Saftirik Greg'in Günlüğü 2 - Rodrick Kuralları

8,4/10  (63 Oy) · 
168 okunma  · 
59 beğeni  · 
1.864 gösterim
Ne yaparsanız yapın, sakın Greg Heffley'ye yaz tatilinin nasıl geçtiğini sormayın. Çünkü bu konuda tek kelime etmek istemiyor.

Greg yeni okul yılına başlarken yazın yaşadığı her şeyi, özellikle bir olayı, ardında bırakmakta kararlı. Ancak ne yazık ki ağabeyi Rodrick tüm olanları biliyor. Zaten bütün sırlar bir gün açığa çıkar. Hele işin içinde bir günlük varsa.

"Çok keyifli çizgilerle dolu bir roman."
-People Dergisi-

"Okuyanlar gülmekten katılacak."
-Publishers Weekly-

"Müthiş esprili."
-Kirkus-

"Okumayı sevmeyenler için harika bir seçim."
-School Library Journal-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9789944821889
 • Orijinal Adı:
  Diary Of A Wimpy Kid - Rodrick Rules
 • Çeviri:
  İlker Akın
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan yıldırım 
08 Şub 22:04 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

bu seride ise abisi radric in ona sunduğu zor kurallar radric ailesi evde olmayınca saçma kurallar kurar ve evde hep parti verir ve aynı zamanda greg in kardeşide vardır adıda many dir

Zeynep Kesdal 
28 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitap çok güzel ve eğlenceli. Bu seriyi okurken zamanın nasıl gectiğini anlayamıyorum. Ve birden kendimi kitabın içinde buluyorum. Herkes okumalı...

Döngüsel 
18 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Wimpy Kid’den Saftirik, Greg’in günlüğü. Bir seri imiş bu kitaplar, sonradan farkettim. Sanırım 10 kitap var seride. Set halinde satan yayınevleri mevcut. Ve filmi de çekilmiş bu kitapların, nasıl tuttuysa artık.:)

Müthiş eğlenceli, komik, akıcı anlatımı ile kitabı bir saat kadar sürede bitirmek mümkün. Tabi ki ufaklıklar için süre artıyor. Çizimlere dalıp da kitabı okumamak için zor tuttum kendimi. Bazen böyle çocuk kitapları okumak iyi geliyor. Onların gözünden hayata bakabilmek, onların hayallerine dalabilmek gerçekten mutlu ediyor.

Kitap okumayı sevmeyen çocuklar için muhakkak denenmeli bu seri, çizimler, saf duygular kendine çekiyor ve okutuyor. Çocuklar Greg’de kendilerini bulacak, anlatamadıkları şeyleri onda görecek, sorunlarını belki de komik bulmaya başlayacak. Kısacası Greg ile kendilerini tekrar keşfedecekler. Rodrick Kuralları, Türünün Son Örneği, İşte Şimdi Yandık, Ama Bu Haksızlık, Panik Yok, Ah Kalbim, Kendin Yap, Film Günlüğü, Batsın Bu Dünya gibi isimleri ile de dikkat çekmeyi başarmış.

Helen üce 
04 May 16:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok tarzım olmamasına rağmen karakterleriyle, esprileriyle hoş ve orjinal bir eser. bir çırpıda okuyacağınız limonta tadında yudumluk tatlı ve muzip bir eser

havanur koylu 
30 Mar 21:11 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Cok guzel bir kitap cok sevdim heeeeeerrrrrr biiiiiiiirrrrr seeerıisiniii okuyicaaammmmmmm cunkuuu cook guzeeeellll biiiirrr kitaaaaapppppp cok guzel

Kitaptan 4 Alıntı

Talha Çalışkan 
13 Oca 17:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Saftirik
Okulun ilk günü cam gözümü şöyle çevirdim:
Sonra öğretmene gider ve şöyle derdim: Bakın ben size bir cam gözümün olduğunu söylemek istedim. Bu yüzden sakın başkalarının kağıtlarina baktığımı sanmayın.
Sonra sınav sırasında cam gözümü kendi kağıdıma çevirir, gerçek gözümle çalışkan bir çocugun kağıdına bakardım.

Saftirik Greg'in Günlüğü 2 - Rodrick Kuralları, Jeff Kinney (Sayfa 133 - epsilon)Saftirik Greg'in Günlüğü 2 - Rodrick Kuralları, Jeff Kinney (Sayfa 133 - epsilon)
ATAKAN TAŞCI 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Rodrick` in minibüsünün arka tarafında koltuk yok.Bu yüzden grubun müzik aletlerinin arasına sıkışmak zorunda kalıyorum.Minibüs ne zamanduracak olsa,Rodrick`in davullarından biri kafamı uçurmasın diye dua etmek zorunda kalıyordum

Saftirik Greg'in Günlüğü 2 - Rodrick Kuralları, Jeff Kinney (Sayfa 13)Saftirik Greg'in Günlüğü 2 - Rodrick Kuralları, Jeff Kinney (Sayfa 13)
ATAKAN TAŞCI 
23 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

sonunda biri orada olduğumu fark etti ve beini idareye şikayet etti.birkaç dakika sonra her yerde kadınlar tuvaletinde bir sapık yakalandığı söylentisi dolaşıyordu.

Saftirik Greg'in Günlüğü 2 - Rodrick Kuralları, Jeff Kinney (Sayfa 216)Saftirik Greg'in Günlüğü 2 - Rodrick Kuralları, Jeff Kinney (Sayfa 216)

Kitapla ilgili 1 Haber

2015 yılında en çok okunan kitap belli oldu
2015 yılında en çok okunan kitap belli oldu Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine göre, Türk Kütüphaneciler Derneği 2015’te en çok okunan kitapları tespit etti. Kürk Mantolu Madonna ve Saftirik Greg’in Günlüğü, geçtiğimiz yıl en çok ödünç alınan kitaplar oldu.