakışını izledim. Ona sanki...kör bir adamın güneşe ilk kez baktığı gibi bakıyordu.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 350)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 350)

Bella: Hala yapabiliyorken kaç git.
Jacob: Hadi. Bells! Nessie de beni seviyor.
Bella: Ne... kim seni seviyormuş?
Jacob: Şey, senin bulduğun isim çok uzun ve-
Bella: Kızıma Loch Ness Canavarı'nın adını mı verdin?

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 352)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 352)

Renesmee ilk kelimesini tam bir haftalıkken söyledi. Kelime "anne"ydi, bu beni havalara uçurabilirdi ama bu hızlı ilerlemesinden o kadar korkuyordum ki, ona zar zor gülümsemiştim.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 411)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 411)
Tuncay YILDIRIM 
 02 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsan
Çünkü insan her zaman, hiçbir zaman sahip olamayacağı şeyi ister.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 254)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 254)

Kişisel eğilim, ancak bütün düşmanlarınızı eledikten sonra edinebileceğiniz bir lükstür. O zamana kadar tüm sevdiklerimiz cesaretinizi baltalayıp sağduyunuzu bozan rehinelerdir.
Orson Scott Card
Empire

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 288 - epsilon)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 288 - epsilon)
Dilek 
23 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiçbir uyarı vermeden durdu ve bana döndü. Yüz ifadesi beni yine dondurmuştu.
Bir an sanki küçük bir çocukmuşum gibi hissettim, bütün hayatını küçük bir kasabada geçirmiş bir çocuk.Sadece bir çocuk. Çünkü biliyordum ki, Edward'ın gözlerinde kavrulan azabı anlayabilmek için çok daha fazla yaşamış, hayatta çok daha fazla acı çekmiş olmam gerekiyordu.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 143)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 143)
2 /