Şahane Hatalar

5,7/10  (207 Oy) · 
948 okunma  · 
80 beğeni  · 
7.035 gösterim
Kader diye bir şey vardır ve sizin seçimlerinizle değişir...
Kendi maceranı kendin yarat!
Tek başlangıç yüzlerce farklı son!
Macera tüneli başlıyor!

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlayın. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkacak. Kararınızı verin ve ilgili bölüme gidin. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmeye devam edeceksiniz. Kitabı okurken bazen hiç beklemediğiniz bir yere ulaşacak, bazen de kendinizi daha önce olduğunuz yerde bulacaksınız. Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Ama bunu biliyorsunuz, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen hatalı kararlar, şahane olayların başlangıcı olabiliyor. Her yolculuğun sonunda başa dönüp tekrar başlayın, unutmayın, herkes ikinci bir şansı hak eder. Yuzlerce farklı hayat sizi bekliyor. İyi şanslar.


"Tıpkı hayatın kendisi gibi, ne zaman ne olacağını asla tahmin edemeyeceğiniz, dopdolu bir kitap."
-Forbes-"Uyuşturucu, tecavüz, patlama, sevgi, aşk, huzur. Duygulu anlatım, kapkara mizah."
-Publishers Weekly-"Raydan çıkmaya hazır mısınız?"
-NY Times-"Başroldesiniz, hakkını verin."
-Newsweek-


(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9756006825
 • Çeviri:
  Dilek Berilgen Cenkciler
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Gizem 
15 Oca 11:43 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Diğer kitaplardan oldukça farklı. Israrla tavsiye edilmesi üzerine alıp okumaya başladığım bir kitap tı fakat kendisini okutması için fazlaca açık ve gereksiz bölümleri olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız seçimlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Arada elinize alıp çerez olarak okuyabileceği bir kitap ama seçim yaparken dikkatli olmaktan başka bir şey katacağını sanmıyorum..

Gizem Özbağ 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Elinize almanızla bitirmeniz bir olacak. Bir çok defa baştan başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm olasılıklar önünüze indirilmiş size sadece hangisine gideceğinize karar vermek kalıyor :) Yine de bir roman tadını vermese de sıkıldığınız zaman açıp bir bölüm okunulacak türden.

Zarif'Hanım 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlıyorsunuz. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkıyor. Seçim yapıp ilgili başka bir sayfaya gidiyorsunuz. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmek sizin elinizde oluyor. Kitabın edebi bir değeri yok. Fakat seçimlerinizin ne çıkacağını merak edebiliyorsunuz çoğu seçimleriniz de pek mutlu bitmiyor çok nadir ve bu durumda sıkıyor biraz boş zamanınız varsa okuyabilirsiniz.

oynipacolgel 
 05 Nis 16:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Düzenleniş biçimi olarak çok farklı bir kitap ilk bölümden itibaren sizden bölüm sonlarında seçim yapmanız istenmiş iki seçenek sunuluyor ve yaptığınız seçim sonucu farklı bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz.Aslında biraz da siz oluşturuyorsunuz kitabı. Farklı sonlar mevcut kitapta mutsuz sona ulaşmamla beni pek şaşırtmamıştır.

Göknur Sarı 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

En az onbeş kez yeniden başladım, kiminde hikayem çok çabuk bitti kiminde doksan yaşında mutlu bir ihtiyar olarak öldüm. Bu kitabın size neler sunabileceğini gerçekten tahmin edemiyorsunuz. En küçük kararlar bile bir insanın hayatını nasıl değiştiriyor. Tam anlamıyla kendinizi kelebek etkisinin içinde buluyorsunuz. Diğer seçenekleri görmek için can atıyorsunuz. Biraz farklılık arıyorsanız ve eğlenmek istiyorsanız keyifle okuyabilirsiniz diye düşünüyorum.

Erman TEKELİ 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız seçimlerin hayatımızı ne denli etkileyeceğini çok farklı bir tarz da anlatmaya çalışan bir roman. İlk başladığımda heyecanlandım ancak bir sürü sonra sıkıldım. Roman da ana karakter okurun kendisi.

Ozgur denizgezen 
03 Nis 03:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap size secimlerinizi tekrar tekrar seçme hakkı veriyor kitabı aynı yaş döneminde okursanız seçimleriniz aynı olacaktır diğer seçimler seçme olasiginiz sadece ne olacağını merak ettiğimizden olabilir ancak farklı dönemlerde okudugunuzda farklı seçimleri o anki yaşta daha mantıklı geldiği için seçecek olmanizdir oyun tadında hoş bir kitap ben kitap sonunda olsemde :) Bir daha diğer seçenekleri denemedim daha sonra belki tekrar okur secimlerimin değişip değişmediğini gozlemlerim

Mine Saka 
01 Nis 21:55 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Eğlendirirken böyle eğiten başka bir kitap daha görmedim. Sayfaları atlayarak okursunuz ve inanılmaz dersler çıkarırsınız. Kitapta seçtiğiniz seçeneği değiştirebilirsiniz fakat hayat bazen o kadar tatlı olmuyor. Eğlenerek, atlayarak, öğrenerek okunmalı..

Ahmet Kaya 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın konusu ve ardındaki fikir çok harika fakat olayların kısa anlatılması bende bir miktar hayal kırıklığı yarattı. Ayrıntılar daha fazla olsa çok daha harika olurdu.

Şerife Çakal 
06 Şub 15:53 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Sırf merak ettiğim için okuduğum bir kitaptı. Aman aman bir eser değil açıkçası. Can sıkıntısı bastırdığında çerez niyetine okunabilir.

5 /

Kitaptan 6 Alıntı

Shakespeare; zamanında söylemişti: "Ne olduğumuzu biliyoruz ama ne olacağımızı bilmiyoruz."

Şahane Hatalar, Heather Mcelhatton (Sayfa 24)Şahane Hatalar, Heather Mcelhatton (Sayfa 24)

... Gölgelerin peşinden gitmeyi hiç bir zaman bırakmadım... Her zaman karanlıkta kalanları aydınlatmaya çalıştım...

Şahane Hatalar, Heather McelhattonŞahane Hatalar, Heather Mcelhatton
Burcu Karabil 
 21 Şub 17:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Unutmayın, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen kötü kararlar şahane olayların başlangıcı olabiliyor.

Şahane Hatalar, Heather McelhattonŞahane Hatalar, Heather Mcelhatton
Cemre Kara 
16 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

God neva pramise wi a bed a roses, im neva tell any baddy dat life ould be smoode.

Şahane Hatalar, Heather Mcelhatton (Sayfa 228)Şahane Hatalar, Heather Mcelhatton (Sayfa 228)